Autor Wątek: [GBA SP] Numer seryjny  (Przeczytany 1982 razy)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
[GBA SP] Numer seryjny
« dnia: Styczeń 22, 2013, 20:16:21 »
Przeglądałem właśnie zdjęcia konsol GBA SP na stronie głównej i zauważyłem pewną prawidłowość.
Mianowicie numer seryjny konsoli zaczyna się od dwóch/trzech liter (niezależnie od tego czy jest to AGS-101, czy AGS-001):

XEz - dla konsol sprzedawanych w Europie
XJz - dla konsol sprzedawanych w Japonii
XU - dla konsol sprzedawanych w USA
XQ - dla konsol spod marki iQue
XAz - dla konsol sprzedawanych w Azji (info dzięki: Bart)
Gdzie z może być inną literą, np H, F.

Niestety nie jestem w stanie sprawdzić tej prawidłowości, gdyż nie dysponuję większą ilością konsol, a jedyny SPek, którego posiadam niestety ma zatarty numer.
Również w narożniku naklejki znamionowej można znaleźć informację o regionie, np. C/AGS-EUR C/AGS-JPN itp.
Zauważyłem również, że płyta główna GBA SP ma na sobie nadrukowany numer i jestem ciekaw czy zgadza się on z numerem seryjnym znajdującym się na obudowie? Jeśli mógłby ktoś to w wolnej chwili sprawdzić to byłbym wdzięczny, gdyż pozwoliłoby mi to na odtworzenie numeru seryjnego mojej konsolki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2013, 20:51:09 wysłana przez Wawrzino »

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: [GBA SP] Numer seryjny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2013, 20:23:36 »
a ja mam na jednym z sp-ków jeszcze coś innego,a konkretnie XEF

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Numer seryjny
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2013, 20:27:09 »
W dolnym narożniku naklejki masz może gdzieś napisane C/AGS-EUR? Jeśli tak to możliwe, że pierwsze dwie litery mogą wskazywać region, ale nadal jest to tylko moja hipoteza, bo nie mam żadnej próby do analizy danych ;)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [GBA SP] Numer seryjny
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2013, 20:45:50 »
Dobre spostrzeżenie, aczkolwiek wydawało mi sie, iż moja konsola pochodzi z regionu azjatyckiego (na pudełku jest napisane "FOR SALE AND USE IN SINGAPORE, MALAYSIA, INDONESIA, PHILIPPINES AND THAILAND ONLY." Tak więc określam jej pochodzenie jako "azjatycka". Oznaczenie na początku kodu seryjnego to "XAF", natomiast kod w prawym dolnym rogu to "C/AGT-AUS(E4)-2 :P Więc może rzeczywiście Azja.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: [GBA SP] Numer seryjny
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2013, 20:53:57 »
Rozumiem, że najlepszym sposobem jest żeby każdy podał swój numer i region, więc mój to: xeh, a region  c/ags-eur

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [GBA SP] Numer seryjny
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:39:45 »
Wydaje mi się, że odtworzenie numeru seryjnego mojej konsolki jest niemożliwe. Umieszczenie numeru seryjnego wyłącznie na naklejce moim zdaniem było kiepskim pomysłem Nintendo :/