Autor Wątek: AGB-001 | GBA backlight mod - wątek główny  (Przeczytany 72838 razy)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwiec 07, 2013, 12:48:25 »
nie otrzymalem jeszcze odpowiedzi
probowalem przed chwila roznie podpinac tasme o czym wspomniales i nic to niestety nie dalo w moim przypadku

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwiec 07, 2013, 16:15:28 »
Tak na marginesie, to baterie alkaliczne ze sklepu Aldi, wytrzymały jakiś tydzień mocniejszego grania. To chyba dobry wynik.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwiec 07, 2013, 16:50:21 »
Ja też mam wersję 40pin - wszystko w porządku, taśma normalnie podpięta, ekran się świeci tak jak miał się świecić. Poczekajcie, może Wiggy coś na to uradzi ;)

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwiec 07, 2013, 23:10:21 »
   Udało się! Taśmy w miejscu łączenia zostały posklejane obrzydliwą srebrną taśmą. Udało się zrobić tak, że jakiekolwiek ruchy nie wyłączają obrazu. Generalnie tak by zostało, ale chyba przez grubość tej taśmy gumki od krzyżaka jakby ciut gorzej mi chodzą. Da się z tym żyć, ale to nie jest ten ideał ;)

 Tyle razy rozkręcałem konsolę, że śrubokręt ze zwykłą, płaską końcówką dopasował mi się to śrubek GB heh

@nvd96 Ekran masz z własnego Brightera?


Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwiec 07, 2013, 23:52:42 »
  Zrobiłem próbne zdjęcia. Mam nadzieję, że odwzorowują w jakimś stopniu realny wygląd ekranu.

Przykład: popołudniowe słońce/ lekki cień.

AGB-101



AGB-001





zdjęcia: ISO 100 / przysłona 4,0 / dzienna temp. barwowa



Sami oceńcie co w takich warunkach prezentuje się lepiej ;)





Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwiec 08, 2013, 01:21:13 »
Wyświetlacze TFT stosowane w 001 były właśnie idealne do światła dziennego. Miały specjalną folię, która pochłaniała światło i dzięki temu lepiej było wszystko widać. Takie wyświetlacze były stosowane w Colorze i w AGB-001. Ten typ wyświetlaczy był stosowany również w Neo Geo Pocket Color.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwiec 08, 2013, 02:02:35 »
No wreszcie konkrety panowie. Dla mnie wygrywa opcja nr. 2 czyli 001, porównajcie kolory zielony, czy czerwony. Można by jeszcze zrobić takie zestawienie w pełnym słońcu, tak żeby snop światła padał na ekran konsolki, nie wiem czy to wykonalne?

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwiec 08, 2013, 07:43:06 »
@Antari - porównując to zestawienie jestem tego samego zdania co Ty. Jednak oczywistym jest że oba ekrany mają swoje wady i zalety, także najlepszą opcją było by mieć dwie konsolki przy sobie na wypad w plener czy przy słońcu. Chociaż podsumowując to najlepiej jednak mieć ags-101 bo sprawdza się w każdej sytuacji, nawet gdy ma gorsze kolory przy słońcu to nadrabia to jakością w innych - ciemniejszych warunkach.
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwiec 08, 2013, 08:50:24 »
Faktycznie lepiej sprawdza się 001 i różnica jest zauważalna. Można by spróbować nakleić może jakąś folię czy coś.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:03:38 »
   Chętnie podejmę się zrobienia fot na portal. Wstępna koncepcja wygląda tak, żeby zdjęcia ekranów tworzyć coś na wzór "zegara" czasowego.

Przykład:

- daylight 12.00 słońce/cień
- daylight 18.00 słońce/cień
- tungsten (światło sztuczne) w dwóch różnych wariantach temperaturowych.
- noc

Porównane zostaną oczywiście AGB-001 i AGB-101.

Sugestie?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwiec 08, 2013, 10:21:59 »
flush2 bardzo fajny pomysł - można zrobić od razu taki diagram w formie obrazka przedstawiającego zegar i przy konkretnych godzinach zdjęcia konsol własnie z tych godzin :3.

Antari, animare - dlatego właśnie Nintendo zrobiło SPv1 z wyłączalnym frontlightem. TFT w tej konsoli idealne do grania w słońcu oraz frontlight, który można włączyć wieczorem i w nocy.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:18:18 »
@flush2: Jak najbardziej, super idea, niezły art z tego wyjdzie :)

@animare: Dla mnie bardziej wszechstronny jest AGS-001, niż 101, bo tak jak pisał Pajda można w nim wyłączyć podświetlenie do zera i zrobić z niego zwykłe GBA. Wtedy na słońcu widać wszystko idealnie. W nocy włącza się podświetlenie i też można grać. w AGS-101 na słońcu widać jedynie poświatę, za to w nocy widać wszystko idealnie, lepiej niż na AGS-001. Pytanie co jest bardziej wszechstronne czyli co sprawdza się w każdych warunkach.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:20:53 »
Na szczęście wybór konsol jest tak szeroki, że dla każdego znajdzie się coś miłego ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:41:44 »
Dobra, dla niedowiarków zawziąłem się i zrobiłem te zdjęcia, w warunkach o które mi chodziło. Dokładnych parametrów jak Flush2 nie podam bo jestem noobem w robieniu zdjęć i fotografii ale myślę, że po cieniu można ocenić, że mamy tu do czynienia z pełnym słońcem. No godzina około 12 :P

Na pierwszym zdjęciu macie nawet tę samą grę w tym samym miejscu w trakcie gry (Pokemony).

 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 12:49:13 wysłana przez Antari »

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:46:44 »
Ale my sobie zdajemy z tego sprawę. Dziś zdziwiłem się jak fajnie może wyglądać obraz z niepodświetlonej 001 w pełnym słońcu (nie żałuję jednak zakupu tego tribala). Ale fajnie jest zrobić coś niespotykanego i mieć taki zmodowany sprzęt.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwiec 08, 2013, 13:07:16 »
Część osób insynuowała tutaj, że v2 to sprzęt idealny, który sprawdza się w każdych warunkach najlepiej. Podczas gdy w rzeczywistości obraz na pełnym słońcu w sytuacji jak wyżej odpowiada temu na GB Classic w mocnym cieniu. Nie widać praktycznie nic, dodaj do tego refleksy np. w trakcie jazdy samochodem i masz epilepsję gwarantowaną. Ja nie lubię się tak męczyć.

Ale nie ma co się obruszać, jest to bolączka wszystkich nowszych sprzętów, komórek, DS, PSP, Vita, 3DS itp. Jeżeli ktoś gra głównie w takich warunkach, to posiadanie takiego ekranu jest trochę sztuką dla sztuki. Za moich czasów ghe ghe grało się głównie w trakcie dnia i szukało słońca, a w nocy pod lampką. Chyba więcej czasu spędzałem na powietrzu aniżeli w domu. Dzisiaj na skutek zmiany technologii odnoszę wrażenie, że częściej gra się w cieniu, w porze wieczornej lub w nocy. Większość czasu spędza się w pozamykanym na cztery spusty ciemnym, dusznym pomieszczeniu. Znak czasów. Może za jakiś czas wprowadzą technologię, która zapewniałaby widoczność na słońcu i w nocy.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwiec 08, 2013, 13:46:12 »
Ciekawe czy zdałaby przy tym egzamin jakaś folia czy filtr antyrefleksyjny.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 08, 2013, 15:09:20 »
Część osób insynuowała tutaj, że v2 to sprzęt idealny, który sprawdza się w każdych warunkach najlepiej. Podczas gdy w rzeczywistości obraz na pełnym słońcu w sytuacji jak wyżej odpowiada temu na GB Classic w mocnym cieniu. Nie widać praktycznie nic, dodaj do tego refleksy np. w trakcie jazdy samochodem i masz epilepsję gwarantowaną. Ja nie lubię się tak męczyć.

Nie każdy ma cabrio. W moim wozie 10 razy lepiej widać cokolwiek na v2, DS Lite czy czymkolwiek innym niż na GBA bez podświetlenia. SP v2 z podświetleniem że się sprawdzi to chyba jest oczywistość. Tak samo jak to że backlight w jakimkolwiek urządzeniu nie sprawdza się w słońcu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 08, 2013, 15:44:07 »
No to pardon, ale chyba czołgiem jeździsz. W zwykłym wozie bez przyciemnianych szyb na GBA widać u mnie wszystko, a wcale nie mam cabrio lol. Wystarczająca ilość światła wpada przez boczne szyby i przednią.

Oczywistość a jednak często pomijana. Plus spora wada. No ale tak jak mówię, ludzie woleli zrezygnować z gry na powietrzu na rzecz zamknięcia się w czterech ścianach i grania po zmroku, niż przyznać, że Nintendo wprowadzając backlight pozbyło się jednego problemu i stworzyło kolejny, kto wie czy nie gorszy. Zwłaszcza ty powinieneś to dostrzegać, skoro tak optujesz za większą aktywnością fizyczną na zewnątrz.

Zresztą ja jako jedyny przedstawiłem chyba wystarczający dowód na poparcie moich chorych i wybujałych teorii. Przedstaw mi swój to może zmienię zdanie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 16:17:32 wysłana przez Antari »

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 08, 2013, 16:55:40 »
O pisaniu smsów, gadaniu przez telefon za kółkiem już słyszałem, ale żeby grać na GBA prowadząc samochód, to już szczyt wszystkiego...





;)