Autor Wątek: CGB-001 | GBC frontlight mod - wątek główny  (Przeczytany 9591 razy)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
CGB-001 | GBC frontlight mod - wątek główny
« dnia: Maj 31, 2013, 11:21:27 »
Tak sobie myślę coby poza AGB'kiem podświetlić również GBC. Z tego co wyczytałem jest do tego tylko frontlight, widziałem tutoriale z wyciąganiem fronta z AGS-001. Wygląda to na w miarę prostą robotę. Może wypowie się ktoś, kto miał z tym do czynienia?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:55:05 wysłana przez Antari »

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2013, 12:07:30 »
Właśnie nie dalej jak wczoraj napisałem do Pajdy w tej sprawie. Dał mi fajnego linka do sklepu. Też zamierzam się tym zająć, tylko nie wiem czy w Pockecie czy Colorze :)

http://asmretro.com/backlight-vc

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2013, 12:17:10 »
Cytuj
Both DMG and MGB support

Dzięki, link fajny, ale z tego co tam jest napisane wynika, że jest to dla Classica i Pocketa. Gdzieś było chyba, że do Colora tylko front, ale pewności nie mam.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2013, 12:27:03 »
Masz rację, pozwolę sobie zacytować Pajdę:

Cytuj
Co do Colora - to w nim można zrobić TYLKO frontlight i do tego potrzebny jest panel NAŚWIETLAJĄCY od Advanca SPv1 - czyli tego z gorszym podświetleniem... Do colora nie zamontujesz PODświetlenia v3 lub v4.



Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2013, 12:30:20 »
El3ctrox wyjaśniłem Ci na privie, że podświetlenie może być tylko w pocket'cie i classic'u. W Colorze natomiast może być tylko frontlight od advance SPv1. Poza tym było to już wałkowane miliard razy na forum - trzeba dokładnie szukać - właśnie tu ze sprzętem są tematy odnośnie frontlighta i co w jakiej konsoli można zrobić, a czego się nie da. Trzeba szukać!!! Po kolei strona po stronie... Piszcie o odosobnionych przypadkach a nie powielajcie tematu już przerabianego. Gdzieś w sprzęcie, ale na pierwszych stronach wrzucałem masę linków ze sklepami i tutorialami jak co zrobić. Poza tym jest na moim blogu też jak zrobić to... Chłopcy szukajcie na forum!!! To wszystko już było napisane!!!

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2013, 12:42:03 »
Spoko, sorki :)
Czyli w telegraficznym skrócie:
Wyciągam z SPv1 panel naświetlający -> nakładam na ekran od GBC (po przycięciu obudowy) -> łącze tę płytkę od naświetlenia z odpowiednimi punktami na płycie głównej -> skręcam całość i wsio robota?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2013, 12:42:46 »
That's right.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2013, 13:03:17 »
Pajda, masz podświetlanie z tego sklepu ASM Retro? Zastanawiam się czy jest różnica między tym z ASM a z Nonfinite. Cenowo lepiej wychodzi z ASM, więc może kupię teraz do pocketa.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2013, 17:15:59 »
Ja miałem ostatnie podświetlenia od Nonfinite'a i był to panel v3. Z ASM i od Kitscha nigdy nie brałem. One w zasadzie niczym się zbytnio nie różnią. Jedyne na co zwróciłbym uwagę to grubość takiego panelu.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2013, 19:09:12 »
Pocketa jeszcze nie przerabiałem, classici mam już 2 na koncie, całkiem nieźle wyszły.
Będę musiał zamówić i zrobić sobie GBP Light :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2013, 14:24:02 »
Z pocket'em jest mały problem. Otóż ja przerabiałem z czerwoną obudową (dział sprzęt>ciekawe modyfikacje). Po zrobieniu moda okazało się, że światło prześwituje przez obudowę w miejscach gdzie są diody. Trochę lipnie to wyglądało. Z czarnym pocket'em pewnie nie byłoby problemu. Nie wiem jak z niebieskim i zielonym bo plastik jest trochę cieńszy niż w classic'u. Niemniej jednak musiałem zmodyfikować jeszcze panel w taki sposób żeby w ogóle na tym brzegu gdzie są diody nie dawał światła. Musiałem go "szczelnie" okleić jakąś nieprzezroczystą folią. Nie było to łatwe. Niemniej jednak udało się i już tak nie prześwituje, ale uczulam na tego typu rzeczy. Co do podświetleń - każde które pasuje do classic'a to również pasuje do pocket'a. Widzę, że w sklepach zaczęli oferować specjalnej dedykowane do pocket'ów panele, ale nie wiem jakie są różnice pomiędzy tymi,  tymi do classic'a. Moim następnym modem będzie biversja w classicu. Bardziej czytelna grafika, już na to czekam, bo zwykłe podświetlenia dają dość mocne światło i ciężko widać piksele. A w międzyczasie jakiś szybki prosound :).

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2013, 20:56:49 »
Pewnie wszyscy znają, ale co tam:

http://www.youtube.com/watch?v=xpxs1K7SmeY

Taki sobie tutorial, ale pokazuje, że to żadna filozofia złożenie takiego podświetlonego Colora.

Ja się tylko pytam kiedy skończą się dawcy. W końcu nadejdzie ten dzień, że nie będzie już z czego wyciągać podświetlenia i do czego wkładać.

Zaczyna się mania modowania, które prędzej czy później sprawi, że upolowanie stockowej sztuki będzie graniczyło z cudem. Nie wiem, czy warto.

Konsole serii Game Boy mają to do siebie, że są unikatowe i poprawianie ich wad jest dla mnie niepojętej. Choć przyznam, że taki frontlight mi się podoba to jednak nie przyklasnę.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:07:28 »
Pajda, Pocketa do przeróbki mam właśnie w wersji zielonej, więc myślę że nie będzie problemów z prześwitywaniem.
Przeróbka Colora jest dosyć prosta, jedynie mi zawsze sprawia problem usuwania pyłków z wyświetlacza. Już wydaje się że jest czysty i można składać, a po uruchomieniu konsoli nagle się coś pojawia i kłuje w oczy :)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:18:40 »
Ja się tylko pytam kiedy skończą się dawcy. W końcu nadejdzie ten dzień, że nie będzie już z czego wyciągać podświetlenia i do czego wkładać.
No właśnie. Trzeba znaleźć alternatywę dla tego moda.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:28:39 »
Ja się tylko pytam kiedy skończą się dawcy. W końcu nadejdzie ten dzień, że nie będzie już z czego wyciągać podświetlenia i do czego wkładać.
No właśnie. Trzeba znaleźć alternatywę dla tego moda.

Kiedyś już poruszaliśmy ten temat :) wiem że w kilku modelach palmtopów jest frontlight (za chiny nie pamiętam już jakich....przerwa w scenowaniu szkodzi :P). Zagadałem też kiedyś do kitsch'a, który powiedział że pracują cały czas nad alternatywą....no cóż...tylko to było wieki temu a w sprzedaży jak nie było tak nie ma :P

Więc albo zlokalizujemy model palmtopa który miał frontlight, albo firmę w chinach która zajmowała się produkcją LCD dla SPv1 i pomęczymy ich o produkcje samego naświetlenia :)

EDIT:
to co znalazłem na aliexpress:
http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-for-original-LCD-screen-for-GBA-SP-screen-LCD-Hightlight-versions-two-light-replacement/640264405.html

http://www.aliexpress.com/item/LCD-Screen-Display-For-GBA-SP/912483503.html

Tylko nie wiem czy to SPv2 czy v1. Ludzie którzy mają u siebie zamienniki z Chin powinni to wychwycić :)

Edit 2:

Wiedziałem że gdzieś coś czytałem o frontlighcie i zastosowaniu w nowym sprzęcie :)

http://www.ebay.com/itm/Amazon-Kindle-Paperwhite-2GB-Wi-Fi-6in-Black-Latest-Model-/230987207400?pt=US_Tablets&hash=item35c7e912e8

Kindle Paperwhite....używa frontlightu :) zobaczcie jak wygląda ekran ;-) znajomo prawda?;p ma te same wady co SPv1 czyli przejaśnienia na rantach obrazu :) teraz tylko czekać na zepsute unity i modować w cały świat :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2013, 21:39:20 wysłana przez Tarma »

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:48:29 »
Ale LCD jest większy niż w SP.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:50:40 »
Ale LCD jest większy niż w SP.

moznaby uciac na cieplo or sth :P

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:51:16 »
To juz nie będzie tak samo działać.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [GB Color] Frontlight
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 01, 2013, 21:56:00 »
To juz nie będzie tak samo działać.

Powinno być ok :) jeżeli przyblokujesz to białym kolorem który to światło bedzie odbijał od ścianek....no cóż, nie znam sie ;) staram sie znalesc alternatywe