Autor Wątek: Jaki region w 3DS?  (Przeczytany 7277 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Jaki region w 3DS?
« dnia: Styczeń 04, 2014, 19:09:16 »
Wprowadzajac blokade regionalna 3DSa Nintendo dalo w przypadku swoich handheldow pierwszy raz* do myslenia na jaki region postawic.

Ostatnio Nintendo postanowilo swoja polityke jeszcze bardziej zaostrzyc i z wprowadzeniem konta Nintendo Network ID zmusza uzytkownikow do deklarowania kraju, a tego nie mozna juz pozniej zmienic.

Deklarujac jakikolwiek kraj w Europie poza wybrancami losu posiadajacymi Club Nintendo zostaje sie wydymanym nie tylko na cenach gier, ale i na akcjach promocyjnych (na ktore sie przeciez wspolplaci). Co wiec wybrac?

Europa:

– Drogie gry
– Mniejszy wybor gier
– Club Nintendo tylko dla wybranych, czyli rowni i rowniejsi.
– Gwarancja

Ameryka:

– Tansze gry (zwykle nawet z transportem i podatkiem)
– Wiekszy wybor gier
– Club Nintendo dla wszystkich, ale przedmioty sprowadz sobie potem ze Stanow
– Brak gwarancji

Japonia:

– Najwiekszy wybor, wysokie ceny i krzaczki na ekranie. Hardkor tylko dla tych, ktorzy wiedza co robia.

Osobiscie jestem coraz blizej spieniezenia europejskiego sprzetu i wszystkich gier w celu zainwestowania w konsole i gry z kraju kwitnacej frytki. Najgorszy interes dla mnie w tym, ze im wiecej gier sie kupuje, tym bardziej daje sie ograbiac europejskiemu oddzialowi Nintendo. Pol biedy jesli ma sie kilka gier na krzyz, ale jesli chce sie zebrac jakas biblioteczke tytulow, to roznica jest o wiele wiecej niz zauwazalna.

To co, jakie macie regiony w 3DSach? A jesli europejskie, to czy "mieszkacie" w Anglii? ;)


* Tak, wiem o blokadzie w DSi, ale jej znaczenie w praktyce jest tak znikome, ze ja z premedytacja przemilczam.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:09:49 »
Dopiero przymierzasz się do zakupu 3DSa i nie wiesz z jakiego regionu?? Bo nie do końca rozumiem Twój post.
Jeżeli masz konsolę europejską, to niezależnie od kraju zarejestrowania NNID będziesz miał regionlocka na gry europejskie.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:35:43 »
Nie nie; po prostu z kazda kupiona gra (oraz z wprowadzeniem NNID) jestem coraz blizej przechandlowania mojego europejskiego 3DSa z grami na rzecz amerykanskiego (koszt i wybor gier, sprawy zw. z lokalizacja) i zastanawiam czy jestem w tym odosobniony, czy moze komus innemu tez nie odpowiadaja warunki, jakie stawia Nintendo i woli rozegrac to po swojemu.

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:56:49 »
Ja nie mam problemu z faktem posiadania europejskiego 3DS . Gry kupuję raz na jakiś czas i tylko wersje pudelkowe . Polityka online Nintendo jest  dalszym ciągu nie zrozumiała dla mnie . Nie zamierzam  robić zakupów w eShop do czasu gdy poziom usług będzie podobny do konkurencji . Wydaje mi się że dopiero jak wydadzą nowa generację konsol coś się zmieni .
 

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2014, 21:13:00 »
Przez blokadę regionalną myślałem kiedyś o bawieniu się w importy z KKW, bo jest tam kilka rodzynków, które mnie interesuje (oprócz tego wszystkiego co i my, i amerykanie mają ofkoz) lecz idea upadła gdzieś po drodze przez brak czasu i pieniędzy. Japońskie wydania gier na 3DS są też robione z pomysłem (pudełka w różnych kolorach dla gier z różnych grup wiekowych).

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2014, 22:01:07 »
co mają ciekawe w japoni wersje specjalne 3ds ll a my dostajemy mamiastke tego co tam

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:40:17 »
Dziwna ta polityka nintendo . Online odstaje od reszty firm  ,  blokady regionalne konsol . Zaczyna się robić podobnie jak w Nokii po premierze iPhone  .  Obym się mylił .

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2014, 00:26:52 »
Wybrałbym USA ale nie chciało mi się w to bawić. Japoński odpada bo w grach dla mnie liczy się głównie fabuła. Jeżeli coś nie wyjdzie w EU a pojawi się w stanach - trudno. Jest tona gier retro - nie zubożeję z powodu braku kilku tytułów zwłaszcza iż nie jestem fanem nowości i nowinek. Zawsze mogę grzebać w przeszłości, i tak nigdy nie przejdę tych wszystkich RPGów które chciałbym przejść :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2014, 01:25:22 »
co mają ciekawe w japoni wersje specjalne 3ds ll a my dostajemy mamiastke tego co tam

Chociażby bardzo popularną serię Taiko no Tatsujin, MH4 czy chociażby taką ciekawostke jak Labyrinth no Kanata (Beyond the Labyrinth) - http://www.youtube.com/watch?v=9JDpYVuUOKw, a tego jest więcej.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2014, 18:10:03 »
Najrozsadniejsza opcja byloby zlamanie 3DSa do uruchamiania na nim oryginalnych gier z wszystkich regionow. Pojawiaja sie w temacie roznego rodzaju jaskolki, ale one wiosny nie czynia. Np. ostatnia:

gbatemp.net/threads/region-free-cart-loading-with-emunand-no-flashcards.360261/

Na razie jednak ciezko ten (kto nie zaktualizowal systemu przez ostatnich ok 9 m-cy?) i podobne pomysly rozwazac jako praktyczne rozwiazanie.

No coz. Moj obecny problem w temacie to taki, ze Amerykanie nie maja bialych 3DSow, bu.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2014, 18:18:13 »
inlagd >> może po prostu w dwa systemy warto zainwestować? Część na konsolę NTSC część na EU

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2014, 18:27:05 »
Najrozsadniejsza opcja byloby zlamanie 3DSa do uruchamiania na nim oryginalnych gier z wszystkich regionow.

Tez o tym czytalem, ale problemem jest wlasnie firmware. Kombinatorzy odkrywaja przed nami coraz wieksze mozliwosci, ale wszystko nadal opiera sie na exploicie obecnym w FW od 4.1 do 4.5. Zawsze moglbys sprobowac upolowac takiego niezaktualizowanego sztukasa. W koncu starszy firmware jest jedynym wymogiem. Dzieki niemu mialbys dostep do wszystkiego, lacznie ze sklepem pod najnowsza wersja FW dzieki wirtualnej partycji emulujacej NAND.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2014, 18:47:57 »
inlagd >> może po prostu w dwa systemy warto zainwestować? Część na konsolę NTSC część na EU

Pomijając absurdalność takiego pomysłu (chodzi o idee kupowania 3 konsoli na premierze z różnych części świata kierując się wyłącznie chęcią gry, nie kolekcjonowania) i całkowite odejście od ekonomicznego podejścia, nie każdego stać na takie rozwiązanie. Idąc tym tokiem myślenia można mieć 3 konsole z każdego regionu i pozbyć się problemu w 100%. Są ludzie, którym to przeszkadza, są ludzie, którzy nie widzą w tym problemu. Dla jeszcze innych rozwiązanie nie istnieje, bo finansowo nie ''dadzą rady".

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2014, 20:39:22 »
Każde rozwiązanie jest rozwiązaniem, jeżeli istnieje warto je podać. Dla mnie to też mocny absurd i bardzo droga zabawa, dużo prościej jest olać gry z innego regionu o czym wcześniej wspominałem.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2014, 21:18:33 »
Każde rozwiązanie jest rozwiązaniem, jeżeli istnieje warto je podać. Dla mnie to też mocny absurd i bardzo droga zabawa, dużo prościej jest olać gry z innego regionu o czym wcześniej wspominałem.

Z trzeciej strony, skoro konsol z serii GameBoy mozna posiadac ile tylko, czemu nie zainwestowac w jakies kolekcjonerskie wydanie 3DS'a, ktore dodatkowo jest z innego regionu? W koncu jesli mozna miec dziesiec Classic'ow bez regionow, mozna tez miec trzy 3DS'y, kazdy z innego. Osobiscie stawialbym jednak na region dowolny, byleby konsola posiadala firmware do 4.5. Jesli chcemy importowac, rozwiazanie idealne. Odpalimy wszystko.

Sam bede musial zbadac te opcje, bo gier US nie mam na czym odpalac, a czasem sa w okazyjnych cenach. Nigdy nie kupowalem, bo i po co. Skoro kombinowanie sie zaczelo, pewnie szybko sie nie skonczy. Nawet jesli Nintendo wprowadzi jakies zmiany, tworcy exploitowego launchera odpowiedza odpowiednim patchem. W dosc krotkim czasie mozliwe stalo sie odpalanie praktycznie wszystkiego, wiec kombinowana opcja dla importerow wyglada dosc atrakcyjnie.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2014, 12:55:57 »
Z trzeciej strony, skoro konsol z serii GameBoy mozna posiadac ile tylko, czemu nie zainwestowac w jakies kolekcjonerskie wydanie 3DS'a, ktore dodatkowo jest z innego regionu? W koncu jesli mozna miec dziesiec Classic'ow bez regionow, mozna tez miec trzy 3DS'y, kazdy z innego. Osobiscie stawialbym jednak na region dowolny, byleby konsola posiadala firmware do 4.5. Jesli chcemy importowac, rozwiazanie idealne. Odpalimy wszystko.

Sam bede musial zbadac te opcje, bo gier US nie mam na czym odpalac, a czasem sa w okazyjnych cenach. Nigdy nie kupowalem, bo i po co. Skoro kombinowanie sie zaczelo, pewnie szybko sie nie skonczy. Nawet jesli Nintendo wprowadzi jakies zmiany, tworcy exploitowego launchera odpowiedza odpowiednim patchem. W dosc krotkim czasie mozliwe stalo sie odpalanie praktycznie wszystkiego, wiec kombinowana opcja dla importerow wyglada dosc atrakcyjnie.

Kolejny raz zapominamy o kwestii finansowej i wkraczamy w sferę marzeń. 1 konsola 3DS to równowartość 10 lub więcej Classiców. Teraz. Ja kupowałem w mega promo więc ceny były naprawdę śmieszne. Jeżeli znajdziesz mi 3DSy (zwłaszcza limitowane) w takiej cenie to nie mam nic przeciwko. Ale zejdźmy może na ziemię ;) Mam nadzieję, że w wystarczający sposób tłumaczy to powyższą kwestię.

Druga kwestia to fakt, że na dzień dzisiejszy rozwiązanie pokazane przez inlagda nie odpala wszystkich gier np. Pokemon X/Y. Kolejna sprawa dotyczy braku dostępności online w grach typu MH4, Mario Kart 7 i chyba wszystkich innych posiadających owy tryb. Czyli de facto w grę wchodzi tylko grupka gier ekskluzywnych dla danego regionu nie posiadające rozgrywki online, słowem ciekawostek. 

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2014, 15:00:49 »
Antari nie rob juz nie wiadomo jakiego bogactwa z posiadania 2 3DSow. Zwlaszcza, ze do "celow kolekcjonerskich" mozna bez bolu dupy posiadac 3DSa, XL i 2DSa (czyli mozna nawet pokusic sie i obstawic 3 regiony, ha!). Szukaj pozniej np. wersji specjalnych, to przygotuj tylko grubsza kase.

Inna sprawa, ze posiadajac wersje US na start nie za bardzo widze po co kupowac EU. A w zaleznosci od ilosci kupowanych gier (posiadanych i planowanych) moze sie nawet oplacic zamienic posiadana konsole EU i gry EU na wersje US. To tylko kwestia przeliczenia, komu sie oplaca.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2014, 15:39:23 »
Kolejny raz zapominamy o kwestii finansowej i wkraczamy w sferę marzeń.

Zalezy czyich marzen. Ja na przyklad sklonny jestem zainwestowac w kolejna konsole, jesli ma mi to dac dostep do kompleksowego rozwiazania ulatwiajacego gre w importy. Na dobra sprawe moglbym dokupic konsole US i bylbym urzadzony, ale chcialbym moc odpalac wszystko na jednej konsoli, a inne niech sobie czekaja.

Cytuj
Jeżeli znajdziesz mi 3DSy (zwłaszcza limitowane) w takiej cenie to nie mam nic przeciwko. Ale zejdźmy może na ziemię ;)

Po pierwsze, nie mowiles ile dales. Po drugie, sam sobie znajdz. Jesli jednak planujesz kiedykolwiek korzystac z dobrodziejstw jakie niesie ze soba luka w zabezpieczeniach FW 4.1-4.5, radze sie spieszyc.

Cytuj
Mam nadzieję, że w wystarczający sposób tłumaczy to powyższą kwestię.

Wytlumaczyles, ze nie chcesz wydawac pieniedzy na kolejna konsole. Nie oznacza to, ze jest to az tak nierealna opcja dla innych.

Cytuj
Druga kwestia to fakt, że na dzień dzisiejszy rozwiązanie pokazane przez inlagda nie odpala wszystkich gier np. Pokemon X/Y.

Nie odpala, bo aktualnie gry uzywajace save'ow NAND nie sa obslugiwane przez launcher Gateway. Obsluga tych tytulow jest zaimplementowana w najnowszej wersji, ktora ukazac powinna sie niebawem. Inna sprawa, ze zarowno Pokemony jak i Animal Crossing wyszly w EU, wiec po co komu import?

Cytuj
Kolejna sprawa dotyczy braku dostępności online w grach typu MH4, Mario Kart 7 i chyba wszystkich innych posiadających owy tryb.

Obsluga rozgrywki po sieci wylaczona jest celowo. Kombinatorzy nie chca draznic Nintendo a ja doskonale to rozumiem. Mozliwe, ze obsluga trybu online predzej czy pozniej sie pojawi, ale fakt, na chwile obecna nie pograsz przez internet.

Nie wiadomo tez jak wygladalaby sprawa laczenia sie 3DS'a EU z serwerami z JP i US. Wszystko jednak przed nami. Mozliwe, ze odpowiednie aktualizacje launchera pozwola na korzystanie z sieci, ale tylko oryginalnym tytulom. Najwieksza bolaczka pozostanie wtedy brak mozliwosci pobierania aktualizacji do gier.

Cytuj
Czyli de facto w grę wchodzi tylko grupka gier ekskluzywnych dla danego regionu nie posiadające rozgrywki online, słowem ciekawostek.

Gdyby istniala pigulka leczaca negatywne podejscie, dostalbys ode mnie ze trzy, tak dla pewnosci. Gry wydawane wylacznie w danym regionie sa przeciez glowna atrakcja dla importujacych. Z Japonii zaimportowac mozesz sobie Shinka Kredke, E.X. Troopers czy inny Labyrinth no Kanata, a Monster Hunter 4 kupisz w wersji EU, gdy gra sie tutaj ukaze. To samo tyczy sie Mario Kart, Pokemonow i Animal Crossing.

Ja wiem, ze jestes jednostka o odwrotnej polaryzacji i wszystko co piszesz ma z automatu negatywny wydzwiek, ale moglbys czasem, wbrew samemu sobie, poszukac w czyms kilku plusow. Prezentow nie lubisz, bo sa bez pomyslu. DSi nie lubisz, bo nie mozesz zaimportowac wersji US gry Lovely Lisa and Friends. Kupowania drugiego 3DS'a nie popierasz, bo powiedzmy sobie szczerze, kogo na to stac? Rownie dobrze mozemy zaczac planowac ferie zimowe na ksiezycu, bo dwa 3DS'y na jedna glowe sa rownie latwym do zrealizowania planem. Chcesz byc na forum glosem logiki, a jestes swiatecznym Grinchem. Albo i nie, bo Grinch pod koniec jednak zmienil nastawienie.

W myslach slysze juz odglos smazenia riposty, w ktorej kontrujesz moje opinie i ciskasz przykladami obalajacymi wszystkie moje teorie. Slysze tez odglos buta, ktorym miazdzysz wszystkie moje nadzieje na lepsze jutro dla importujacych.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2014, 17:15:51 »
Jeżeli zależy ci na konsoli odpalającej gry z każdego regionu to powinieneś zainwestować wyłącznie w oryginalnego 3DS'a z Japonii, który ma największą bibliotekę dostępnych tytułów. Ekskluzywne importy z Japonii i tak będą wyświetlały krzaczki. Sposoby wykorzystujące exploita z technologii Gateway nigdy nie są i nie będą legalne, stanowisko Nintendo jest w tym względzie jasne. Na cwaniaków testujących tego typu dziurki będzie niebawem czekała sroga kara.

Przyznaję, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale z tego co wyczytałem rozgrywka online nie jest zablokowana "celowo". Jej niemożność wynika z faktu, że podłączenie do sieci i odpalenie określonych tytułów jak choćby Pokemony czy MH4, MK7 wymagają aktualizacji softu przed rozpoczęciem takiej rozgrywki. Exploit działa tylko na konsolach z softem do numerka 4.5, więc logiczne, że nie będzie funkcjonował po update'cie.

Nie muszę kontrować Twoich opinii, ani ograniczać się do oceny Twojego stosunku do życia, bo nie muszę zniżać się do argumentów na tak niskim poziomie, ani nie odczuwam z tego przyjemności :) Proponuję jedynie najbardziej ekonomiczne, legalne i najtańsze rozwiązanie. Reszta to już wasz prywatny stosunek do zagadnienia.

Mój stosunek do zagadnienia jest taki, że kupowanie 3 konsol za niebotycznie uśrednioną cenę 750 zł (od sztuki) + opłaty na granicy, za wysyłkę itd. to zbyt wysoki koszt jak na tego typu zabawę. Nawet 2 konsole za taką cenę są wydatkiem jak dla mnie ogromnym. Porównując do Classica, którego na premierze kupiłem za 300 zł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 17:23:17 wysłana przez Antari »

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2014, 18:11:18 »
Na cwaniaków testujących tego typu dziurki będzie niebawem czekała sroga kara.

Pozytywne Podejscie Antari'ego ®

Cytuj
Przyznaję, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale z tego co wyczytałem rozgrywka online nie jest zablokowana "celowo".

Launcher Gateway podszywa sie pod firmware o wyzszym numerku [robil to zanim pojawila sie opcja wirtualizacji NAND, i robi to nadal], wiec same aktualizacje firmware'u nie sa problemem. Moge sie oczywiscie mylic, co oznacza, ze masz racje, i gra po sieci jest zablokowana "przypadkowo".

Cytuj
(...) kupowanie 3 konsol za niebotycznie uśrednioną cenę 750 zł (od sztuki) + opłaty na granicy, za wysyłkę itd.

Gdybym mial brac w pierwszym lepszym sklepie, moglbym postawic na Amazon, w ktorym japonska limitka LL One Piece kosztuje jakies 700 PLN, z Unlimited World Red [cyfrowym] w komplecie. Cena zblizona do tej, ktora podales. Za wersje specjalna z gra. Zwykly 3DS chodzi za okolo 420 PLN [zaokraglajac w gore], a LL za jakies 485 PLN. Przesylka na terenie Japonii za darmo. Konsole wyslac moge na adres znajomego, on wysle do mnie jako "gift" i po sprawie.

Stawiajac na 3DS'a z innego regionu masz z tego przynajmniej jakas konkretna korzysc, w przeciwienstwie do posiadania czterdziestu Classic'ow w powtarzajacych sie kolorach. To tak w kwestii praktyka x finanse x konekcjonerstwo.

Co do legalnosci odpalania oryginalnych gier przez launcher Gateway, daj spokoj. Piractwo zawsze potepiam, ale ulatwiania sobie zycia nie. Nie kradne gier ani konsol, wiec nikt mnie nie bedzie rozliczal z tego, w jaki sposob odpalam importy. Pewnie kiedys i tak spotka mnie za to wszystko "sroga kara".