Autor Wątek: [GB Classic] Wymiana szybki  (Przeczytany 7531 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[GB Classic] Wymiana szybki
« dnia: Grudzień 29, 2010, 15:22:32 »
Ehhh może zacznę od początku. W swojej kolekcji posiadam 2 GB Classic w kolorze Red Zora. Jeden posiada przedni panel obudowy w stanie tragicznym, drugi w stanie niemal idealnym. Problem polega jednak na tym iż ten drugi nie posiada oryginalnego screen protectora, natomiast ten pierwszy już jak najbardziej posiada. Logicznym rozwiązaniem, przynajmniej dla mnie, jest więc stworzenie jednego modelu z tych dwóch, które posiadam.

Niestety w modelu z oryginalnym Screen Protectorem, jakiś debil (poprzedni właściciel) postanowił ''obficie'' przykleić szybkę kropelką. No i w tym miejscu pojawia się problem i pytanie do was, co zrobić by bez większego uszczerbku wyjąć screen protector z przedniego panelu. Próbowałem gumową ssawką i niestety o mało co całość nie popękała. Wygląda na to że siłą nic tutaj nie wskóram... załączam zdjęcia poniżej.

Na koniec ostatnie pytanie, jeżeli już załóżmy w jakiś sposób uda się wyciągnąć szybkę, to czy usunięcie tak zaschniętego kleju jest możliwe bez zniszczenia screen protectora? Bo wiem że warstwę farby którą pokryta jest szybka łatwo jest zniszczyć.

Największa warstwa kleju znajduje się chyba w górnej i prawej części szybki co widać na zdjęciach.

     

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2010, 15:31:19 »
ja bym nie odklejał bo ta farba ciemna co jest na szybce odpadnie razem z klejem i będziesz miał szybkę całkowicie do wymiany ;]

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2010, 16:10:15 »
Ze zdjęć wynika, że tego kleju tam jest b. dużo. Ja bym sobie odpuścił, bo bez szkód się nie obejdzie. BTW Czy ten screen protector nie ma takiego samego wyglądu w innych wersjach kolorystycznych GB?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2010, 16:12:15 »
Moim zdaniem lepiej zakupić nową szybkę, ta co na zdjęciach masz i tak posiada sporo rys plus jeszcze ten klej :/ Ogólnie więc warto jest zaryzykować zakup szybki, z tego co widziałem na GBC (buda z DXa) to bywają kopie praktycznie idealne oryginalnych szybek. A taka nie porysowana szybka na konsoli wygląda wspaniale.

Ten sprzedawca jest super i ma ciemną szybkę (chyba że to nie to, wybacz nie znam się na Classicach) http://cgi.ebay.pl/Original-Game-Boy-Play-It-Loud-Dark-Replacement-Screen-/320628602696?pt=Video_Games_Accessories&hash=item4aa6f43748 Jakby przesyłka nie doszła od niego gość zwraca kasę (pytałem się o to gdyż do mnie podróżowała paczka z USA jakieś 2,5 tyg) Sam ciągle przymierzam się do zakupu 2 szybek GBA u niego, ale jakoś ciągle nie ma czasu / kasy / głowy na to ;P 


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2010, 16:44:55 »
Chętnie kupiłbym nową, niestety nie posiadam konta na ebay i nie znam się zbytnio na kupowaniu tam. Fajnie jakby ktoś zaproponował pomoc, lub jak sam piszesz możliwość dołączenia do zbiorowego zamówienia. Tak się składa że akurat mam kasę i głowę do tego.

No ale raczej wątpię w czyjeś dobre serce dlatego dumam czy byłaby możliwość wykorzystania tego czym dysponuję.

Rozkręciłem GB Classic i próbuję podważyć Screen Protectora z jednej i drugiej strony. Na razie bez skutków, niestety wygląda na to że farba odchodzi razem z klejem jak pisał Marlo.

EDIT: Już po wszystkim. Szybkę udało się wyciągnąć, niestety skutek tragiczny. Efekty mozna podziwiać na załączonych zdjęciach.

     

Nie pozostaje nic innego jak tylko usunąć klej z obudowy i spróbować w jakiś sposób kupić te screen protectory. No nic, dzięki za zainteresowanie tematem chłopaki :)

Logan

  • Gość
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2010, 16:53:16 »
Mam paypal i konto na e-bay więc mógłbym pomóc ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2010, 18:33:13 »
Spoko, dzięki Logan :)

A tutaj dalszy przebieg prac nad wskrzeszeniem Red Zory:



Nie wiem czy przejechać jeszcze papierem ściernym tę powierzchnię czy może nie?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:58:32 »
przede wsystkim najpierw dostan w swe rece nowa szybke, ktora nie ma pod spodem zadnego kleju, wtedy bedziesz spasowywal - bedziesz wiedizal czy jeszcze zjechac ten klej cyz juz nie... do momentu az szybka i obudowa beda tworzyc jakby jednolita powierzchnie. to istotne zeby powierzchnia z kolei pod szybka byla idealnie plaska, bo jesli nie bedize to szybka bedzie sprezynowac i bedzie sie odklejac... wedlug mnie z tego co widze na zdjeciu to zjedz jeszcze troche ten klej, ale do ostatecznego "szlifowania" poczekaj az dojdzie do ciebie nowa szybka. pozdro.

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2010, 11:07:54 »
co do grupowego zamówienia to ja też chętnie bym zakupił  ze dwie ciemniejsze szybki ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2010, 11:11:26 »
a to ejst jakeis grupowe zamowienie?, bo ja tez chetnie nawet ze trzy zamowilbym :). takze jak cos to jzu jest porzadne zamowienie i placimy zap rzesylke tylko raz :D. pzodro.

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2010, 11:21:15 »
wszystko fajnie tylko kto to zamówi bo ja jak Antari nie mam konta na e-bay i nie wiem jak tam się za przedmioty płaci kompletnie zielony ???;p

Logan

  • Gość
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2010, 14:56:41 »
Póki co ja realizuje jedno spore zamówienie dla Antariego, udało się wytargać zniżkę 10% co według kwoty równa się mniej więcej tyle co darmowa przesyłka. Jedyny problemik jaki ja w tym widzę - ja nie biorę nic dla siebie więc całość idzie od razu na adres Antariego. Gdybyście coś zamawiali dochodzi sprawa wysyłki na terenie kraju co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Należy też zaptać Antariego czy się na to godzi. 

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2010, 17:10:59 »
Marlo, na chwile obecną dogadaliśmy się z pajdą, sprawa wygląda tak, cały towar jest dostarczany do mnie po czym ja wysyłam z Polski listem poleconym towar do ciebie, pajdy. Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz do mnie na gg: 512204, będziemy w stałym kontakcie.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:10:18 »
Trochę mnie nie było na stronie i czytam sobie wątki i chciałem tylko dodać, że jeżeli chodzi o zamówienia z eBaya to ja również służę pomocą. Pajda może poświadczyć. :-)
odi profanum vulgus et arceo

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:25:02 »
oczywiscie z Chaykinem zalatwiac takie sprawy to czysta przyjemnosc. sto procent konkretu i sto procent pomocy... bardzo Ci dziekuje Chaykin za pomoc w zakupie tych kartow z japonii. dzieki Tobie mam karta do classica od BANDAI - TAMAGOTCHI!!!!! :D:DD tego bialego i do tego DZIALA!!!!!!
boze 30 lat facet a tak sie cieszy:D:D - czy ja nie jestem pojebany? :].

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:53:35 »
A ja mam takie pytanie - czym usunąć z szybki od strony wyświetlacza klej? Ale on się klei więc czym? Alkoholem czy zmywaczem do paznokci ?
rnav spotting :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2011, 20:53:10 »

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2011, 21:10:28 »
No ale tam jest zeschnięty ;) A ja mam klejący się ;)
rnav spotting :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 14, 2011, 21:14:27 »
Poczekaj aż zeschnie xD

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Classic] Wymiana szybki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2011, 00:16:30 »
Wysusz suszarką? Wsadź do piekarnika? Ugotuj na parze? :]
odi profanum vulgus et arceo