Autor Wątek: AGB-001 | GBA backlight mod - wątek główny  (Przeczytany 72852 razy)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 31, 2013, 15:39:22 »
Zazdroszczę ;)
Oby sprzęcik Ci jak najdłużej służył. Nie było problemu z upchnięciem taśmy?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 31, 2013, 15:42:04 »
Mimo wszystko nieźle, może też skusiłbym się na kolejne zamówienie, oczywiście jeżeli ktoś podjąłby się wykonania dla mnie tego moda za opłatą. Jednego GBA SP v1 do gry w terenie mam więc ten GBA idealnie sprawdziłby się do gry w domowych pieleszach :D

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 31, 2013, 15:42:17 »
Nie było problemu z upchnięciem taśmy?
Niezbyt. Wszystko fajnie się składa, a obudowa skręca się bardzo lekko.
czywiście jeżeli ktoś podjąłby się wykonania dla mnie tego moda za opłatą.
No problem, sir :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 31, 2013, 15:44:42 »
Takie techniczne pytanie... tą czarną "gumkę" zostawiłeś? Czy ekran styka się bezpośrednio z obudową?

Szkoda, że ja jeszcze muszę poczekać na zrobienie moda :D Nie chcę niszczyć zamienników obudów skoro być może użyję oryginalnej, a w te zamienne skręcę drugiego GBA do odsprzedania.

Zastanawiałem się nad tym i finalnie wywaliłem. Jest tam wystarczająco ciasno ;)

Ok. To niby przed kurzem chroni (tak mi się wydaje). Ale instrukcja pdf o tym nie wspomina... więc może rzeczywiście nie ma miejsca.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 31, 2013, 15:47:24 »
Takie techniczne pytanie... tą czarną "gumkę" zostawiłeś? Czy ekran styka się bezpośrednio z obudową?
Zastanawiałem się nad tym i finalnie wywaliłem. Jest tam wystarczająco ciasno ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 31, 2013, 15:55:02 »
Hm no właśnie, w tym moim GBA z podmienioną pomarańczową obudową jest strasznie ciasno :( pamiętam, że miałem problem żeby to skręcić a co dopiero po dodaniu kolejnego elementu. Nie wiem czy to się uda :(

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 31, 2013, 15:56:18 »
Hmh, na pewno coś się da poradzić. W końcu wywalasz gumkę oraz LCD i wkładasz samo LCD, które jest chyba ciut cieńsze.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 31, 2013, 16:00:55 »
Hm no właśnie, w tym moim GBA z podmienioną pomarańczową obudową jest strasznie ciasno :( pamiętam, że miałem problem żeby to skręcić a co dopiero po dodaniu kolejnego elementu. Nie wiem czy to się uda :(

Jesteś pewny, że problemem był brak miejsca? Jak skręcałem Colora w replacemencie to szło ciężko przez to, że otwory na wkręty były ciasne i nie wyrobione.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 31, 2013, 16:01:32 »
Chętnie zrobię foty porównawcze na portal w warunkach studyjnych ;)

Można byłoby zestawić ze sobą również klasyczny protector vs szklany. Stworzylibyśmy bardzo konkretny materiał. Oczywiście fajnie, gdy osób zaangażowanych w projekt byłoby jak najwięcej i każdy dorzucił coś od siebie ( strona techniczna, wrażenia ogólne, sprzęt niezbędny do modyfikacji, sam proces ). Pomyślimy..

Widzę, że niedowiarki się przekonują ;) Nie dziwie się; sprzęt ideał! Niech Nintendo się  łyso zrobi ...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 31, 2013, 16:04:30 »
Co sądzicie o napisaniu poradnika na główną, który pokazywałby jak to wszystko zrobić? :D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 31, 2013, 16:08:03 »
Polecam jeszcze wymienić gumki pod przyciskami. U mnie przed tą operacją przyciski i krzyżak podskakiwały i były luźne. Jak wymieniłem siedzą twardo i pewnie, do tego odbijają jak nówki. Przeczyściłem gumki od L+R, do tego przedmuchałem w środku i ta sama sytuacja - jak nowe.


Co do poradnika... w sumie można. Opis całej operacji i kroki w naszym języku. Bo po angielsku już jest. Trzeba to zrobić po swojemu, by się nie przyczepili :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #311 dnia: Maj 31, 2013, 16:10:04 »
Jak najbardziej dobry pomysł. Może do tego dodać te wektory nalepek i mamy full wypas materiał. Tylko trzeba zrobić dobre zdjęcia, mattek widzę ma dobry sprzęt, tylko foty na białym tle plis.

No i zestawienie konsoli z oryginałem na słońcu, w cieniu i w ciemności. Kurde to by było epic :D

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #312 dnia: Maj 31, 2013, 16:13:02 »
Tak sobie pomyślałem, że skoro ten temat umarł: http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=1058.0
To może chociaż naklejki customowe można by zrobić na tak zmodowane konsole.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #313 dnia: Maj 31, 2013, 16:17:30 »
No problem, spokojnie mogę całość rozebrać i porobić fotki wszystkich kroków. W sumie część już mam bo np. fotografowałem rozbieranie całej obudowy oraz jej mycie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #314 dnia: Maj 31, 2013, 16:20:21 »
Myślę, że nie głupim rozwiązaniem było zrobienie takich customowych nalepek, a obok udostępnić same kształty dla osób które chcą to sobie zrobić po swojemu. Na dole link do tematu na forum. Na forum link do repetytorium z kopiami.

Customowe nalepki mogłyby obfitować w garść pożytecznych informacji na temat specyfikacji technicznej handhelda jak również np. wytrzymałości baterii itp. Nie wiem może głupi pomysł xD No i może made in Poland? xD

Ale przede wszystkim panowie proponuję one step at a time, bo robi się nam prawdziwa powódź świetnych pomysłów, póki co bez pokrycia. Proponuję najpierw rozpocząć od zdjęć a potem zajmiemy się treścią, nalepkami itp.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 31, 2013, 16:24:39 »
Ale przede wszystkim panowie proponuję one step at a time, bo robi się nam prawdziwa powódź świetnych pomysłów, póki co bez pokrycia. Proponuję najpierw rozpocząć od zdjęć a potem zajmiemy się treścią, nalepkami itp.
Ok, to co te zdjęcia mają obejmować?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 31, 2013, 16:29:34 »
Nie wiem czy masz 2 konsole GBA? Można by zrobić zestawienie GBA Mod z ekranem z v2 a obok GBA klasyczny. 3 zdjęcia - 1 na śłońcu. 2 w średnio nasłonecznionym miejscu (względny cień), 3 w ciemności. Wszystko w miarę możliwości z białym tłem. Później już foty stricte do arta czyli krok po kroku jak złożyć, zamontować itp. na koniec prezentacja konsoli tak, jak to zrobiłeś na stronie poprzedniej, może być konsola z boku, ofkoz białe tło.

@Flush2: też mógłbyś wykonać takie zdjęcia + zestawienie protectorów szklany vs klasyczny? :)

Grunt żeby był materiał i było z czego dokonywać selekcji. Później będziemy już dłubać, dopieszczać, modyfikować :)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 31, 2013, 16:41:17 »
Nie wiem czy masz 2 konsole GBA?
Nie mam dwóch konsol, ale mam dwie obudowy, więc można przekładać :D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 31, 2013, 16:41:44 »
Made in Poland raczej nie. Ale 'modified' jak najbardziej.

A do takich fotek to nadałby się white box :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 31, 2013, 16:49:09 »
Made in Poland raczej nie. Ale 'modified' jak najbardziej.

A do takich fotek to nadałby się white box :D

Racja. Najlepiej ograniczyć się do zwykłych napisów prezentujących określone treści z pominięciem logo GBA i zastrzeżonych znaków towarowych w celu minimalizacji zagrożenia. Teraz pytanie jakie jeszcze informacje znalazłyby się na naszej customowej nalepce? Ktoś ma jakieś pomysły?