Autor Wątek: NDS Lite - śruba Y  (Przeczytany 2503 razy)

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
NDS Lite - śruba Y
« dnia: Luty 01, 2013, 12:19:18 »
Otóż zanim zakupiłem śrubokręt Y , próbowałem odkręcić śrubę Y za pomocą krzyżaka i śruba się wyrobiła , że tera żadnym nie da rady odkręcić. Jakiś sposób na to jest? ;s

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: NDS Lite - śruba Y
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2013, 12:52:10 »
Otóż zanim zakupiłem śrubokręt Y , próbowałem odkręcić śrubę Y za pomocą krzyżaka i śruba się wyrobiła , że tera żadnym nie da rady odkręcić. Jakiś sposób na to jest? ;s

w jakim stopniu jest wyrobiona? zrób fotkę :P

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: NDS Lite - śruba Y
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2013, 13:02:28 »
Okej potem zrobię. Do tego coś przyciski L i R te całe triggery czy jak to się tam zwie nie działają . Po zakupie nds lite chodziły , potem zaczęły się zacinać  (raz dzialaly raz nie) tera to juz w ogóle.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: NDS Lite - śruba Y
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2013, 13:10:02 »
Okej potem zrobię. Do tego coś przyciski L i R te całe triggery czy jak to się tam zwie nie działają . Po zakupie nds lite chodziły , potem zaczęły się zacinać  (raz dzialaly raz nie) tera to juz w ogóle.

Dość popularny problem z L/R. Albo trzeba wymienić microswitche, albo trzeba je wyczyścić (co pokazywał na swoim kanale retrogamertech, całkiem solidny poradnik ma o tym jeśli dobrze pamiętam)

a co do śrubek, to dopóki jest się jeszcze gdzie zaczepić to da się odkręcić, jeśli masz już wyżłobione kółko zamiast Y to zapomnij :P I wtedy masz kilka wyjść:

-Rozwiercić dremelem,
-Przykleić czymś śrubokręt do śrubki (nie polecam bo można obudowę skaszanić)
-wycięcie/wyżłobienie nowego rowka w śrubce (czasochłonne jak jasny pieron)
-wyważenie plastikowego tunelu w którym siedzi śruba (no...piękny widok to to nie będzie i już się w tym miejscu nie będzie skręcać ;-) )

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: NDS Lite - śruba Y
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2013, 13:31:40 »
Z tego co widzę to z ta obudowa to juz z czasem bedzie coraz gorzej , to taki nds lite mój testowy już będzie , jakiegoś w super stanie to sobie kupie z czasem.
No później poogladam poradniczki , bo niby wszystko jest dobrze L/R uderzają w microswitche , ale nie działa.
No śruba to już raczej O niż Y .  :D

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: NDS Lite - śruba Y
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2013, 13:37:28 »
Z tego co widzę to z ta obudowa to juz z czasem bedzie coraz gorzej , to taki nds lite mój testowy już będzie , jakiegoś w super stanie to sobie kupie z czasem.
No później poogladam poradniczki , bo niby wszystko jest dobrze L/R uderzają w microswitche , ale nie działa.
No śruba to już raczej O niż Y .  :D

Problem w tym że te L/R się zapychają brudem bardzo szybko :P może i klikają ale co z tego skoro jest tam brud i nie ma co przewodzić xD

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: NDS Lite - śruba Y
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2013, 22:31:14 »
Odkręciłem konsole , no to przedmuchalem te microswitche , ale co z tego dalej tak samo LEWY czasem zadziała. Do tego te przyciski dosyc glosny dzwiek wydaja. Mam inne nds lite i tam wszystko mięciutko i cichutko chodzi... Hmm....
Jeśli chodzi o tego pierwszego to po zakupie działało wszystko , potem z czasem LEWY zaczal sie zacinac. Potem dociskalem tego lewego i coś prawy zaczal mniej dzialac , aż padły oba.