Autor Wątek: GB Classic i problem z grami  (Przeczytany 3103 razy)

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
GB Classic i problem z grami
« dnia: Kwiecień 07, 2013, 22:42:00 »
Siema
dzisiaj trafiłem na super okazje i nabyłem jeszcze jednego gb Classic :) stan prawie nówka tylko trochę pożółknięty gry po prostu nówki tak wyglądają ale przejde do sedna.
Gb ma jeden problem a mianowicie nie czyta gier. Jedynie rozumie ze gra znajduje się w slocie bo podczas włączania pokazuje się napis Nintendo i jest to charakterystyczne pykniecie a po tym ekran się wyłancza a dioda się świeci. gry testowałem na GBa sp i obydwie chodzą nawet stan gry trzymają :)
Baterie kupiłem nowe do gb zasilacza nie posiadam odpowiedniego wiec nie mam jak sprawdzić. styki czyściłem mocnym alkoholem pitnym :) kartką papieru, sprasowaną watą ale nie podziałało  styki wyglądają dobrze nie są za bardzo wbite w szyne.
Jakies pomysły?

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2013, 16:45:42 »
Czy jak pojawia się napis nintendo to jest zniekształcony?

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2013, 17:19:06 »
Nie. jest taki jaki powinienem być. ale jak się rusza kardzidzem to coś tam próbuje łapać ale mu nie wychodzi. czyli obstawiam złacze.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2013, 22:23:56 »
Czasami jak jest włożona gra i już grasz i niechcący ruszysz kardridżem to gra się najzwyczajniej w świecie zawiesza - jest to logiczne, ponieważ konsola nie odczytuje informacji z kardridża (w uproszczony sposób tłumacząc - blaszki slotu nie dotykają podczas ruszania kardridżem ścieżek na kardridżu). Prawdopodobnie coś jest nie tak ze slotem, jednakże nie musi to być przyczyna pierwotna. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić najbardziej prawdopodobne usterki - czyli te, które mogły powstać wskutek eksploatacji. Tutaj poprzez wkładanie kardridża mogło dojść do uszkodzeni blaszek w slocie. Trzeba dokłdnie obejrzeć slot, trzeba zaświecić jakimś światłem do środka i sprawdzić czy czegoś tam nie ma, lub czy blaszki nie są dziwnie powyginane. Czasami na pierwszy rzut oka widać, że wszystko jest ok, ale gdy dokładniej się przyjrzymy - można znaleźć jakieś usterki. Wszystko co do tej pory napisałem dotyczy tylko i wyłącznie slotu konsoli, ponieważ jak napisałeś gry są ok. Moim zdaniem powinno się przeczyścić blaszki w slocie. Jak to zrobić? Na kawałek plastiku, troszkę cieńszego niż slot w miejscu gdzie ma swoje ścieżki założyć jakąś bawełnianą szmatkę nasączoną spirolem. Następnie trzeba to wkładać jak kardridż w slot. W ten sposób wyczyścimy blaszki w slocie (bo zrozumiałem, że ścieżki w kardridżach wyczyściłeś, a nie zrozumiałem do końca czy właśnie blaszki w slocie wyczyściłeś?...). Ja osobiście na zaokrąglony nóż nakładam kawałek takiej szmatki ze spirolem i wkładam... Najpierw jednak bardzo dokładnie przyświeć do tego slotu i upewnij się, że blaszki nie są dziwie pozaginane. Jeśli to nie pomoże, to trzeba rozkręcić konsolę i sprawdzić czy slot w miejscu gdzie jest zamontowany do płyty głównej nie ma zimnych lutów. Jak to sprawdzisz i nie pomoże to o resztę będziemy się martwić później.

PS. Wpadło mi do głowy jeszcze coś. Mianowicie blaszki w slocie mogą już być za bardzo wgięte w slot przez co za słabo dociskają do kardridża gdy się go włoży. Musisz mieć wtedy zagiętą igłę i musisz je umiejętnie podważać, żeby podciągnąć je bardziej do góry (coś w tym stylu). To też może mieć wpływ na odczyt z kardridża. To też sprawdź i ewentualnie popraw. Pozdrawiam :3.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2013, 20:38:05 »
sprawdzałem przeczyściłem wódką i poprawiłem styki i dalej nic. jutro przyjdzie śrubokręt i go rozkręcę to zobaczę dokładniej co tam nie tak działa

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:15:42 »
Dokładnie. Zrób po kolei tka jak pisałem. Aha, sprawdź jeszcze wszystko pod zasilaczem. Jak przyjdzie śrubokręt to bardzo wnikliwie obejrzyj slot i luty slotu. Jeśli tu wszystko będzie okej to pozostaje tylko rzeźbienie miernikiem całej płyty głównej.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2013, 19:17:23 »
mnie się wydaje ze kiedyś wylały się w niej baterie albo coś w tym stylu bo jak wkładam megamana to zaczyna mrygac ekranem. Chciałbym sprawdzić na zasilaczu ale nie mam odpowiedniego chyba ze wymysle jakąs przejścówke z ładowarki telefonu

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2013, 22:55:00 »
ja kupiłem zasilacz za dosłownie 5 czy 7 zł na allegro, uniwersalny z różnymi napięciami oraz + i - polaryzacją, trochę china i brzęczy ale spełnia swoją rolę :) Oczywiście ma 5 końcówek i w tym taką, która pasuje do GBC ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2013, 03:54:42 »
Sprawdź koniecznie pod zasilaczem. To może wiele nam powiedzieć co jest nie tak i jak to akurat wtedy działa.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2013, 19:21:34 »
i niestety nie działają dalej gry pod zasilaczem. Wiec miernik i szukamy na płytce.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2013, 19:44:05 »
Rozkręć konsolę i dokładnie obejrzyj slot oraz miejsca lutowań slotu do płyty głównej. Może powstały zimne luty?

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2013, 22:15:00 »
jutro coś popracuje przy niej. miernik wezme i podziubdziam po niej może cos padło.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2013, 20:01:38 »
i sprawdziłem jednak okazało się ze wylały się w nim baterie i uszkodził się jeden z chipów na płytce z slotem na karty. Czy teraz to naprawić? lepiej już chyba kupic gdzieś 2 z uskodzonym wyswietaczem i złożyć 2?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2013, 16:26:17 »
Porób fotki - sprawdzimy jak to można naprawić.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2013, 22:26:31 »
Jeżeli uszkodzenie polega na korozji czy jakiejś innej reakcji chemicznej na pinie przy chipie to da się zrobić, lecz jeżeli chip w środku się zalał to nic nie zrobisz.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2013, 16:01:42 »
miałem troszczę czasu to zrobiłem zdjęcia układu: chip nie wygłada na zalanego tylko na zkorodowane nóżki (zaznaczone na zdjęciu czerwona kreska)
oto zdjęcie:

Offline Slayer777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 27, 2013, 18:19:19 »
W GB Classic ( przynajmniej u mnie ) muszę kartridż wsadzić idealnie równo z wysuwającym się włącznikiem. Wówczas wszystko działa.
Czy jak włączasz konsolę to napis Nintendo wygląda normalnie czy jest poszarpany ?
"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia" A. Einstein.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 27, 2013, 23:19:42 »
normalnie się wyświetla w zależności od gry ekran mruga zobaczę bo może zimnie luty powstały

Offline Slayer777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2013, 00:38:08 »
mam nadzieję że to nie Gb ode mnie ?
"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia" A. Einstein.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GB Classic i problem z grami
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:17:52 »
nie nie :) to ten którego kupiłem u mnie w mieście:)