Autor Wątek: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów  (Przeczytany 4776 razy)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
[DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« dnia: Wrzesień 23, 2011, 22:05:37 »
Kupiłem na Allegro DS Lite z uszkodzonym wyświetlaczem górnym i zawiasami.
Chcę zamówić na DX nowy LCD i obudowę. Niestety w zestawie brakuje zawiasów, ale można je dokupić oddzielnie. Są sprzedawane chyba pojedynczo. Mam kupić jedną sztukę czy dwie? Jeszcze nie rozkręcałem konsolki, bo nie chcę tego dwa razy robić, wolę zapytać ;)
Doradźcie też jaką obudowę wybrać:
http://www.ebay.com/itm/Full-Shell-Housing-Case-w-Hinge-Nintendo-DS-Lite-NDSL-/360259332128?pt=Video_Games_Accessories&hash=item53e1212820
bo jak na razie wygrywa Mario Red :D

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2011, 22:28:45 »
Zdecydowanie Mario Red:) albo coś w jednym kolorze, bo reszta niezbyt piękna;]
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2011, 22:30:54 »
jak dla mnie to zelda jest ciekawa ;p

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2011, 23:42:11 »
Clear Blue :>

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2011, 01:20:43 »
zawiasow do DS Lite nie musisz dokupowac.... wezmeisz je ze starej obudowy - bo jest to wyciagany taki maly walec ktory ma koncowke obracaną. a zawiasow takich w Lite jest jeden. bo po drugiej stronei jest tylko taki metalowy pierscien ktory wchdozi w obudowe.... z kolei ten walec ktory ma obracana koncowke jest wlasciwym zawiasem, ktory ma jakby sprezynujace ograniczenie przed luznym "lataniem" klapy. te zawiasy sa bardoz wytrzymale i praktycznie nigdy nie jest ich wina w kwestii luznej klapy. chodzi mianowicie o to, ze ten maly walec wklada sie do obudowy (wsuwa sie go do otworu przeznacoznego dla niego), i ten otwor to ocyzwiscie plastik obudowy. przy nadmiernym otwieraniu, wyginaniu klapy itd itp plastik ten po prostu wyrabia sie wokół tego walca... w zwiazku z cyzm caly ten zawias lata w srodku tego otowru. i w ten sposob powstaje luz. wedlug mnie ze wzgledow oszczednosciowych Nintendo zastosowalo jeden zawias tylko, a z drugiej strony dalo tylko pierscien metalowy ktory wchodzi do odpowiedniego meijsca. gdyby zstosowali DWA zawiasy - otwieraie byloby sztywniejsze i praktycznie wyeliminowaloby to jakiekolwiek powstawanie luzow.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2011, 09:12:41 »
Ale po pewnym czasie ta kupna obudowa i tak się wyrobi i ekran będzie latał. Ja tak wymieniałem obudowę w DS classic, też kupowana z ebay. Ten plastik jest gorszej jakości niż w oryginalnych konsolach.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2011, 21:06:27 »
to kolejna z bolesnych prawd. niestety tka to juz jest. ale ja jakos w moim Lite nie ma wyrobionych a troche na niej gram ;). no co prawda mam oryginalna obudowe, ale niektorym w oryginalnej popwstaja luzy..... no jak pisalem wczesniej - dwa zawiasy a nie jeden rozwiazalyby ten problem.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2011, 21:07:33 »
pajda, a jak sprawa wygląda w dsi ? coś poprawiono z zawiasami, prawda ?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2011, 21:10:37 »
wiesz co, nigdy nie mialem DSi nawte w rekach, takze nie moge sie wypowiedizec. DS Lite rozkrecilem kilka sztuk w celu naprawy itd itp.... i w nihc bylem troche obcykany. ale na skizo.org jest taki ziomek - KILu on dorbze siedzi w tym sprzecie... :).

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2011, 22:57:04 »
Do tej pory nie widziałem takich wad w DSi. Ponoć zostało to poprawione, czy tak jest naprawdę - nie wiem. Warto napisać do kogoś kto te konsole reperował (kilu) albo pooglądać szczegóły budowy środka na jakichś filmikach itp.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2011, 12:56:53 »
Tak więc zamówiłem obudowę Mario Red, najdroższy, górny wyświetlacz z DX, jeden zawias i baterię.
Okazało się że konsolka, którą składam jest sprawna (miała się nie ładować), tylko bateria jest uszkodzona. Włożyłem swoją, odpaliłem i wszystko dobrze działa. Górny wyświetlacz też świeci, ale ma czarne plamy.
Konsolę złożę i odłożę na półkę, będę grał na DSie którego mam teraz ;)
Można odzyskać podświetlanie z tego ekraniku? Nada się do czegoś?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [DS Lite] Wymiana obudowy i zawiasów
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2011, 15:47:27 »
tak, podswietlenie z ekranu DS Lite moze nadac sie do dosc porzadnego podswietlenia Gameboy Pocketa lub classicka. jest tam tasiemka wraz z panelem podsiwetlajacym ktory daje perfekcyjnie rownomierne podiswetlenie, za sprawa tego ze na tasiemce sa az 4 diody podswietlajace :D. panel trzeba dociąć z ego wzgledu ze ekran w pockecie lub clasiicu sa kwadratowe, a w DSie prostokątne. ponizej Bibin zrobil tkaie pdosiwetlenie pocketa - wyglada calkiem zajebiscie ;)
http://mikejmoffitt.com/tut/tut_mgb_backlight2.html