Autor Wątek: Konsola po wakacjach  (Przeczytany 6857 razy)

Offline vanilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 09, 2013, 16:05:49 »
Co do czerwonych Lite to jednak kupowanie ich jest ruletką, wiele to refurby.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 09, 2013, 16:10:09 »
Co to tak naprawdę są refurby? Konsole ze zmienioną budą w złym stanie wewnętrznym?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 09, 2013, 16:30:34 »
Konsole ze zmienionym wszystkim oprócz płyty głównej. Nie są złem samym w sobie, ale problemem jest to iż były u nas notorycznie sprzedawane na Allegro jako pełnowartościowe produkty za prawie pełną stawkę cenową. Trudno je rozpoznać - wielu co to kupiło nawet nie wie jaki sprzęt posiada w rękach, stąd też pełno refurbów wśród używek. Co gorsza niższa jakość wykonania psuje opinię marce N.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 09, 2013, 18:53:00 »
Kup Brightera nie cuduj.

To ma być konsola nowoczesna

To kup Classica. Retro jest na czasie, bedzie lans.

A jak pytasz powaznie to bierz DS Lite i przestan filozofowac.

Offline Ukukuki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 09, 2013, 19:01:35 »
Jeśli masz 300 zł ja bym brał DSi albo PSP 3004/2004 w bardzo dobrym stanie, idzie bez problemu upolować. Lite czy Street dla mnie nie warte zakupu jeśli można kupić nowsze i lepsze modele w podobnej cenie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 09, 2013, 20:50:42 »
Ale kto powiedział że nowsze = lepsze. DSi jest nowsze od DS Lite, a eStreet nowsze od PSP3000/2000.

Przypominam, że adam104100 chciał konsole na "po wakacjach", a nie "na wakacje". Różnica między modelami PSP2000/3000 a eStreet jest ogromna, obdarli ten model ze wszystkiego co się dało, więc wybór jest oczywisty. Jedyne zalety tego modelu to cena, nowość i matowa obudowa. Jeżeli o mnie chodzi to wszystkie trzy wyżej wymienione zalety nie mają żadnego znaczenia, a niektóre są wadami. W przypadku DSi/Lite jest trudniej bo wszystko rozbija się o indywidualne preferencje. Lubisz kanciasty design czy zaokrąglenia? Lubisz błyszczącą się konsolę na zewnątrz czy matową? Cenisz wsteczną kompatybilność lub ma ona dla ciebie zerowe znaczenie? Cenisz symetrię czy jej brak? To pytania na które musisz sam sobie odpowiedzieć. Nikt nie da ci tu jedynej słusznej odpowiedzi.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:23:43 »
Mam znalezionego 3ds za 350zł z kompletem(box, ładowarka, nawet gra) tylko jest po niemiecku i moje pytanie polega na tym czy jest możliwość pobrania polskiego/angielskiego oprogramowania?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:26:58 »
Język zmieniasz po prostu z poziomu konsoli. Bierz 3DSa to bardzo optymalna opcja by ograć gry z DSa (wcale nie wyglądają tak tragicznie) no i 3DSa których też już jest sporo.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:30:40 »
To po wakacjach będzie mój na Allegro znalazłem też kilka za 400zł z boxem więc za ok 400zł mam 3ds z papierami, a dsi to średnio 300 zł

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:33:39 »
A czy 3ds ma blokadę regionalną ???

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 10, 2013, 20:50:38 »
Nie, raczej nie ma.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 10, 2013, 21:48:28 »
3DS ma blokadę regionalną

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 10, 2013, 21:48:39 »
3DS ma pełną blokadę regionalną. Na europejskiej konsoli nie odpalisz gier z USA lub JAP.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 10, 2013, 22:25:52 »
Na 3DSie nie odpalisz również gier DS które miały blokadę regionalną. Czyli tak samo jak z DSi, bo DSi też jest region locked. Było tych gier na szczęście nie wiele, z ważnych tytułów to chyba tylko Pokemon White / Black NTSC nie zadziała na EU konsoli DSi.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 11, 2013, 01:08:54 »
Oh lol! :O Teraz to mnie zaskoczyliście.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 11, 2013, 01:52:30 »
Niestety Nintendo zmieniło się na przestrzeni lat. Obecna, ortodoksyjna i nieco przestarzała postawa koncernu to nie jest to, co zachwyciło mnie za czasów GB Classic. Twoja reakcja to jest właśnie to, o czym mowa - osoby, które nie zaopatrzyły się w najnowsze zabawki Nin i nie śledzą tematu tkwią w przeświadczeniu, że Nintendo to nadal ten sam koncern co przed laty. W rzeczywistości ojcowie Mariana powoli i sukcesywnie zmieniają rdzenne zasady, którymi kierowali się w przeszłości. Komu to nie przeszkadza wiadomo, fanboy'om mającym klapki na oczach. Nic dziwnego, że sporo rozczarowanych osób kieruje się później w stronę konkurencji. 

Offline Ukukuki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 11, 2013, 15:16:34 »
Zastanów się też jakich gier chcesz na tej konsoli, jeśli platformówki, strategie gry logiczne, to DS jeśli wyścigi, gry TPP, bijatyki to PSP. DO DSa jeszcze można chyba dopisać jRPG ale nie znam się kompletnie na gatunku. Strasznie ogólnikowe to porównanie bo obie konsole mają świetne gry z każdego gatunku, po prostu oglądnij sobie filmiki na youtube 100 gier w 10 minut na DSa i PSP, zobacz gamerankings i wybierz co Ci bardziej pasuje.

Mi na przykład bardziej pasuje PSP ze wzgląd na składankę Metal Slug Anthology, The Warriors, God of War, 3 częsci GTA,LocoRoco, Patapony, Half-Minute Hero, Tekken i składanki starszych gier szczególnie na Segę Mega Drive.

NA DS zawiodłem się strasznie na Contra 4 nie czułem ducha wcześniejszych odsłon a po filmikach wydawało mi się ,że to stara dobra Contra. Za to cała reszta platformówek czysty miód, najlepsza platforma do tego gatunku. DSa kupiłem głównie dla Contry przy okazji zagrałem w dwie Zeldy, NSMB (świetne!), Mortala, The Settlers II (ale maniaczyłem w to szczególnie w łóżko przed snem;) i pare mniej ważnych gier dla mnie.

Ogólnie co byś nie wybrał dostaniesz 2 świetne handheldy:P Ja do DSa mam uraz bo liczyłem na genialną Contrę i zawód straszny miałem. Za to NSMB mnie strasznie wciągneło i zrobiłem prawie na 100%, bardzo  podoba mi się ten powrót Mario do 2D. Ogólnie części w 2D są dla mnie najepszymi odsłonami szczególnie te na GBA i jedna na GBC;)



Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 11, 2013, 17:55:45 »
ja bym nie rozroznial na gatunki gier
PSP jak i DS maja pelno gier, a najbardziej zauwazalna roznica jest dotykowy ekran w DS'ie - dla niektorych granie stylusem jest przyjemne, a dla innych to wada
oczywiscie nintendo ma inne exclusive'y, ktore sa w zupelnie innym klimacie
generalnie moje odczucie jest takie, ze PSP ma bardziej realistyczna grafike, a DS jest z zalozenia miodny
gry w klimatach bajkowych i anime przoduja na DS'a

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 11, 2013, 18:11:58 »
DS też ma fajne bijatyki, znam dość dobrze ten gatunek na obu systemach. Na DS fajnie i grywalnie prezentuje się Ultimate Mortal Kombat, z uwagi na mało skomplikowane sterowanie, nie wymagające b. dobrego krzyżaka. Była tam nawet chyba jakaś opcja gry przez sieć ale nie sprawdziłem tego nigdy, bo aż takim wymiataczem nie jestem. Przy tytule spędziłem długie godziny. Naruto Shippuden: Ninja Destiny 2 też prezentuje się całkiem ok, choć na dłuższą metę rażą wszechobecne bugi i monotonność. Graficznie całkiem ok jak na możliwości DS'a. Bleach: The Blade of Fate też dostał wysokie noty, ale tej pozycji nie miałem okazji obadać.

Niemniej to praktycznie tyle jeżeli chodzi o ten gatunek. PSP ma od cholery dopiętych na ostatni guzik bijatyk z kosmiczną grywalnością, często są to konwersje z PS3 lubi nnych platform. Dla mnie to olbrzymi plus. BlazBlue, Tekken, Soul Calibur, Street Fighter Aplha 3, 2 części godne uwagi jeżeli chodzi o serię Naruto Ultimate Ninja (Heroes 2: The Phantom Fortress to rewelacyjna konwersja cz.3 z PS2 z kilkoma kompromisami, moim zdaniem system jest o wiele lepiej zbalansowany niż w nowszym Heroes 3, gdzie zmianie uległa mechanika), The King of Fighters Collection, Mortal Kombat, WWE, sporo gier z uniwersum Dragon Ball Z (opartych o mechanikę gier znanych z PS2), zapomniane i niedocenione Darkstalkers Chronicle: The Chaos Tower, oraz 2 części Dissidi Final Fantasy. 

Offline Ukukuki

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Konsola po wakacjach
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 11, 2013, 20:46:53 »
Grałem w tego mortala na DSa, ma świetną dodatkową gre w sobie. Puzzle Kombat czy jak to szło, na górnym ekranie walczą karykatury postaci a na dolnym układamy klocki i tym samym zadajemy ciosy:P. Jednak ten Mortal jest trasznie trudny i jak ktoś nie siedzi w tym tylko od tak chce sobie pograć to może być lekko zirytowany poziomem trudności, strasznie ciężko wchodzą kombinajce na DSie.


Co do ekranu dotykowego w jednych grach jest fajny w drugich nie. Idealnie nadaje się do strategii czy gier rpg jednak przykładowo w GTA mnie irytował strasznie, gram gram i musze nagle w jedną ręke wziąść stylusa bo mi coś trzeba pomacać (irytujące rzucanie koktajli mołotowa). Ogólnie strasznie mnie irytuje wrzucanie na siłę patentów z dotykowym ekranem tam gdzie tego nie potrzeba szczególnie w grach akcji. Szczególnie na Vicie, jak będę chciał rzucić grantem to przyciskiem a nie muszę odrywać rękę i macać ekran. Za to w The Settlers miodnie mi się grało stylusem od DSa;) tylko gra w późniejszych poziomach gdy mamy duże osady tnie niemiłosiernie.