Autor Wątek: AGB-001 | GBA backlight mod - wątek główny  (Przeczytany 72835 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #360 dnia: Czerwiec 01, 2013, 19:51:55 »
Świetny pomysł z tym amelinium, tylko pamiętajcie - tego nie da się pomalować ;)
Ile by kosztowała taka tabliczka?

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #361 dnia: Czerwiec 04, 2013, 18:36:00 »
Tak gwoli ścisłości:
Ten kabelek przy taśmie jest od regulacji podświetlenia? (jak tak to go nie ruszam - IMO nie ma sensu, bez tego też dobrze działa) :D

I jeszcze odniosłem takie wrażenie, że wyświetlacz strasznie szybko się zarysował - przetarłem z kurzu 2 razy ściereczką przed nałożeniem protectora i miałem wrażenie, że powstały jakieś mikroryski, smugami nie są (nie schodziły tak jak smugi), ale aparat ich nie łapał ani w grze nie przeszkadzają. Ale żeby nie było, że mam urojenia - one tam są. :D


Tak poza tym to wszystko bangla, od szklanego protectora czuć moc. Wielkie dzięki dla M4ćka za ogarnięcie zamówienia, GBF bless M4ciek! :D


PS. W trakcie montażu nie miałem możliwości zrobienia zdjęć (niestety :/), ale mam zdjęcie końcowego efektu :)
Ewentualnie mogę rozkręcić to i zrobić małą sesyjkę - żaden problem :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #362 dnia: Czerwiec 04, 2013, 18:42:00 »
Ten kabelek nie jest od regulacji. Bez niego wcale nie świeci ekran.

A na ekranie z tego co spojrzałem to chyba były folie nałożone.

Cieszę się, że wam doszły przesyłki (co z resztą zamawiających? dajcie znać!). BTW sprawdziłem mój protector i miał mały ubytek tej czarnej farby w roku - zamaskowałem to markerem. Jakbyście wyczaili. że z waszymi coś nie tak to trzeba zgłosić do Zerey'a.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #363 dnia: Czerwiec 04, 2013, 19:03:35 »
Wiem, ale folię zdjąłem, bo jakoś chyba róg podważyłem wcześniej palcem czy czymś, bo lekko mi odstawał, więc pozbyłem się jej przed nałożeniem protectora. Ojtam nic nie widać, więc nie ma tematu ;)

Bo ja wiem czy ten kabelek jest od samego podświetlenia? Ja go nie podłączyłem, a wszystko pięknie bangla :D

A protector mój nie ma ubytków lakieru :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #364 dnia: Czerwiec 04, 2013, 19:07:51 »
Może dlatego, że masz 40 pin. W takim razie obstawiam, że zaskoczyło ci podświetlenie o niższej jasności. Sprawdź, czy jak przystawisz kabelek do punktu podanego w pdf jest jaśniej.

BTW - czym wycięliście plastik? Bo ja zaopatrzyłem się w nożyk i takie końcówki:

Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #365 dnia: Czerwiec 04, 2013, 19:39:45 »
nvd96 - też tak mam! Zwykłe przetarcie chusteczkę jednorazową i już rysy! Byłem na siebie wściekły, że tak to spieprzyłem! Chciałem nawet drugi wyświetlacz zamówić. Jednak ścierka z mikrofibry jednak nic nie uszkadza.

M4ciek - ciąłem szczypczykami i szlifowałem papierkiem.

Dajcie fotki swoich dzieł ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #366 dnia: Czerwiec 04, 2013, 19:46:48 »
Ja ekran w GBC czyściłem przed ostatecznym zmontowaniem płynem do mycia szyb + świeżo wypraną ściereczką z mikrofibry. Żadnych rys, żadnych paprochów, elegancko zmontowane. Z GBA zrobię tak samo.

Mam niby płyn do ekranów LCD, ale ten od szyb szybciej mi wyparowuje i nie zostawia smug. Wg. mnie lepszy niż ten dedykowany do wyświetlaczy (firmy E5).

Co robimy z tymi szybkami?

No trzeba mu to zgłosić. Ale to zagadać trzeba przy następnym zamówieniu - bo teraz to bez sensu. Inaczej będzie to wyglądało jak będziemy o tym gadać przy okazji zrobienia z nim drugiego deal'a. To, że napiszemy wcześniej nic nie zmieni, bo ewentualna wysyłka nowych wchodzi w grę przy następnym zamówieniu - osobno po prostu się nie opłaca. W mojej tego już nie widać - maleńka kropeczka była, ale tą twoją to trzeba mu zgłosić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 19:58:35 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #367 dnia: Czerwiec 04, 2013, 19:55:19 »
Co robimy z tymi szybkami?

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #368 dnia: Czerwiec 04, 2013, 20:11:52 »
M4ciek, mój ekran doszedł, nie wiem czemu ale wyglądał delikatnie jak demontowany z ags'a, lekko "podziabany" na metalowym protectorze, tak to super. Prócz tej tasiemki która z niego wychodzi potrzebna jest jeszcze ta 32-pinowa, tak?
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #369 dnia: Czerwiec 04, 2013, 20:18:17 »
M4ciek, mój ekran doszedł, nie wiem czemu ale wyglądał delikatnie jak demontowany z ags'a, lekko "podziabany" na metalowym protectorze, tak to super. Prócz tej tasiemki która z niego wychodzi potrzebna jest jeszcze ta 32-pinowa, tak?

Widziałem właśnie - wydały mi się jak z demontażu. Ekrany miały 40 pinowe taśmy przypięte i musiałem je zdjąć. Wyglądały mi na takie z demontażu - ale miały folie na LCD więc uznałem, że jest okej.

Potrzebna ci jeszcze ta 32 pin przejściówka.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #370 dnia: Czerwiec 04, 2013, 20:44:10 »
Ok, super. jeszcze  trochę i zastanowimy się nad zebraniem zamówień na drugą turę.
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #371 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:10:58 »
Mam i ja! ;)

Niestety na drodze pojawiło się parę problemów; o czym za chwilę.

Żeby przedstawić Wam efekt pracy i w pełni pokazać możliwości AGB 101 udałem się do oddalonego o 40 km lasu. Tam koczując na rykowisku doczekałem się pełnej ciemności i o godzinie 2:43 wykonałem poglądowe zdjęcie ekranu w ciemności.



Jeśli chodzi o problemy; nie wiem jak u Was, ale u mnie podłączenie taśmy (tej z ekranu) do przejściówki Zerey'a graniczyło z cudem. Nie dało jej się normalnie wpiąć. Podłączając ją na te zaczepy traciłem obraz; lekko ruszając taśma pojawiał się przeplot/różne kolory/jaśniejszy/ciemniejszy obraz, a gdy udało się się podpiąć to odwracając i próbując zamontować obudowę wszystko się zmieniało. U Was też tak było z tą czułością?

Drugi problem to samo ulokowanie wszystkiego wewnątrz. Udało mi się, wszystko zamknąć w całość, ale konsoli wywalił bebzon i protector zrobił małą bułę na dole (ostaje) Tak oczywiście nie może być! Boje się tylko kolejnych zabaw z taśmą, jeśli będę próbował kolejny raz wszystko zamykać. Teraz przynajmniej działa ;)
Jak Wy tam to upchaliście? Rozumiem, że luzu nie będzie, ale chciałbym zachować chociaż normalny kształt i nie obawiać się, że mi buttony w twarz wystrzelą :)

Mimo tego wydaje mi się, że było warto i sprzęt wygląda świetnie. Szkoda tylko, że przez te problemy wciąż nie mogę zrobić zdjęć na portal...

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #372 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:17:52 »
Jak Wy tam to upchaliście? Rozumiem, że luzu nie będzie, ale chciałbym zachować chociaż normalny kształt i nie obawiać się, że mi buttony w twarz wystrzelą :)

No to Ci wyszło :D

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #373 dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:24:32 »
Bez złośliwości :)

Z buttonami to podkolorowałem trochę ;P Chodzą jak trzeba i wszystko jest normalnie, tylko ta buła pod logiem GAME BOY ADVANCE mnie martwi...

PS: Do 40 pin nie lutujcie. Nic nie zmienia

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #374 dnia: Czerwiec 05, 2013, 14:06:23 »
Jeśli chodzi o moją 32pinową konsolę to ruszenie taśmą nie powodowało problemów. A ona sama weszła elegancko w złącze. Co do miejsca w konsoli to nie mogę ci nic powiedzieć bo jeszcze nie montowałem... ale może za mało tych ścianek wyciąłeś?
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #375 dnia: Czerwiec 05, 2013, 14:25:35 »
Nie wiem. Może moja taśma były felerna.
Upchać się udało i wydaje mi się, że zakończyłem już cały proces.

Link do, krótkiego testu mojego GBA w świetle słonecznym. Jak widać w stosunku do zwykłego AGB nie ma zbyt wielkiej różnicy. Co innego w ciemnych pomieszczeniach i w miejscach bez oświetlenia; wtedy jest zajebiście.





https://www.youtube.com/watch?v=NIXXxlI3ut8&hd=1    *HD


Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #376 dnia: Czerwiec 05, 2013, 15:02:31 »
Wyciąłęś te plastikowe ramki wewnątrz obudowy (takie pod ekranem)?

To dobrze, że nic nie zmienia - miałem zamiar się z tym jeszcze bawić, a tak wiem, że nie muszę :D

U mnie taśma weszła bezproblemowo, a ekran od razu się świecił jak psu klejnoty na wiosnę. Nie musiałem nic ruszać, przestawiać itp. A taśmę wciskałem płazem śrubokręta pod obudowę w trakcie zamykania (żeby nie przyciąć jej obudową) :D
Chodzi wszystko bez zająknięcia. Git majonez koko dżambo ;D

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #377 dnia: Czerwiec 05, 2013, 15:11:26 »
Ramki wyciąłem i ekran wchodzi ok, więc nie wiem czemu mi tam ciasno...

A z taśma mam problemy teraz. Przy mocnym przyciśnięciu obudowy taśma potrafi nie łapać.. ehhh

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #378 dnia: Czerwiec 05, 2013, 17:55:31 »
Ciekawe, u mnie wszystko poszło gładziutko. Tak, jak na tutorialu ;)

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #379 dnia: Czerwiec 06, 2013, 07:07:30 »
Okej - to tak wstępnie i dziś tylko informacyjnie - kto by się pisał na zamówienie w tym miesiącu? I ewentualnie zadeklarował się kiedy będzie przy kasie.
gg: 8211860. Retro-Fan :)