Autor Wątek: Konsola po wakacjach  (Przeczytany 6844 razy)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Konsola po wakacjach
« dnia: Sierpień 08, 2013, 20:04:08 »
Po wakacjach zamierzam kupić przenośną konsole tylko nie wiem którą, wybrać.Mam ograniczony budżet więc mam do wyboru Nintendo ds lite, dsi , dsi xl oraz PSP e1000 street. Pisać zalety i wady tych konsolek i najlepsze tytuły gier.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:09:15 »
dsi jest najladniejsza, najlzejsza i najmniejsza (cechy konsoli przenosnej)
dsl ma kompatybilnosc wsteczna z gba, ale dla mnie jest to zbedne
w gry gba najlepiej gra sie na samym gba
poza tym pelno refurbow dsl w sieci

psp street nie jest bardzo ociosana konsola w porownaniu z poprzednim slim and light, bo wifi sie nie uzywalo, a wielu woli grac na sluchawkach, ale samo wykonanie pozostawia wiele do zyczenia (mowie o plastikowej obudowie, ktora jest troche tandetna)
jest to zupelnia inna konsola i to czy bardziej podchodza ci gry na dsa, czy na psp to indywidualna sprawa

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:20:15 »
DS Lite lub DSi

DS Lite jeśli chcesz pograć w gry z GBA. Minus taki, że ciężko kupić oryginał. Chociaż przy odrobinie szczęścia jest to możliwe. Jak postanowiłem zaopatrzyć się w DS Lite to kupiłem 2 oryginały w jednym tygodniu z Allegro :)

DSi jest bardziej wytrzymałem niż DS Lite, ma odrobinę większe monitorki, mniej awaryjna obudowę i zawsze kupisz oryginał (no prawie). Minus taki, że nie pograsz w gry z GBA, ale tak jak kolega wcześniej wspomniał do tego służy inna konsola ;P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:26:24 »
Ds Lite

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:29:27 »
Kup GBA na pohybel nowym urządzeniom.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2013, 23:26:10 »
Zależy do czego Ci ta konsola ma być potrzebna i jakie gatunki gier lubisz, ale zagłosowałem w ciemno na PSP choć odradzałbym ten model a poszukał jakiegoś 3004 w bdb stanie bo street to niezbyt udana wersja PSP. Ja jakoś za Nintendo DS nie przepadam więc od razu skreśliłem, a PSP warto mieć bo ma sporą bibliotekę ciekawych gier, spore możliwości techniczne, możliwość uruchamiania gier z PSXa w świetnej grafice, co dodaję bibliotekę paru tysięcy gier. Poza tym dzięki PSP Store wciąż można kupować gry, np. z wspomnianego PSXa korzystając z dośc częstych promocji - ostatnio Crashe były np. po 9,99zł. No i najważniejszy plus to bardzo tanie gry, nawet te topowe idzie wyrwać za 20-30zł bez większych problemów.

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 09, 2013, 07:35:34 »
Wszystko skupia się na tym ile byś chciał dokładnie wydać. Osobiście polecał bym ds lite, najtańszy a w 100% spełnił moje oczekiwania, a dodatkowo możesz grać w gry z gba co jest wielkim atutem. Ja osobiście gdy jadę w podróż czy gdziekolwiek na trasie to nie mogę sobie pozwolić by mieć jednocześnie przy sobie kilka handheldów, więc zawsze mam ze sobą samego ds-a. Gry aktualnie są dość tanie, jednak "perełki" ciężko wyrwać za niską kwotę, to jedyny minus. Dla wielu DSi jest innowacją lub czymś dużo lepszym, jednak odrobinę większy ekran czy inne pierdółki za mną nie przemawiały a jednocześnie na pewno DSL będzie tańszą opcją. O tytuły gier nie ma co pytać, bo wpisujesz na youtube top gier na owe konsole i masz wszystko. Miałem także psp za czasów gdy nie miałem wielu obowiązków, jednak prócz gier typu patapon, monster hunter czy god of war wszystko jest jak dla mnie oklepane, poprzenoszone z PS2 lub zrobione na podobnych zasadach. Tak jak pisał też Bodzio zależy jakie gatunki gier lubisz i w sumie do czego przykładasz uwagę bo dla mnie powiedzmy szczerze grafika jest na ostatnim miejscu a zdecydowanie większy "fun" jest przy DS'ie patrząc na gry z serii mario ale oczywiście nie tylko. PSP przemawia do mnie tylko tym że ma gry w rozsądnych cenach i możliwość odpalania gier z PSX, ale nie oszukujmy się - w dzisiejszych czasach można gry z PSX-a odpalić nawet na androidzie czy w przypadku nokii - na maemo etc.

ps. sorry za używanie słowa "gra" niezliczoną ilość razy :P.
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:51:49 »
Mam ok. 300zł na tą konsole.A co do odtwarzania gier z GBA na ds to widziałem przejściówkę do dsi na slot od GBA

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:57:12 »
Mam ok. 300zł na tą konsole.A co do odtwarzania gier z GBA na ds to widziałem przejściówkę do dsi na slot od GBA

?! :D

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2013, 13:09:20 »
Znalazłem pięknego XL za 280 zł tylko odbiór osobisty, a 139 km za konsolą nie pojadę

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2013, 13:34:13 »
Kup Brightera nie cuduj.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2013, 13:39:54 »

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2013, 13:47:44 »
Te ogłoszenie znam

Kup Brightera nie cuduj.

To ma być konsola nowoczesna

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 09, 2013, 13:47:52 »

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 09, 2013, 13:57:12 »
Na DSI nie pogram bez dokupywania dodatkowego sprzętu ponieważ usunięto z niego hardware odpowiedzialny za odpalanie gier z GBA. Software'owo nic nie zdziałam, a w cenie odpowiedniej karty do emulacji, a pewnie nawet dużo taniej równie dobrze mógłbym kupić GBA albo GB micro, ale nie zależy mi na grach z GBA w ds, od tego mam GBA.DSi ma kamerę, wi-fi, Dsi ware.Lite ma tylko slot od GBA i gorsze ekrany.
Od biedy to mam w telefonie androida więc mogę grać w gry z game boya, ale nic nie jest lepsze od grania w oryginalne tytuły gier .

http://allegro.pl/rozowe-nintendo-dsi-i3437951455.html

Świetny kolor na nowy rok szkolny :D

To taki super kolor +10 lansu na mieście :D

Offline matthew

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 09, 2013, 14:08:51 »
Lite też ma wi-fi tylko że wspiera tylko WEP, a teraz większość sieci ma zabezpieczenia WPA2 :/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 09, 2013, 14:09:13 »
Skoro konsola ma być nowoczesna (zależy co pod tym pojęciem jeszcze rozumiemy, "trendy" na pewno psp czy ds nie będzie ;)) to chwilę poszukasz i bez problemu kupisz używkę 3DS Classic. Gry z 3DSa i DSa w jednym. Plus wiele innych bajerów szmerów.


Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 09, 2013, 14:20:03 »
Za ok 350zł mam 3ds, ale boxa nie ma, a konsola to trup też nad tym myślałem, a dsi, lite czy dsi xl wygląda nowocześnie dosyć.Nie ma to być najnowsza konsola, tylko taka trochę starsza, a GBA SP już mam

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 09, 2013, 14:22:34 »
Bardzo ładnie wygląda czerwone Nintendo ds lite

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 09, 2013, 16:04:22 »
Kup Brightera nie cuduj.

To ma być konsola nowoczesna

Kim jesteś