Autor Wątek: DS Lite VS. DSi  (Przeczytany 8955 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2013, 00:18:14 »
Ode mnie DSi plusa moze dostac za lepsze zabezpieczenia antypirackie, bo aktualizacje z pewnoscia niejednemu zlodziejowi zagraly na nerwach.

Niestety nie tylko złodziejowi ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2013, 00:33:58 »
A jest o czym wspominac? Przeciez DS'owe gry na cartridge'ach nie sa zakluczone. Brak dostepu do sklepu z innego regionu to nie blokada. Rownie dobrze moglbys mowic, ze blokade regionalna ma PS Vita, chociaz carty odpala sie zawsze, a dla cyfrowych gier musialbys formatowac konsole i posiadac dwie karty pamieci. Brak dostepu do DSiWare z innych regionow nie jest chyba az taka bolaczka.

Nie chodzi bynajmniej o brak dostępu do sklepu z innego regionu. Niektóre gry z DSi enhanced posiadają region locka, najpopularniejszy przykład to Pokemon Black2 i White2. Piszac łopatologicznie nie odpalisz B2/W2 z USA na europejskim DSi lub japońskim.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2013, 00:45:12 »
Niektóre gry z DSi enhanced posiadają region locka, najpopularniejszy przykład to Pokemon Black2 i White2. Piszac łopatologicznie nie odpalisz B2/W2 z USA na europejskim DSi lub japońskim.

Nie rozumiem w czym problem, skoro gry te dostepne sa rowniez w EU. Sa jakies porzadne tytuly, ktore wydane zostaly wylacznie poza Europa, a ktorych nie odpalisz, bo sa zakluczone? Gra, ktora wyszla wszedzie, to zaden przyklad.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2013, 00:53:31 »
Widzę, że w grę zaczynają wchodzić bardzo twórcze argumenty, a sama rozmowa dość niebezpiecznie zbacza.
Podejmując takie śmiałe próby racjonalizacji za niedługo dojdziemy do stwierdzenia, że łatwiej pobiera się gry z sieci niż kupuje w sklepie lub importuje. I nie ma problemu.

Zapytam więc wprost.

Zaprzeczasz istnieniu blokady regionalnej na DSi?

Reszta to już twoja prywatna ocena.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2013, 00:53:56 »
Niektóre gry z DSi enhanced posiadają region locka, najpopularniejszy przykład to Pokemon Black2 i White2. Piszac łopatologicznie nie odpalisz B2/W2 z USA na europejskim DSi lub japońskim.

Nie rozumiem w czym problem, skoro gry te dostepne sa rowniez w EU. Sa jakies porzadne tytuly, ktore wydane zostaly wylacznie poza Europa, a ktorych nie odpalisz, bo sa zakluczone? Gra, ktora wyszla wszedzie, to zaden przyklad.

Antari jest ukrytym fanem wydań US :P Kocha czarne pudełka, ale wstyd mu się do tego przyznać.

Zaprzeczasz istnieniu blokady regionalnej na DSi?

To jak z pękającymi zawiasami w DS Lite :D

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:10:40 »
Widzę, że w grę zaczynają wchodzić bardzo twórcze argumenty, a sama rozmowa dość niebezpiecznie zbacza.

Po to jest temat, zeby roztrzasac tego typu kwestie. Nadal mowimy o DSi, wiec nikt chyba nie zbacza.

Cytuj
Podejmując takie śmiałe próby racjonalizacji za niedługo dojdziemy do stwierdzenia, że łatwiej pobiera się gry z sieci niż kupuje w sklepie lub importuje. I nie ma problemu.

I piszesz to w odpowiedzi do kogos, kto moze przez rok nie napisac ani jednego posta, ale wygarniecia piratom nie przepusci. Daj spokoj. Zmien nastawienie, bo mam wrazenie, ze zawsze i z kazdym idziesz w zaparte [przynajmniej na forum, bo gdy potrzebujesz pomocy lub opinii, rozmowa ma zupelnie inny ton] . Na dodatek bez powodu. Nie mozna juz pogadac, bo wszystko stawiasz na ostrzu noza. Zdazyles juz zapomniec, ze glos oddalem na Lite'a?

Cytuj
Zaprzeczasz istnieniu blokady regionalnej na DSi?

Ta kwestia nie jest tak czarno-biala jak Pokémon Black & White, i wiesz o tym doskonale, wiec skad to prawnicze podejscie? Moze w przyszlosci bede odpowiadal "Tak" lub "Nie", bys mogl skierowac rozmowe na odpowiedni tor i zawsze postawic na swoim?

Blokada tyczy sie tylko wybranych gier, posiadajacych dodatkowe funkcje DSi. Interesujacych pozycji na tej liscie jest malo, a tych, ktore nie wyszly w Europie, jest jeszcze mniej. Nie zaprzeczam. Blokada istnieje, ale biorac pod uwage wymienione wlasnie powody, rownie dobrze mogloby jej nie byc.

Cytuj
To jak z pękającymi zawiasami w DS Lite

DS'ow mam kilka, choc najczesciej uzywam pierwszego DS Lite'a, ktorego mam od lat. Mimo posiadania 3DS'a, uzywam go do dzis. Codziennie. Zawiasy maja sie dobrze. Zawsze zastanawialem sie co ludzie robia z konsolami i jak udaje im sie zawiasy uszkodzic. Blad fabryczny? Nie moze byc to wina normalnego uzytkowania, bo gdyby ono wystarczalo, moje zawiasy peklyby dawno temu.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:17:45 »
Prawdziwe. Dałbym ci lajka Mordenie gdybym mógł. Zdaje mi się Antari, że teraz nie walczysz po stronie DSa Lite'a tylko po stronie twojej racji. Choć Morden woli lajta to ty chcesz obalić jego słowa o zalecie DSi. Jak typowy zły generał z filmów, który zabija swojego posłańca, który powiedział, że wroga armia wygrała jedną bitwę. :D

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:18:29 »
Cytuj
To jak z pękającymi zawiasami w DS Lite

DS'ow mam kilka, choc najczesciej uzywam pierwszego DS Lite'a, ktorego mam od lat. Mimo posiadania 3DS'a, uzywam go do dzis. Codziennie. Zawiasy maja sie dobrze. Zawsze zastanawialem sie co ludzie robia z konsolami i jak udaje im sie zawiasy uszkodzic. Blad fabryczny? Nie moze byc to wina normalnego uzytkowania, bo gdyby ono wystarczalo, moje zawiasy peklyby dawno temu.

To był taki słaby żart. Też mam dwie sztuki DS Lite i nie zapowiada się żeby coś się z zawiasami miało dziać.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:24:14 »
@Morden: To już wyłącznie Twoje prywatne odczucie, które nie należy do obiektywnej opinii. Tak samo wbudowana kamerka może dla mnie osobiście być gadżetem wrzuconym na siłę - parafrazując twoje słowa - mogłoby jej nie być - lecz dla pewnych osób jest ważnym elementem nowej konsolki. Fakt jest taki, że kamerka istnieje. Warto więc wpisać ją do listy plusów i minusów, wedle upodobań twórcy owego zestawienia. Analogicznie względem blokady, której istnienie jest niepodważalne.

Temat o nazwie DS Lite vs DSi nosił dla mnie znamiona jakiegoś obiektywnego pojedynku, dlatego jako admin próbuję czuwać nad tym aby ocenie poddawane były fakty, a nie prywatne odczucia. 

Oczywiście, że można dalej dyskutować, ale beze mnie, gdyż swoje zdanie zaprezentowałem już wiele razy na forum w różnych wątkach. Na nic więcej mnie nie stać. Inna kwestia to to, czy warto. Dla Ciebie gry z listy z blokadą są mało interesujące, a dopuszczasz do myśli to, że dla kogoś mogą być warte uwagi?

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:38:04 »
Przepraszam, ale ,,obiektywna opinia"?
Temat o nazwie DS Lite vs DSi nosił dla mnie znamiona jakiegoś obiektywnego pojedynku.
W pierwszym poście napisałem, że mnie nie interesuje design sprzętu i poprosiłem was o wasze zdanie, a nie o suche fakty.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:41:23 »
To już wyłącznie Twoje prywatne odczucie, które nie należy do obiektywnej opinii.

No to lecimy dalej. Obiektywne spojrzenie na sprawe nie ogranicza sie do stwierdzenia, ze blokada istnieje. Wyrazajac moja opinie wzialem pod uwage wszystkie czynniki. Ty natomiast robisz wszystko, by moja opinie splycic. Blokada jest, wiec jest zle. Minus.

Cytuj
Temat o nazwie DS Lite vs DSi nosił dla mnie znamiona jakiegoś obiektywnego pojedynku, dlatego jako admin próbuję czuwać nad tym aby ocenie poddawane były fakty, a nie prywatne odczucia.

Nie zapomnij zaangazowac sie w charakterze kolekcjonera i publicysty, bo sam tytul admina moze byc niewystarczajacym powodem, by dzielic kazdy wlos na czworo.

Cytuj
Dla Ciebie gry z listy z blokadą są mało interesujące, a dopuszczać do myśli to, że dla kogoś mogą być warte uwagi?

Jak mowilem, nalezy uwzglednic tylko te tytuly, ktore blokade posiadaja, lecz nie zostaly wydane w Europie. Gdybym rozmawial z kims innym, moze pokusilbym sie o zrobienie jakiegos zestawienia, ale w tym przypadku nie ma to najmniejszego sensu. Obydwaj wiemy, ze skonczy sie to kolejnym obracaniem kota ogonem.

Cytuj
można dalej dyskutować, ale beze mnie

W takim razie i ja sie pozegnam. Po harcersku. Czuwaj!

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 31, 2013, 02:05:44 »
No to lecimy dalej. Obiektywne spojrzenie na sprawe nie ogranicza sie do stwierdzenia, ze blokada istnieje. Wyrazajac moja opinie wzialem pod uwage wszystkie czynniki. Ty natomiast robisz wszystko, by moja opinie splycic. Blokada jest, wiec jest zle. Minus.

Blokada jest, więc dołączamy ją do tabelki plusów i minusów, jak pisałem wyżej. Sama blokada nie definiuje tego, czy handheld jest lub nie "zły", ale może się w istocie przyczyniać. Za błąd uważam pomijanie istnienia owego czynnika. Jeżeli jesteś mi w stanie wskazać pozytywny aspekt istnienia blokady (na DSi) to słucham. Jedno jest pewne owa pozycja musi się znaleźć po jednej lub drugiej stronie tabelki.

Nie zapomnij zaangazowac sie w charakterze kolekcjonera i publicysty, bo sam tytul admina moze byc niewystarczajacym powodem, by dzielic kazdy wlos na czworo.

Ho, ho takie argumenty ad personam są dość nie na miejscu. Nie spodziewałem się takiej argumentacji po osobie na Twoim poziomie, no ale cóż..

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 31, 2013, 15:47:23 »
Temat o nazwie DS Lite vs DSi nosił dla mnie znamiona jakiegoś obiektywnego pojedynku, dlatego jako admin próbuję czuwać nad tym aby ocenie poddawane były fakty, a nie prywatne odczucia. 

Oj tam i tak sabotażuję wyniki o północy jak wszyscy śpią. Ale póki co nie muszę bo mamy remis!

Morden nie uciekaj, pisz z nami. Antari może złagodnieje nieco ;) Ja tam lubię wartką dyskusję (byle nie za ostrą) Nic nie działa gorzej na forum / strony www jak marazm i zastój, bo wszystko zostało już powiedziane i nie ma nic więcej do dodania. Jest ogień jest życie.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 31, 2013, 18:21:40 »
Morden nie uciekaj, pisz z nami.

Uciekac nie mam zamiaru. Po prostu zakonczylem rozmowe z Antarim w tym temacie. Podsumowujac, dla kogos, kto planuje zakup 3DS'a, najlepszym wyborem zawsze bedzie Lite. Nie trzeba polowac na taniego Micro czy GBA z backlight'em, i ma sie dwa w jednym. Zaleglosci w DSiWare zawsze mozna nadrobic na 3DS, co ma zreszta wiekszy sens z uwagi na mozliwosc [tudziez koniecznosc, jesli chcemy korzystac z eShop'u] podpiecia konsoli pod Nintendo Network ID.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 06, 2014, 19:37:55 »
Ostatnio trafiłem na Solatorobo - spójrzcie na białą tabelkę z danymi o wykorzystaniu DSi. Pomijając duperele chodzi mi o dodatkową moc. Gdzieś wyczytałem (nie mogę odkopać linka) iż gra niby wykorzystuje dodatkowe możliwości obliczeniowe DSi. Gra słynie również z super grafiki. Ktoś wie coś więcej albo zdementuje te pogłoski?


Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: DS Lite VS. DSi
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2014, 21:33:38 »
Dodatkowe możliwości obliczeniowe, czyli więcej RAMu. DSi ma go cztery razy więcej, więc albo gry chodzą trochę szybciej, albo wyświetlany jest większy poziom szczegółów. Tak mi się wydaje. CPU też niby lepszy. No na pewno nie będzie chodzić gorzej. Myślę, że różnice w "jakości" będą znikome, ewentualnie doświadczysz mniej lagów, a gry zapewne będą się szybciej wczytywać.

Bardziej mnie interesuje "High-speed/ high-security wireless communications". Jak wiemy, funkcje online gier na DS'a są dostępne tylko przy korzystaniu z sieci bezprzewodowej bez zabezpieczeń lub z zabezpieczeniami WEP. Oczywiście, znaczna większość osób (w tym ja) ma już WPA/WPA2, co czyni granie online kłopotliwym. Może w tej grze jest inaczej? To znaczy, jeśli uruchomimy ją na DSi lub nowszej, będzie możliwe granie online po WPA?

Najlepiej by było jakbyś zrobił małe testy jakości, szybkości i łączności :)