Autor Wątek: PlayStation Vita TV  (Przeczytany 3995 razy)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
PlayStation Vita TV
« dnia: Wrzesień 09, 2013, 14:11:32 »
PlayStation Vita TV

https://www.youtube.com/watch?v=_MoTr_-FE0U

I co Wy na to? Ciekawa zapowiedź. Cena około 100$.
Pisze się na to :D Tylko czy dzięki temu również odpalimy gry z PS+ na Vite?
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2013, 15:37:51 »
Powiem tak - nie wiem za bardzo co to i do czego służy ale podoba mi się pod względem designu i samej idei (pad od PS3 to jeden z najwygodniejszych na jakich grałem, a ten tutaj przypomina właśnie DS3).

Domyślam się, że do tej małej skrzynki wchodzą karty z grami na Vite. W ten sposób mamy możliwość odpalenia gier na ekranie dowolnego telewizora. Bezprzewodowy pad łączy się z tym pudełkiem.

Jeżeli to wszystko prawda to jest to naprawdę konkretna odpowiedź Sony na 2DS'a od Nintendo, która raczej przeznaczona jest do użytkowania w domowych pieleszach. Cena ok. 100$ też miażdży. 2DS ma kosztować ponad 100$ (130?). Zamiast ekonomicznej zabawki dla dzieci z wątpliwym sterowaniem otrzymujemy obraz uzależniony od klasy naszego odbiornika, super wygodne i sprawdzone sterowanie i świetny, minimalistyczny design samej konsolki. Mniam :)

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2013, 15:57:30 »
http://www.cdaction.pl/news-34690/playstation-vita-tv-czyli-stacjonarna-vita-podlaczana-do-telewizora-wideo.html
Tutaj więcej. Na to wychodzi że za 100$ dostaniemy kartę 8Gb + Pada do zestawu. Miazga :D
Niech się tylko pojawi pre-order w sklepach europejskich. ! A jak nie to trzeba będzie importować :)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2013, 16:24:16 »
Z importem nie ma problemu bo nie ma przecież blokady regionalnej :D To nie zaścianek jak u Nintendo :D

Bałem się właśnie, że pad pochodzi od PS3 i albo trzeba go dokupić osobno, albo posiadać z zestawu PS3. To samo dotyczyło karty... no ale piszesz, że to wszystko jest w ramach tej magicznej kwoty 100$?! Zwariowałem.

Designersko to prawdziwy knockout dla Nintendo. Małą skrzyneczkę bez trudu zmieścimy w kieszeni, a o ergonomii pada chyba nie muszę się rozpisywać. Można powiedzieć, że to najmniejsza stacjonarka świata :D Zresztą przy obecnej cenie (330 zł?! - szok) realną wydaje się opcja zakupu Vity do użytku przenośnego i Vity TV do gry w domu :)

Wszelkie gatunki, które nie istnieją bądź kuleją na sprzęcie Nintendo, dzięki implementacji DualShock'a będą się wręcz genialnie sprawdzały na Vita TV (Bijatyki, Strzelanki). Póki co brakuje jedynie większej ilości dobrych gier, ale nie zapominajmy, że Vita to sprzęt przyszłościowy i to generacja ps4 a nie ps3. Duża szansa na ratunek biblioteki Vity tkwi w cross-play'u z ps4.   

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2013, 17:53:47 »
Nie czaje idei produktu. Dla kogo to dla fanów handheldów czy stacjonarek? Ja lubię to i to, ale pośrodku to nie bardzo. Wolę PS3/4 do stacjonarnego użytku, a handhelda w dłoń. Nie bardzo czuję temat ów urządzenia.

Zresztą przy obecnej cenie (330 zł?! - szok) realną wydaje się opcja zakupu Vity do użytku przenośnego i Vity TV do gry w domu :)

Czyli że są ludzie którzy kupują takie urządzenie by grać na TV, bo wolą grać na konsoli nawet przenośnej w domu, a jak będzie obraz na telewizorze to tym lepiej. Tylko dlaczego nie wybrać w takim wypadku PS3? Biblioteka gier na Vitę będzie lepsza? Czy generalnie chodzi o to że to tańszy odpowiednik wielkiej konsoli, mówiąc brzydko dla osób których nie stać na zakup ani na PS4, ani na PS3 ani nawet na Vitę. Ale 100$ niestety to nie u nas cena. Poza tym PS3 nie jest takie drogie, w Tesco po 699 i będzie za mniej lada moment.

Dlaczego chcesz to w kieszeni w ogóle nosić?


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:31:51 »
Nie czaisz idei bo nie chcesz czaić.

Konsola z lepszym, większym ekranem od tego w Vicie (zakładając, że masz w domu jeden z odbiorników, które nawet w Polsce stają się już standardem), lepsze głośniki (w zależności jakie posiadasz, możliwość dopasowania do swoich indywidualnych potrzeb), lepsze, wygodniejsze sterowanie (DualShock 3) i cena ok. 100$.

Idea przenośnej stacjonarki jest bardzo kusząca, wiem, że dla Ciebie nie istnieje coś takiego jak pożyczanie czegokolwiek związanego z grami ale sporo osób ma kontakt z grami tylko i wyłącznie dzięki przyjaciołom, którzy pożyczają im daną konsolę. Sam kiedyś pożyczyłem PS2 kumplowi na parę tygodni, gdyż nie było go stać na zakup jego własnego egzemplarza. Oczywiście konsola była dość spora przez co transport był dość kłopotliwy. To samo tyczy się obecnych czasów - transport Ps3 Slim do wygodnych nie należy. Vita TV jest bardzo poręczna przez co będzie się idealnie sprawdzać w tego typu przypadkach. Dodatkowo widzę ten sprzęt jako idealny na wyjeździe np. na wakacje. Pad i mała skrzynka zmieszczą się do każdej torby. Grać można w pokoju hotelowym późnym wieczorem :P To samo tyczy się sytuacji gdy jedziemy w dłuższą podróż do dalekiej rodziny :P

Lubię przenośną elektroniczną rozgrywkę, ale jak mam być szczery wygodniejsza jest ta uprawiana stacjonarnie w mieszkaniu :P Idea handhelda ulega rozmyciu co promuje sam koncern odpowiedzialny za upowszechnienie pojęcia - Nintendo ze swoim 2DS i Wii U GamePadem.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: PlayStation Vita TV i 2000
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:58:43 »
Zapowiedziano też PlayStation Vita 2000 - nowy, lżejszy, wygodniejszy model. Ma nie posiadać 3G i w końcu nie być kolorystycznie Fordem T. Wariacje kolorystyczne przyciągną rzesze młodszych użytkowników, może nie koniecznie u nas, ale za granicą na pewno.

Mi osobiście podoba się koncept, ale już wygląd niekoniecznie. Plastik wygląda jak z PSP street. Wiem, że błyszczący, mimo że ładny, palcował się, ale mi to aż tak nie przeszkadza. Najgorsze dla mnie jest umiejscowienie głośników - czy to nie jest tam, gdzie spoczywają kciuki? Hm? Domyślam się, że było to w jakiś sposób testowane, ale dłonie dłoniom nierówne. Ramka wokół wyświetlacza powoduje, że całość sprawia wrażenie zestawu przycisków dla nawigacji czy tabletu. Napis Sony po lewej tylko potęguje to odczucie. Oczywiście, jak to się rzeczywiście będzie sprawować, zobaczymy po premierze, ale może być to po prostu konkurencja dla wersji pierwotnej. Myślę, że jak oryginał stanieje, to ludzie mogą mieć dylematy - design czy ergonomia, bo gram niewiele? Dłuższy żywot baterii czy 3G, bo żyję na zadupiu? A może kolorek, tak dla odmiany? Wszystko chyba zależy od tego, czy Sony zdejmie model poprzedni z półek, czy po prostu będzie oferowany równolegle. Dla mnie - nie jest to nic, co uratuje ten system, ale może się przyczynić do małej poprawy sytuacji - celuje w trochę szerszy rynek niż pierwowzór.

Offline pinkx

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:03:28 »
Co do tej Vity TV to ciekawe jak rozwiążą sytuację z grami które wykorzystują dotykowy panel z przodu i z tyłu oraz kamerkę vity.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:56:33 »
Co do Vity TV to szczerze tak jak Keitaro nie bardzo rozumiem do kogo to jest skierowane? Jak wolę stacjonarne konsole to kupuje ps3/ps4, a jak handheldy to psp/vita. Jak dla mnie nie ma miejsca na nic po środku. Owszem cena atrakcyjna, ale szczerze wolę dołożyć i kupić vitę i mieć ją zawsze ze sobą niż bawić się w takie gadżety. Zresztą musicie pamiętać, że kompatybilność takiego bajeru nie będzie 100%. Tak jak pisze kolega powyżej co z grami wykorzystującymi dotyk? Ano najprawdopodobniej nie będą one obsługiwane, jak np. jeden z nielicznych topowych tytułów na Vitę - Uncharted 3.  http://www.cdaction.pl/news-34690/playstation-vita-tv-czyli-stacjonarna-vita-podlaczana-do-telewizora-wideo.html   Według mnie Sony przede wszystkim przegrywa na Vicie przez brak gier. Jakby na premierę przygotowali parę killerów, jak np. jakiegoś God of War czy Patapon 4 to można by pokusić się o lepsze wyniki sprzedaży, a tak to póki co za mało gier na to wychodzi i temu wiele ludzi omija to szerokim łukiem, m.in. i ja. Najgorsze jest to, że jakoś Sony nie kwapi się by to zmienić.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2013, 20:47:33 »
Konsola z lepszym, większym ekranem od tego w Vicie (zakładając, że masz w domu jeden z odbiorników, które nawet w Polsce stają się już standardem), lepsze głośniki (w zależności jakie posiadasz, możliwość dopasowania do swoich indywidualnych potrzeb), lepsze, wygodniejsze sterowanie (DualShock 3) i cena ok. 100$.

O nie pomyślałem o tym że konsola jest tania, ale TV z nagłośnieniem nie, nawet jeśli to standard i w każdym domu powinno być.

Idea przenośnej stacjonarki jest bardzo kusząca, wiem, że dla Ciebie nie istnieje coś takiego jak pożyczanie czegokolwiek związanego z grami ale sporo osób ma kontakt z grami tylko i wyłącznie dzięki przyjaciołom, którzy pożyczają im daną konsolę.

Fachowo to się nazywa: wycieczka osobista. Czuję się urażony ;) Niskiego kalibru argument proszę pana!

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 09, 2013, 22:45:59 »
Ech, liczyłem  na vite z tvout,i dostalem,tylko dlaczego bez ekranu... 
Bodzio,ja tam nie narzekam na brak gier na vicie,wiadomo,zalezy co kto lubi,ale mam wrażenie ze wytworzył sie taki stereotyp jakoby na vicie nie było w co grać.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 09, 2013, 22:46:45 »
Zobaczymy bliżej premiery jak będzie z tym dotykiem. Wiadomo nie każdy ma czas na granie w terenie, i ja raczej jestem z tych co wolą usiąść w wygodnym fotelu przy TV i pograć :) I tu raczej kwestia posiadania ps3/ps4 nie ma raczej nic do tego, bo są tytuły obsługiwane tylko i wyłącznie na vitę.

Bodzio: Uncharted 3 jest na PS3, na Vitę jest Uncharted złota otchłań :) taka mała poprawka :D
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2013, 23:34:04 »
Gdzieś czytałem, że dotykowy panel będzie się wyświetlał po naciśnięciu L2/R2 i następnie będziemy gałkami analogowymi klikali w odpowiednie pola. Ktoś gdzieś pisał też, że pad od ps4, który jak wszyscy wiemy ma dotykowy panel, będzie współpracował z Vita TV. Brak obsługi tych kliku tytułów wynika najpewniej z chęci optymalizacji kodu i dostosowania go do nowej maszynki. Obstawiam, że któryś z update'ów konsolki przywróci kompatybilność z tymi grami.

Poza tym PS4 to będzie spory wydatek wg. obecnych szacunków. PS3 na dzień dzisiejszy również do najtańszych nie należy. 100$ to naprawdę bardzo tanio w porównaniu do tych dwóch sprzętów. Fajna tania alternatywa aby móc ograć gry z PS4 poprzez remote play. Sporo tytułów z Vity to pozycje które ukazały się też na ps3 ale jest też kilka ekskluzywnych typu Soul Sacrifice, Gravity Rush, God Eater 2. Póki co nie ma możliwości zobaczenia ich na większym ekranie niż ten, który oferuje Vita. Vita TV umożliwi taką opcję.

Nie wiem, może po prostu cała idea idealnie wpisała się w moją wizję świata elektronicznego i dlatego koncept zyskuje moją aprobatę /wycieczka osobista. Lubię minimalizm, miejscami wręcz ascetyzm i konkret, a nie gadżeciarstwo, świecidełeka, paciorki i brokat. Zakładając, że każdy polak ma lepszy czy gorszy TV, jest to intratna propozycja obejścia wysokiej ceny nowej generacji. Wiadomo teoretycznie można było po prostu wzbogacić Vite 2000 o wejście HDMI i wyszło by na jedno. Choć nie do końca, bo sterowanie nadal byłoby mniej wygodne niż na Dualu.

A z brakiem gier to też przesada. Tytuły na Vitę mają inny target niż na sprzęcie konkurencji. Nie jest to żadne odkrycie, gracze hardkorowi wymierają, a casuale wręcz przeciwnie. Gry stają się mniej wymagające na sprzęcie konkurencji czego najlepszym przykładem jest najnowsze FE i całkiem możliwe nadchodzący MH4. Te pozycje są kierowane do ogółu - najlepiej jak trafią do wszystkich. Tytuły na Vitę pokroju Atelier Totori: The Adventurer of Arland czy Dragon's Crown, Muramasa Rebirth nie są skierowane raczej do 100% populacji. Niewielka ilość tytułów na naszym rynku mobilizuje do skosztowania wschodnich i zachodnich smaków co jest dość łatwe z uwagi na brak blokady regionalnej. Na Vicie sporym wzięciem cieszą się też gry nurtu "action TPP RPG" (które najpewniej za kilka lat doczekają się osobnego podgatunku) pokroju Phantasy Star Online 2, Soul Sacrifice, God Eater 2, Ragnarok Odyssey czy japoński Toukiden. Dla pewnego kręgu odbiorców to głębokie system sellery na tysiące godzin rozgrywki, lecz dla osób nietrawiących owego gatunku lub nieodnajdujących w nim nic fascynującego, to gry po prostu średnie. I takich gier jest na Vicie wiele. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że łatwiej jest być użytkownikiem 3DS'a, a trudniej właśnie Vity. Czy to dobrze czy to źle, oceńcie sami. Jeżeli ktoś lubi grzebać, odnajdywać specyficzne perełki to Vita jest fajnym sprzętem do takich właśnie wykopalisk. A oprócz tego ma całą masę gier z PSP, PSX i konwersji z PS3, cross-play'ów. Z głodu na Vicie nikt nie umrze :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 23:50:06 wysłana przez Antari »

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2013, 23:44:18 »
Ja powiem krótko:
Fajny sprzęcik za rozsądną cenę, jeśli w Polsce będzie kosztował w granicach 350-450zł to rozważę zakup.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2013, 23:52:54 »
Polać temu Panu! 

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2013, 08:31:02 »
Tytułów na Vitę wcale nie jest mało, należy też pamiętać o tym iż Vita jest o około rok krócej na rynku niż 3DS. Pamiętam iż na PSP też była taka sama opinia - nie ma w co grać. Powoli ale zmieniło się to nie do poznania pod koniec życia PSP.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2013, 11:18:49 »
Odnośnie braku gier, przypomniał mi się pewien mem internetowy:
http://knowyourmeme.com/memes/ps3-has-no-games

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2013, 11:49:14 »
Nie chcę być złośliwy... albo dobra chcę. Wiadomo kto podkręca takie opinie - fanboy'e. W przypadku Vity głównymi trollami są właśnie fanboy'e Nintendo 3DS :P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2013, 12:22:33 »
Argument fanboyów też jest mało wiarygodny!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PlayStation Vita TV
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2013, 12:50:41 »
Jestem fanboy'em Sony dlatego nie posiadam Vity, PS3 i współtworzę portal o handheldach Nintendo :D