Autor Wątek: Przejściówka NGC -> USB PC  (Przeczytany 2404 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Przejściówka NGC -> USB PC
« dnia: Sierpień 05, 2013, 12:45:32 »
Posiadam kierownicę do GC (Saitek GTZ 550) i interesuje mnie podłączenie jej do PC za pośrednictwem USB. Czy orientuje się ktoś czy jest to możliwe? Widziałem na ebay, że są przejściówki GC -> USB, ale są dość drogie i nie wiem czy w ogóle kierownica by działała...

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Przejściówka NGC -> USB PC
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2013, 12:53:46 »
Z tego co wiem, to wszystkie kierownice i pady z gałkami analogowymi działają tak samo. Mają wyprowadzone na pinach wartości wychylenia osi. To, że jest przejściówka nie oznacza, że znajdzie sterownik... zostaje albo szukać, albo zaryzykować. Chyba, że kierownica jest zgodna z padem GC - wtedy większa szansa.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przejściówka NGC -> USB PC
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2013, 18:52:31 »
Ale co masz na myśli mówiąc, że "kierownica jest zgodna z padem GC"?

Końcówka jest taka sama jak od pada od GC. Moje obawy dotyczą sterowników. Chyba możnaby skonstruować coś takiego:







Tanim kosztem zrobić przejściówkę i sprawdzić, niestety sam nie potrafiłbym czegoś takiego zrobić.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Przejściówka NGC -> USB PC
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:05:13 »
Antari, z takich płytek korzystam przerabiając pady od NES/SNES pod USB. Mam kilka sztuk gotowych :)
Sterowników nie trzeba, całość przedstawia się pod Windowsem jako urządzenie HID.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przejściówka NGC -> USB PC
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:14:13 »
A podjąłbyś się wykonania takiej przejściówki GC - USB? Ile by to wyniosło :D

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Przejściówka NGC -> USB PC
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:21:26 »
Przeczytałem temat, z którego zaczerpnąłeś zdjęcia:
http://www.raphnet.net/electronique/gc_n64_usb/index_en.php
i widzę, że trzeba zrobić nowe płytki, bo te pod pady SNESowe trochę się różnią. Ale jest to do zrobienia :)
Płytkę możesz zamówić u nich w sklepie za ~19$ ;)
Postaram się coś takiego w tym miesiącu zrobić, większość elementów mam, trochę domówię i Ci złożę.
Cenowo wyjdzie tak: koszt części (ok 20zł, nie licząc przedłużacza z gniazdem GC) + piwo dla mnie ;)
Oczywiście  nie wiem czy wyjdzie to z kierownicą, bo o niej nic nie piszą, ale skoro działają pady to i ona powinna.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Przejściówka NGC -> USB PC
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:42:26 »
20 zł + piwo brzmi spoko :D Ale 19$ za płytkę :/ Na ebay właśnie latają już gotowe przejściówki po 19-20$. Ale póki co może wstrzymajmy się z zamawianiem czegokolwiek i robocizną, spróbuję doczytać trochę więcej o tym modelu kierownicy, bo całkiem możliwe, że niestety gra jest nie warta świeczki i będzie to tylko niepotrzebny koszt dla mnie i zachód dla Ciebie. Jakby co wiem do kogo uderzać :) Dzięki!

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Przejściówka NGC -> USB PC
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:46:13 »
W takim razie złożę dla siebie w ramach treningu ;) Wyrwałem dziś fajnego pada pod N64 za 6zł, więc będzie do testów w sam raz ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Przejściówka NGC -> USB PC
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:35:44 »
"zgodna z gc" - chodziło mi o to, czy kierownica to taki zmodyfikowany pad (sterownik operuje na tych samych osiach, czyli skręt w prawo = odchyleniu osi x analoga). Wtedy jeśli działa pad, zadziała kierownica.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie