Autor Wątek: Game Boy Advance SP  (Przeczytany 5440 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2013, 21:24:45 »
Zdecydowanie nie. Chyba, że byłaby to sztuka oryginalnie zapakowana. Poza tym Antari wypowiadał się już na temat tego zestawu w innym temacie. Wygląda na kombinowany. Nie polecam.

Nowe GBM można jeszcze wyrwać za "przyzwoitą" kasę na eBay. Nie będą to super okazyjne ceny, ale spóźnialski kolekcjoner nie pogardzi.

Ja miałem to szczęście, że GBM zainteresowałem się w ostatniej fazie dostępności tej konsoli. Tym samym sprowadziłem 2 sztuki z Niemiec i jedną z Włoch za 250zł od sztuki. Nówki. Na dodatek kupiłem jedną nową sztukę na Allegro, też za podobną kasę. Później pojawił się jeszcze jakieś fajne oferty, ale szybko się rozeszły.

Offline Kill

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 27
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2013, 08:59:41 »

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 18, 2013, 14:43:28 »
micro jak micro tylko w edycji limitowanej, ktora tak na prawde zostala wydana w wielkiej ilosci egzemplarzy
jezeli jestes zapalonym kolekcjonerem limitek to prosze, ale cena nie jest jakos bardzo atrakcyjna
na ebayu da sie zlapac lepsze okazje

wtf kill?
edit: odpisalem pozno lol, bo mi net padl i nie widzialem, ze ktos pode mna pisal
mozna usunac

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 18, 2013, 21:23:07 »
Proszę, o tym wspomniałem we wcześniejszym poście :)

Czy wart jest takiej kwoty?

http://allegro.pl/gameboy-micro-famicom-happy-mario-20-jap-edition-i3183202742.html

Moim zdaniem NIE. Swego czasu nawet u nas była dostępna, a jeśli chodzi o kolekcjonerski stan to też można mieć pretensje. Jeśli ktoś wyskakuje z bay'owymi cenami to niech tam wystawia. Nasz rynek to nie E-bay i ciężko będzie go tu sprzedać. Obstawiam, że niebawem cena będzie trochę niższa.

Co nie zmienia faktu, że sam się nim jaram ;)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 19, 2013, 12:33:21 »
Witam ponownie, postanowiłem podłączyć wszystkie pytanie pod jeden temat, żeby nie śmiecić. Zastanawia mnie jedno, czy można grając na SP zamknąć klapkę w trakcie gry i wyłączyć podświetlenie? Chodzi mi o przerwę w grze bez wyłączania konsoli. Wiem, że to głupie ale w PSP było coś w rodzaju wstrzymania bez odcięcia zasilania. Jak już wspomniałem, nie mam instrukcji, a tam pewnie "pisze" :)

Może są jakieś skróty klawiszowe, albo triki z klawiszami :) Niestety moja wiedza jest zerowa.

Jeśli chodzi o micro to poluję właśnie na taką konsolę, kiedyś jedna uciekła mi z przed nosa bo zastanawiałem się sto lat co wybrać czy SP czy M.

Dzięki :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2013, 13:12:40 »
W przypadku GBA SP v1 aka AGS-001, można po prostu wyłączyć podświetlenie w celu zaoszczędzenia energii/lepszej widoczności w ostrym słońcu. W twoim modelu GBA SP v2 czyli AGS-101, nie można wyłączyć podświetlenia - istnieje jedynie wybór 2 stopni podświetlenia, słabszy i mocniejszy. Dlatego ja jestem fanem GBA SP v1 jeżeli chodzi o grę na powietrzu. Polecam zainteresowanie się jakimś tanim modelem :)

Obie konsole nie posiadają czegoś takiego jak stan "zawieszenia/uśpienia" po zamknięciu klapki. Jedyne wyjście jakie mi przychodzi do głowy, to włączenie słabszego stopnia podświetlenia + włączenie pauzy w trakcie gry i zamknięcie klapki. Ale to i tak prowizorka, chyba lepiej zapisać stan gry i wyłączyć.

A odnośnie tej aukcji z Famicomem GBM. Gość po prostu liczy na frajera. Cena 777 zł to jest żart. Całkiem możliwe, że to aukcja pokazowa, w celu pochwalenia się sprzętem, choć w sumie nie ma czym, bo sam limit nie jest aż taki rzadki, o czym pisał igorch wyżej. Nawet nówka w folii nie byłaby chyba tyle warta, a tutaj mamy do czynienia z kombinowanym zestawem.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 19, 2013, 14:01:46 »
Dziękuję bardzo. Pozostaje mi więc "save i off"

Miłego dnia.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2013, 16:59:18 »
@Antari - słyszałem gdzieś, że samo Nintendo nie zaleca zamykania konsoli kiedy na ekranie ciągle coś jest. W sumie to logiczne - nikt nie chce chyba uszkodzić taśmy. No i w niektórych grach jest coś takiego jak 'sleep mode', np. w serii NES Classics czy w Rayman'ie 3. Wtedy konsolka jest włączona, ale ekran się wyłącza i klawisze sie "blokują". Wtedy można zamknąć SP'ka bezpiecznie. Żeby 'sleep mode' wyłączyć trzeba nacisnąć chyba L+R i select czy coś takiego.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:07:37 »
Pozostawianie włączonego ekranu jest o tyle złym pomysłem, że gdy zostawimy go na dłużej może dojść do wypalenia pikseli. Mianowicie cały czas będzie widoczny lekki zarys tego co było wcześniej na ekranie, nie wiem czy w ekranach LCD też występuje tak przypadłość ale warto na wszelki wypadek wpoić sobie taką informację i nie ryzykować uszkodzenia kochanej konsolki :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:12:33 »
Racja, tylko to kwestia indywidualna w zależności od danej pozycji. Sama konsola, jak np. PSP, nie posiada takiej opcji. Teraz sobie przypomniałem, że też miałem taką grę ze sleep mode, chyba była to któraś część hydraulika albo Yoshi Island.

Tylko nie rozumiem dlaczego zamykanie konsoli gdy na ekranie coś jest miałoby spowodować problemy z taśmą? Na tej samej zasadzie zamykanie konsoli w ogóle mogłoby powodować naruszenie taśmy i trzeba by było trzymać konsole cały czas otwartą.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:16:56 »
Prawdopodobnie chodzi o ruszanie taśmą gdy jest aktywna. Nie wiem dokładnie, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Mam instrukcję po japońsku i jedyne, co tam mam to obrazek, na którym ktoś zamyka włączoną konsolkę. Jedno jest pewne - na pewno nie działa to na ekran dobrze.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:28:32 »
To na tej samej zasadzie uszkodzeniu może ulec slot na karty lub same kartridże jeżeli za każdym razem nie korzystasz z opcji Hot Swap na GBA/GBA SP w odniesieniu do gier na GBC/GB. No a kto z tego korzysta? Podobnie w manualu pewnie jest zawarta informacja żeby ładować konsolę TYLKO w przypadku całkowitego jej rozładowania do ZERA. Bo uszkodzeniu może ulec bateria. I takich obostrzeń jest tona.

Dla mnie to wyssany z palca problem i tyle :P Niezależnie czy włączony/wyłączony handheld w takim samym zakresie mechanicznemu uszkodzeniu ulegałaby taśma. Co oznaczałoby, że jeden z głównych atrybutów konsoli, czyli możliwość złożenia w pół, powoduje uszkodzenie konsoli. Zresztą chyba w manualu GB Color, też zawarta była informacja np. żeby nie wyciągać kartridży z grami w trakcie gdy konsola jest włączona.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:43:05 »
Racja, tylko to kwestia indywidualna w zależności od danej pozycji. Sama konsola, jak np. PSP, nie posiada takiej opcji. Teraz sobie przypomniałem, że też miałem taką grę ze sleep mode, chyba była to któraś część hydraulika albo Yoshi Island.

Jest troche tytulow ze sleep mode na GBA. Osobiscie przydalo mi sie to w Metroidzie jako quick save dostepny na zadanie. Przydatna sprawa, nie trzeba stresowac sie utrata postepu w grze, jak trzeba przerwac, a do save pointa z prawdziwego zdarzenia kawal drogi.

Teraz to takie oczywiste, ze zamykamy klapke (3)DSa i gotowe, ale dawniej nie bylo sie tak rozpieszczanym. ;)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Game Boy Advance SP
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:47:08 »
W klapce DSa jest magnes, który informuje konsolkę o zamknięciu klapki, w GBA nie ma tego sprytnego mechanizmu.