Autor Wątek: XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego  (Przeczytany 3041 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego
« dnia: Styczeń 23, 2013, 13:19:38 »
Wit...
Wiem że mój temat nie jest tematyką forum, jednakże gdybym zadał to pytanie na innym forum, gdzie panują "komunistyczne" zasady (tzn. nie może być ni jednego błędu a większość odpowiedzi to "poszukaj w góglu... tia. Szukałem, nawet długo, jednakże, internet niby ma wszystko, tak, wszystko ale do zadań domowych...) a więc zadaje to tu, może ktoś będzie wiedział "co zrobić".

Otóż mój problem jest prosty:
posiadam Xbox'a (jedynkę). Kupiłem go w stanie naprawdę nowym. Posiadał nawet folie nie tylko na klawiszach. Niestety, sprzedający myślał że zwiększy jego atrakcyjność przerabiając go, czyli otwierając (a jak ktoś nie wie: 2 śruby w X'ie są pod naklejkami, jednakże leniwość sprawia że przerabiający po prostu przebijają naklejki... ale nie o tym chciałem pisać.) Chciałem go "od-przerobić". Niestety, mimo że mam duże doświadczenie z Xbox'ami ( to już któryś z kolei) jednakże zawsze przerabiałem konsole (za pomocą własnoręcznego USB'a) ale nigdy nie od-przerabiałem.
Na tej mej konsoli byłą na szczęście tylko przeróbka zainstalowana na dysku. No więc chciałem usunąć ten mod i mieć "fabryczny" soft. Jednakże, przez moja niewiedzę, wplątałem się w jeszcze większe bajorko. Otóż przeróbka miała w sobie "format dysku" - no więc to zrobiłem. Niestety, po ponownym włączeniu wskoczył błąd tzw. "error 16" taki jak w 5tej sekundzie tego filmu: http://youtu.be/07MSbQPYhFc

W filmie jest instrukcja jak to naprawić ale jest bardzo prosty problem: nie posiadam juz komputera z taśmami ATA :c...

I w końcu pytanie:
Da się "naprawić" czy po prostu wgrać system oryginalny przez USB?
Posiadam jedynie gadżety by podłączyć ATA pod USB.
Znalazłem sposób by można było wykonać "przeróbkę by odpalał <kopie zapasowe>" (już tłumaczę: znalazłem tzw. Xbox Hardware Refresh Disc" służący właśnie do "zrestartowania systemu Xbox'a do stanu pierwotnego" jednakże płyta nie jest obecnie dostępna. Więc pomyślałem że jak przerobię ponownie konsolę, odpalę tę płytę i wsio! Wiem, ta płyta też jest na filmie wyżej zalinkowanym)
ale z pomocą programu "Xplorer360", niestety obsługuje on tylko dyski przez ATA i nie USB. Znalazłem jego inną wersje obsługującą USB, jednak nie działa. Wywala błąd że nie może znaleźć dysku.

Czy pozostaje mi tylko dorwać kompa z ATA?


Trochu się rozpisałem, mam nadzieję że dokładnie opisałem problem,
jeszcze raz sory że nie trafiam w tematykę forum,
mam nadzieję że ktoś da radę pomóc.

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 09:52:18 »
Co to za pomysł by konsolę odrabiać :P

Musisz wgrać na dysk oryginalne pliki dashboarda microsoftu. Oryginalne dyski Xboksa są blokowane, nie działają ani z PC ani z innymi konsolami. Dysk jest odblokowywany w momencie odpalenia konsoli. Zatem w grę by wchodziło odpalenie konsoli, następnie przy pracującej konsoli podpięcie dysku do PC i kombinowanie z wspomnianym programikiem. Pliki oryginalnego dashboarda Microsoftu powinienieś znaleźć praktycznie na każdym autoinstallerze do tej konsoli.

Error 16 oznacza chyba brak ustawionego zegara konsoli, system próbuje odpalić MS dashboard w celu jej ustawienia, jednak nie może odnaleźć tego dashboarda więc wywala błąd.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2013, 15:24:23 »
Jednak jest prosty problem napisany w temacie - nie mam już komputerka z wejściem ATA. Nie mam jak podłączyć, jedynie przez USB, ale wtedy nie działają mi programy do dysków X'a.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2013, 15:27:32 »
Jednak jest prosty problem napisany w temacie - nie mam już komputerka z wejściem ATA. Nie mam jak podłączyć, jedynie przez USB, ale wtedy nie działają mi programy do dysków X'a.

W sprzedaży powinny być jeszcze karty pod PCI z dodatkowymi wejściami sata i ata :)

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2013, 18:27:41 »
Albo u kolegi, który ma starszy komputer.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2013, 20:17:56 »
Czyli nie ma sposobu przez USB?... :c

No cóż... jedyną moją opcją jest iście do kolegi.
No dobra, dzięki wam wielkie. : ]

Offline Dexter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2013, 07:01:44 »
No skoro mówisz że nie działa to pozostaje MB ATA.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: XBOX (jedynka) przywrócenie stanu pierwotnego
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2013, 09:04:18 »
Jak byś chciał to mam płytę główną działającą z ATA :) daj info na PW to się dogadamy :)