Autor Wątek: GameBoy SP i gry  (Przeczytany 1844 razy)

Offline kubaswistak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
GameBoy SP i gry
« dnia: Sierpień 30, 2013, 16:34:06 »
Mam kilka pytań.
1. Czy powiedzmy mam konsolę GameBoy SP i stoi na biurku to ona się jakoś niszczy ? Obudowa dotyka biurka , naklejka itp niszczy się?
2. Mam dużo jakiś brudów np. wokół naklejki , gdzieś między klawiszami itp , jak to wyczyścić?
3. Czy gry jak stoją tak luzem na biurku to też się jakoś niszczą i rozkładają xd?
Nie wiem czy mnie ogarniacie ale ok.
4. Jak korzystać z konsoli żeby się nie niszczyła? Jak o nią dbać jak nie gram?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: GameBoy SP i gry
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2013, 17:08:59 »
1. Jeśli tylko stoi to w sumie nie. Ale np. wilgotność powietrza ma wpływ na korozję elektronicznych elementów.

2. Rozkręcić i wyczyścić np. płynem do czyszczenia LCD.

3. Patrz punkt 1. Wilgoć i tlen powodują korozję.

4. Zamknąć gry i konsole w woreczki strunowe. Sam chyba takie kupię na gry.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: GameBoy SP i gry
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2013, 17:14:06 »
1. Czy powiedzmy mam konsolę GameBoy SP i stoi na biurku to ona się jakoś niszczy ? Obudowa dotyka biurka , naklejka itp niszczy się?

lol. xD Zależy ile na takim biurku leży, jak bardzo się o SP'ka boisz to go przetrzyj czymś, kup pokrowiec, whatever.

2. Mam dużo jakiś brudów np. wokół naklejki , gdzieś między klawiszami itp , jak to wyczyścić?

Rozkręć konsolę i patyczkami do uszu nasączonymi alkoholem wszystko wytrzesz.

3. Czy gry jak stoją tak luzem na biurku to też się jakoś niszczą i rozkładają xd?

Z tego co wiem gry się nie rozkładają. xD Można kupić pudełeczka ochronne, wtedy żaden syf nie zatka styków.

4. Jak korzystać z konsoli żeby się nie niszczyła? Jak o nią dbać jak nie gram?

Jest to konsola "do gablotki", czy do grania? Jak do grania to normalnie używaj, tak jak już pisałem - ewentualnie kup pokrowiec i ją raz na jakiś czas wyczyść.

Generalnie pedantyczne podchodzenie do GB i tak jest bezcelowe jeśli są to sztuki do grania. Wiadomo, nie rzucać, dbać, nie dawać psu i przeżyją. Pełno GB leży w piwnicach, potem nagle ktoś sobie o nich przypomina i działają. ;p
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: GameBoy SP i gry
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2013, 19:23:46 »
SPka można umyć powierzchownie jeżeli nie jest zbyt zaniedbany. Nie trzeba od razu rozbierać całej konsoli, zwłaszcza jak ktoś nie ma doświadczenia w ów dziedzinie.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: GameBoy SP i gry
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2013, 00:49:50 »
SPka można umyć powierzchownie jeżeli nie jest zbyt zaniedbany. Nie trzeba od razu rozbierać całej konsoli, zwłaszcza jak ktoś nie ma doświadczenia w ów dziedzinie.

Pisał o klawiszach, a syfu w klawiszach powierzchownie nie da się porządnie wyczyścić.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC