Autor Wątek: [GB Pocket] 2 pionowe linie bad pixeli.  (Przeczytany 2279 razy)

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
[GB Pocket] 2 pionowe linie bad pixeli.
« dnia: Grudzień 29, 2010, 21:16:25 »
Witam.

Zakupiłem tanio na allegro Game Boya Pocket który posiada 2 pionowe linie Bad Pixeli (widać na zdjęciu).



Da się coś z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 21:45:52 wysłana przez Antari »

Logan

  • Gość
Odp: Game Boy Pocket 2 pionowe linie bad pixeli.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:20:14 »
Pajda for the rescue !
Wiem że Pajda miał na to patent jednak w GB Classic, nie wiem jak z Pocketem.


Dodam tylko iż pamiętam tą aukcję i sam się zastanawiałem czy nie wziąc, jednak przy kupnie pocketa wezmę wersję z diodą power.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Game Boy Pocket 2 pionowe linie bad pixeli.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:45:19 »
Pajda, oj przydałby się teraz ten obiecywany tutorial jak usunąć bad linie xD

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [GB Pocket] 2 pionowe linie bad pixeli.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2010, 22:41:02 »
Ekrany Pocket'ów są o wiele trudniejsze w regenerowaniu niż te z Classic'a. W większości wypadków niestety nie udaje się ich przywrócić do pełnej sprawności. Spróbuj przykleić kawałek grubszego plastra (np. taśmy piankowej) w miejscu gdzie taśma styka się z ekranem, aby ją docisnąć - często tu tkwi przyczyna tego typu problemu. Czytałem też o nagrzewaniu lutownicą (bezdotykowym) ścieżek taśmy, jednak rezultaty były raz lepsze raz gorsze...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Pocket] 2 pionowe linie bad pixeli.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2010, 01:27:25 »
przyznam, ze nie spotkalem sie z problemem tasmy w pocketach. w classicku o tyle ejst dorbze ze za pionowe linie odpoiwada tasma na dole. lecz nie classicki sa tematem. z tego co widze (a patrze na wyswietlacz pocketa razem z tasma, mam pare tkaich calkowicie wymontowanych:P), to pocket ma tak samo jak classic dwie tasmy i tka samo ja kw classicku odchodzi jedna u dolu, a jedna z boku. i teraz zaczyan sie nalepsze, bie te tasmy sa polaczone jedna tasma ktora wchodzi do gniazda na plycie glownej. tasma boczna ktora odchdozi on wyswietlacz zupelnie nas nie obchodzi. interesuje nas tylko tasma dolna, pozniej polaczenie tej tasmy dolnej z tasma ktora laczy obie tasmy od wyswietlacza. no i interesuje nas w calosci ta trzecia tasma. i wlasnie tutaj opisalem sprawy ktore by nas interesowal i w kotrych moze tkwic problem. z doswiaczenia wiem ze predzej niz klej pomiedyz tasma a wysiwetlaczem w pockecie wysechlby to predzej spotkamy stluczony wyswietlacz :PP. najszybciej szukalbym problemu wlasnie tma gdzie jest klej bo to druga przyczyna zle funkcjonujacych wyswietlacz zaraz po jednej z pierwszych przyczyn - uszkodzenia mechaniczengo. tasma ktora laczy obie tasmy od wyswietlacza nie mgla ulec uszkdozeniu bo jest zamknieta w srodku i nie "porusza sie" (np w DS tasam ciagle sie porusza przy otwieraniu konsoli), wiec ona ni doznala zadnych uszkodzen. najszybciej bedize to klej przy dolnej tasmie, lub zimny lut pomiedzy dolna tasma laczaca obie tasmy od wyswietlacza. biorac pod uwage ze nie pokazuja sie prawidlowo dwie linie - bardizje prawdopodobny jest klej, bo np w classicku jak poszedl mi zimny lut na tasmie przylutowanej do plyty glownej to nie poakzywaly sie od razu linie z polowy wyswietlacza. istnieje ryzyko, ze zadna z podanych przeze mnie opcji nie bedize trafna, mzoe tka byc dlatego ze na kazdej tasmie od wyswietlacza jest jakby taki maly chip. i mozliwe ze on ulegl uszkodzeniu. pojawia sie inny problem. tasam laczaca obie tasmy od wyswietlacza tak ejst przylutowana do tej dolnej tasmy w niefortunny sposob, ze zasana prawie cale laczenie dolnej tasmy z wysiwetlaczem. trzeba wiec ja odlutowac od tej dolnej tasmy zeby zrobic sobie miejsce do nagrzewania miejsca laczenia lutownica. mozemy zrobic w ten sposob - sprawdze w domu czy mam 100% sprawne wyswietlacze z tasmami do pocketow, postaram sie zeby to byl wyswietlacz od wersji USA (bo ten pocket na focie to wersja USA)  i jesli bedizesz chcial to moge wziac ten twoj do naprawy i jesli by sie cos ne powiodlo podczas naprawy to wysle ci moj sprawny wyswuetlacz. ewentualnie mozemy sie od razu zamienic. a ja i tak i tak cos pokombinuje z tym zepsutym. oferta naprawy bez zadnego ryzyka (w sumie nie spotklaem sie z tkaim problemem a chetnie wysile sie troche :P). pozdrawiam (damn, ale napisalem tyrade :P).

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: [GB Pocket] 2 pionowe linie bad pixeli.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2010, 10:05:22 »
Na chwile obecną nie mam nawet możliwości zajrzenia do środka, muszę najpierw śrubokręt kupić :) a co do propozycji Pajdy, to na pewno ją rozważę, ale dopiero wtedy, gdy tylko trochę więcej kasy będe miał.