Autor Wątek: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...  (Przeczytany 5536 razy)

Offline czerstwy22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
[DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« dnia: Marzec 11, 2013, 00:13:03 »
Cześć
Pisałem już o moim problemie na innym forum, chodzi o to że po włączeniu ekrany pozostają czarne, a ciągle, aż do ponownego przesunięcia suwaka, świeci zielona dioda. Z tego co mój tamtejszy rozmówca mówi problem może leżeć w module WiFi. Czy są jeszcze jakieś inne opcje w którym punkcie może być uszkodzenie? bezpieczniki i L1 oraz L4 sprawdziłem na przejście, przewodzą. I czy konsole można włączyć bez modułu, na przykład mostkując któreś piny w gnieździe modułu?

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2013, 00:31:39 »
Nie wiem, tasiemki od ekranów nie stykają(?)

A dźwięk jest?
BDG ALL DAY

Offline czerstwy22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2013, 08:40:58 »
Dźwięku nie ma, zapomniałem o tym napisać, sory:P tasiemki powinny stykać, jeszcze je dociskałem. Ale nawet jeśli chodziło by o tasiemki, to z tego co wiem dioda by mignęła, czy migała, a na sprawnym ekranie by cokolwiek mignęło, tutaj tego nie mam.

Próbowałem z podłączonym wszystkim jak powinno być i z odłączonym wszystkim, efekt taki sam.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2013, 10:17:23 »
Mam inne pytanie z dziedziny DS. Który z DSów ma najlepsze podświetlenie? Którym warto się najbardziej zainteresować? Rozważam kupno i do tej poty DSi XL chyba podoba mi się najbardziej. Chociaż 3DS też już są. Poradźcie coś :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2013, 10:32:25 »
Zależy do czego Ci ten DS będzie potrzebny. Jeśli chcesz mieć sprzęt uniwersalny, który pociągnie nowości jak i klasyki z DS to chwytaj za 3DS'a albo 3DS XL. Jeśli nie masz ciśnienia na nowości i nie potrzebujesz kompatybilności wstecznej z GBA to chwytaj za DSi lub DSi XL. Jeśli potrzebujesz konsolkę do gier DS, ale też chcesz grać w tytuły z GBA to wybieraj DS Lite lub DS Classic. Cała filozofia wyboru :)

Podświetlenie najsłabsze ma DS Classic, reszta świeci podobnie jak SPv2. Ja polecam DSi do gier na DS.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2013, 10:45:42 »
Hmm... To chyba DSi będzie dla mnie najlepsze. Cholernie żałuję, że XL nie ma portu na GBA :( Nie interesują mnie żadne emulatory, tylko karty i to stanowi problem, a ten wyświetlacz (dwa) są wygodnej wielkości? Nie są zbyt małe względem konsoli? Ten w XL właśnie wydaje mi się najbardziej optymalny.

Zależy mi na graniu i na wygodzie. Nie mam ciśnienia na jakieś nowości i wodotryski.

Hmm... to rozumiem, że na 3DS są już inne gry niż na DS? :) Aż boję się pomyśleć ile kosztują.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2013, 10:56:36 »
Hmm... To chyba DSi będzie dla mnie najlepsze. Cholernie żałuję, że XL nie ma portu na GBA :( Nie interesują mnie żadne emulatory, tylko karty i to stanowi problem, a ten wyświetlacz (dwa) są wygodnej wielkości? Nie są zbyt małe względem konsoli? Ten w XL właśnie wydaje mi się najbardziej optymalny.

Zależy mi na graniu i na wygodzie. Nie mam ciśnienia na jakieś nowości i wodotryski.

Hmm... to rozumiem, że na 3DS są już inne gry niż na DS? :) Aż boję się pomyśleć ile kosztują.

Nie wiem czemu, ale jak czytam co napisałeś to nie mogę wyłapać o co chodzi :D

DSi nie ma portu na GBA, pisałem o tym wyżej. O jakie ekrany pytasz z DSi czy DSi XL?

To oczywiste, że na 3DS są inne gry, ale 3DS jest kompatybilny z DS.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:01:43 »
Kurde, chyba się zakręciłem ^-^.

Chodzi mi o to by grać na DS w gry z GBA lub GB. Chodzi mi o to, żeby miał DOBRE podświetlenie jak w GBA v2. Żeby było duży czytelny wyświetlacz i ładny wygląd ;)

Damy radę?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:06:05 »
No to został Ci tylko DS Lite. Pograsz w gry z GBA + ma podświetlenie jak w SPv2. Ekraniki nie są duże, ale są czytelne. Ładny wygląd to kwestia gustu. Mam dwie sztuki DS Lite i do DSi nie mają startu.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:32:37 »
Cytuj
Mam dwie sztuki DS Lite i do DSi nie mają startu.

Czyli są lepsze? :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:40:05 »
Nie mają startu, tzn. są gorsze.

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2013, 13:41:00 »
Ja tam mam DS Lite i jestem z niego zadowolony, przede wszystkim odpala gry z GBA co mnie bardzo cieszy, dodatkowo slot od GBA działa także z innymi bajerami takimi jak przystawka do guitar hero, czy rumble pack.
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2013, 14:55:03 »
Na DS Lite pograsz tylko w gry z GBA (kompatybilność wsteczna nie sięga Colora ani szaraka). Miałem takiego przez 3 miechy (sprzedany na rzecz 3DSa) i powiem, że gra się wygodnie.
W rękach miałem jeszcze DSi XL brata ciotecznego - jeśli nie interesują Ciebie na DSie gry z GBA to DSi XL jest najlepszym (wg mnie) wyborem, chociaż to już będzie trochę mniej mobilna kieszonsolka ;)
Jeśli chcesz odpalać gry z GBA to bierz Lite'a - tylko on i DS Classic mają sloty GBA, ale Classic ma lipne ekrany - DSL nim może podłogę wycierać :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:46:12 »
DS - obsługuje gry z GBA i DSa. Odpuść bo ekrany i koszmarnie wygląda
DS Lite - obsługuje gry z GBA i DSa. Wadą jest to iż wiele egzemplarzy na allegro to refurby, zmęczone bardzo konsolki oraz zdarzają się sztuki z pękniętymi zawiasami o czym nie informują w aukcji. Zaletą możliwość wykorzystania slotu do paru tytułów które są połączone z grą na DSa (np. Boktai i Lunar Knights) Nie ma też blokady regionalnej (to dotyczy góra z 10 dobrych gier więc w sumie można olać)
DSi - obsługuje gry z DSa. Moim zdaniem najlepsza konstrukcja 2 ekranowego handhelda ever. Posiada usługę DSi Ware co pozwala kupić mini gierki na sieci, wbudowaną przeglądarkę która jest słabiutka i parę aplikacji.
DSi XL - obsługuje gry z DSa. To samo co w DSi z tym iż ekrany są duże a piksele wielkości kafli w łazience.
3DS - obsługuje gry z DSa i 3DSa. To już zaawansowany sprzęt posiadający sporo opcji i możliwości. No i ekrany 3D mogą zrobić wrażenie. Wadą jest niedopracowana konstrukcja, słaba bateria no i gry z DSa są rozciągane więc wyglądają tak sobie.
3DS XL - obsługuje gry z DSa i 3DSa. To samo co powyżej z tym iż jest ciut lepiej z konstrukcją, baterią no i gry da się odpalić z DSa 1:1 w podobnej wielkości plamce co na DSi.

Jest jeszcze więcej różnic i detali które różnią te sprzęty, ale to polecam sobie googlować i się delektować tymi niuansami. Nic na szybko :P

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:52:11 »
3DS (...) no i gry z DSa są rozciągane więc wyglądają tak sobie.
3DS XL (...) no i gry da się odpalić z DSa 1:1 w podobnej wielkości plamce co na DSi.
Nie wiem, czemu ludzie tak narzekają na "brak" tej opcji w 3DS'ie.
Po pierwsze: Gry wcale nie są aż tak rozciągnięte i nie wyglądają jakoś makabrycznie
Po drugie: Podczas bootowania gry przytrzymaj naraz "START" i "SELECT" - o! Niewiarygodne! 1:1! :P

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:57:04 »
Co do pękających zawiasów w DS-Lite to sam trafiłem kiedyś na takiego, i w sumie powiem że było to na moją korzyść bo dostałem ją dużo taniej, konsolkę rozebrałem i zawias skleiłem - trzyma po dziś dzień.
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:57:58 »
Wiem że się da 1:1 odpalić na 3DSie gry z DSa ale wtedy obraz jest malutki. W tamtym zdaniu chodziło mi bardziej o rozmiar plamki. Co do rozmycia, są ludzi co im nic nie przeszkadza, nawet rozmiar plamki w DSi XL. Dla mnie znaczące różnice są w plamce pomiędzy DSi a DS Lite, a co dopiero DSi / DS Lite vs DSi XL.

Ekonomicznie najlepiej kupić 3DSa dla DS i 3DS, albo Lite dla GBA i DSa. Ale dla estetów najprzyjemniejsze będzie DSi dla gier DS.

Zawiasy to temat rzeka, już nie raz poruszany tutaj. Generalnie jak kiedyś oglądałem z ciekawości aukcje to dość często takie konsolki widywałem, i często nic o tym nie było wspomniane a cena była wysoka. Radzę więc uważać przy zakupie.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [DS lite] świeci zielona dioda, nic więcej...
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:20:19 »
Dziękuję bardzo za tak liczne odzewy, na pewno będę jeszcze myślał. Zastanawiam się tylko, gdzie mogę pojechać  żeby wziąć do ręki każdą z nich i pomacać. Niby drobiazg ale to jest chyba najważniejszy, pierwsze uczucie jak się weźmie. Oczywiście, wszystkie inne aspekty, które Wymieniliście są rówież baaaardzo istotne. Nigdy nie trzymałem DSi ani DSi XL w rękach, ale wygląda tak, że jak bym wziął to już nie oddał:P Zabawne, że nigdy nie miałem tak z PSP, dopiero z Nintendo tak jest.
BTW postaram się jeszcze poczytać i polować na jakąś ciekawą cenę. Być może sprzedają coś jeszcze w kartonach, jakieś Saturny czy inne. Najbardziej mimo ceny zależało by mi, by kupić nową konsolę, i chyba DSi będzie tą wybraną.