Autor Wątek: Jaki region w 3DS?  (Przeczytany 7247 razy)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2014, 18:11:41 »
Jeżeli zależy ci na konsoli odpalającej gry z każdego regionu to powinieneś zainwestować wyłącznie w oryginalnego 3DS'a z Japonii, który ma największą bibliotekę dostępnych tytułów.

Tak sobie poodpalam gry z kazdego regionu na japonskim 3DSie, ze ho-ho!

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2014, 18:46:02 »
Morden jak masz takich fajnych znajomych to może by nam wysłali konsolkę :P Oczywiście żartuję. Ale przyznam się szczerze że ja z moim podejściem do oryginalnych sprzętów to nie akceptuję nawet takiego launchera. Mówię nie dla jakiejkolwiek nie autoryzowanej ingerencji. Ograniczenia biorę na klatę i żyję z nimi, albo kupuję konsole konkurencji ;)

Blokada blokadą, to zdzierżyć można. Bardziej mi przeszkadzają obecnie atrakcje online w grach, jak chociażby w najnowszym Braverly Default. Gdzie trzeba (?) zbierać jakieś streetpassy by rozbudować coś tam, gdzie za pieniądze można sobie ułatwić granie. Małymi kroczkami zbliżamy się do gier w chmurach całkowicie zależnych od internetów ;) Nawet u Nintendo!

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2014, 18:53:48 »
(...) ja z moim podejściem do oryginalnych sprzętów to nie akceptuję nawet takiego launchera. Mówię nie dla jakiejkolwiek nie autoryzowanej ingerencji.

Przede wszystkim nie nalezy mylic tego launchera z softmodami Wii i tego typu zabiegami. W samej konsoli niczego praktycznie nie zmieniasz. Plik launchera wrzucasz na karte SD i z niej jest odpalany. Exploit wykorzystuje nazwe profilu DS i jesli odpalisz na konsoli jakis DS'owy tytul, wszystkie wprowadzone zmiany znikaja [plik na karcie SD oczywiscie pozostaje, ale w pamieci samej konsoli nie ma sladu po jakiejkolwiek ingerencji].

Launcher, blokady gry przez siec, zdjecie regionow i wirtualny NAND moga wydawac sie czyms inwazyjnym, na miare CFW w PSP, lecz tak naprawde nie jest to strasznie prosty zabieg, w dodatku w 100% odwracalny.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2014, 19:35:36 »
Odnoszę wrażenie, że zacząłeś się czepiać mojej osoby i konkretnie mojego podejścia do kolekcjonowania i grania bo zaczyna brakować ci racjonalnych argumentów na poparcie swoich tez. Mogę się oczywiście mylić ;)

Jeżeli już konkretnie chcesz wiedzieć, na kolekcję 8 Classiców w różnych kolorach wydałem nie więcej niż 200 zł, jeżeli nie mniej - po odliczeniu gier w zestawach i akcesoriów pewnie wyszło by koło 150 zł i w dół. Kwota ta ma się nijak do tych, które podałeś za jedną, a co dopiero dwie, trzy konsole, nawet nielimitowane (a była mowa o limitach, ale widzę, że wolałeś dobrać korzystniejszą opcję na poparcie swojego argumentu). Korzyści przynajmniej dla mnie są delikatnie mówiąc niewspółmierne do ceny za tą przyjemność.

Zresztą nie do końca rozumiem co próbujesz mi udowodnić. Ułatwianie sobie życia to zgrabny eufemizm. Generalnie nie rozumiem tej wybiórczej formy potępiania nielegalnych działań a spotkałem się z nią już w wielu miejscach na sieci. Trzeba się zdecydować albo przeciw albo za i nie ma tu miejsca na racjonalne wywody, bo idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć, że testowanie gier nikogo przecież nie zabije. Na jednym z for o elektronice admini np. nie uważają sprzedawania gier na Pegasusa za propagowanie działań pirackich, bo "w tamtych czasach problem nie istniał".

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2014, 20:11:23 »
Przede wszystkim nie nalezy mylic tego launchera z softmodami Wii i tego typu zabiegami. W samej konsoli niczego praktycznie nie zmieniasz. Plik launchera wrzucasz na karte SD i z niej jest odpalany. Exploit wykorzystuje nazwe profilu DS i jesli odpalisz na konsoli jakis DS'owy tytul, wszystkie wprowadzone zmiany znikaja [plik na karcie SD oczywiscie pozostaje, ale w pamieci samej konsoli nie ma sladu po jakiejkolwiek ingerencji].

Launcher, blokady gry przez siec, zdjecie regionow i wirtualny NAND moga wydawac sie czyms inwazyjnym, na miare CFW w PSP, lecz tak naprawde nie jest to strasznie prosty zabieg, w dodatku w 100% odwracalny.

Nie no ja rozumiem różnicę ale bardziej chodzi o podejście mentalne do sprawy. Nie odpowiada mi jakakolwiek tego typu zabawa, zwłaszcza zabawa która nie jest zgodna z polityką firmy. Czarno lub biało.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2014, 20:31:51 »
Odnoszę wrażenie, że zacząłeś się czepiać mojej osoby i konkretnie mojego podejścia do kolekcjonowania i grania bo zaczyna brakować ci racjonalnych argumentów na poparcie swoich tez.

Zapewniam, ze to mylne wrazenie. Zwykle piszesz tak, jakbys reprezentowal jakis wiekszy kolektyw, a nie tylko swoje podejscie. Mam wrazenie, ze w dyskusjach, w ktorych bierzesz udzial, nie ma miejsca na odmienne opinie. Liczy sie tylko ta jedna, sluszna i logiczna. Twoja. Nie potrafisz wymieniac zdan. Potrafisz za to w nieskonczonosc polemizowac. Prawda jest taka, ze w tym konkursie nie ma nagrod, wiec nie masz o co walczyc. Temat mial byc o alternatywach dla zainteresowanych importowaniem, ale przy okazji dowiedzielismy sie, ze na dwa 3DS'y stac tylko najbogatszych szejkow, a za korzystanie z alternatywy jaka jest launcher wszyscy pojdziemy do piekla.

Cytuj
Mogę się oczywiście mylić ;)

Mozesz, i mylisz sie.

Cytuj
Jeżeli już konkretnie chcesz wiedzieć

Nie chce wiedziec. Byl to przyklad pod niczyim adresem. Zagladam tu od dawna i widze, ze wielu uzytkownikow inwestuje w swoje kolekcje. Patrzac na to wszystko, zakup drugiego 3DS'a nie jest az tak absurdalnym pomyslem, ale wszystko zalezy oczywiscie od tego jakie kto ma priorytety. Nie kaze przeciez nikomu, by zrezygnowal z kolekcjonowania Classic'ow na rzecz 3DS.

Cytuj
Kwota ta ma się nijak do tych, które podałeś za jedną, a co dopiero dwie, trzy konsole, nawet nielimitowane

Przede wszystkim, zaczelismy od rozwazania na ktory region postawic. Inlagd stawial na US, bo taniej, ale weszlismy na temat gry w importy, a wiec ewentualna mozliwosc dokupienia drugiej konsoli [w przypadku kogos, kto jedna juz ma], lub mozliwosc odpalania importow za pomoca launchera. Byles pierwsza osoba, ktora zaczela ciskac cenami konsol. Podalem [nizsza] cene porzadnego, limitowanego LL z gra w komplecie. Dodalem tez ceny [jeszcze nizsze] zwyklych konsol. Byles tez jedyna osoba, ktora chciala, by "znalezc jej" 3DS'y, zwlaszcza limitowane. Cytat:

Cytuj
Jeżeli znajdziesz mi 3DSy (zwłaszcza limitowane) w takiej cenie to nie mam nic przeciwko. Ale zejdźmy może na ziemię ;)

Zwlaszcza, a wiec nie tylko limitowane. Jak zwykle walczysz dalej, mielac wszystko na drobne kawalki, rozbierajac, i ukladajac po swojemu. To tak odnosnie:

Cytuj
(a była mowa o limitach, ale widzę, że wolałeś dobrać korzystniejszą opcję na poparcie swojego argumentu)

Jadac dalej ...

Cytuj
Korzyści przynajmniej dla mnie są delikatnie mówiąc niewspółmierne do ceny za tą przyjemność.

W takim razie nie powinienes brac udzialu w dyskusji, w ktorej rozwaza sie opcje, z ktorymi nie chcesz miec nic wspolnego.

Cytuj
Generalnie nie rozumiem tej wybiórczej formy potępiania nielegalnych działań a spotkałem się z nią już w wielu miejscach na sieci. Trzeba się zdecydować albo przeciw albo za i nie ma tu miejsca na racjonalne wywody, bo idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć, że testowanie gier nikogo przecież nie zabije.

Sciezka dzwiekowa do tych wypowiedzi powinna byc muzyczka przygrywajaca krecacej sie karuzeli, bo mam wrazenie, ze biegamy w kolko i nawet gdy widac koniec, kierujesz rozmowe na przetarty juz szlak, by znow nim biegac. Mowilem juz, ze swiat nie jest czarno-bialy. Jesli uzywanie launchera jest dla kogos rownoznaczne z piraceniem absolutnie wszystkiego, coz ... nie ma chyba z taka osoba sensu ciagnac tematu, bo i po co?

Z mojej strony wszystkie watki niezwiazane z tematem uwazam za zamkniete. Moje zdanie juz wyrazilem, wiec odezwac sie moge, gdy bede mial cos do dodania. Jestem za uzywaniem launchera w celu odpalania legalnych importow i nie wstydze sie tego. Mam tez nadzieje, ze zwiazane z ta metoda ograniczenia z czasem znikna.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2014, 21:27:05 »
Jestem za uzywaniem launchera w celu odpalania legalnych importow i nie wstydze sie tego. Mam tez nadzieje, ze zwiazane z ta metoda ograniczenia z czasem znikna.
I nie ma czego się wstydzić hehe. Każdy rozważa to w indywidualnej kwestii i każdy ma swoją rację. Ja launchera nie potępiam, po prostu mój wybór jest inny.

Mnie wciąż intryguje ile gier (z mojego gatunku czyli RPG) trafi na 3DSa EU, a ile na USA. Czy różnice będą tak spore jak było to za czasów GBA / DS czy liczba ta się zmniejszy. Jeśli się zmniejszy to będzie to jedyny plus plusik region locka.

Taniej niestety w USA wciąż jest, widuję sporo przecen świeżych gier 3DSa z 40 na 30 dolarów. Nawet Braverly preorder to tylko https://www.videogamesplus.ca/product_info.php?cPath=561_570&products_id=20928 40 kanadyjskich, czyli 116zł! przy obecnym niskim kursie dolara kanadyjskiego. Z wysyłką mamy niecałe 140zł, co w porównaniu z amazonem brytyjskim na dzień dzisiejszy ~170zł robi różnicę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2014, 23:10:43 »
Kei nie pisz o cenach bo zabronili. Aspekt finansowy jest be ;D

Prawda jest taka, że gdyby ktoś inny, a nie Morden wszedł na forum i założył temat linkujący do wątków na GBAtemp to najpewniej zostałby bardzo szybko sprowadzony do parteru, a sam temat usunięty. To nic innego jak wybiórcza wrażliwość na szkodliwe efekty piractwa. Gdy kiedyś toczyły się debaty o potencjalnym pozytywnym wpływie piractwa i rynku wtórnego na wyniki sprzedaży, orędownicy tego poglądu zostali przez niektórych zmieszani z błotem. To samo tyczy się programatorów (służących do odpalania kopii zapasowych gier), których użytkownicy są błyskawicznie traktowani jak obywatele trzeciej kategorii na forum.

Teraz niespodziewanie sztuczna ingerencja, używanie programatorów dla zniesienia blokady regionalnej jest okej za pomocą exploita służącego niegdyś do odpalania nielegalnych kopii gier. Dla mnie taka postawa nie różni się niczym od kogoś kto wydaje ciche przyzwolenie na sprzedawanie piratów na Famicoma za główny argument podając niską szkodliwość czynu.

Jeżeli blokada regionalna ma faktycznie jakiś większy sens dla koncernu (w co jako klientowi ciężko mi uwierzyć), to bawienie się w importy działa na niekorzyść Nintendo.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 08, 2014, 23:47:57 »
Prawda jest taka, że gdyby ktoś inny, a nie Morden wszedł na forum i założył temat linkujący do wątków na GBAtemp to najpewniej zostałby bardzo szybko sprowadzony do parteru, a sam temat usunięty. To nic innego jak wybiórcza wrażliwość na szkodliwe efekty piractwa. Gdy kiedyś toczyły się debaty o potencjalnym pozytywnym wpływie piractwa i rynku wtórnego na wyniki sprzedaży, orędownicy tego poglądu zostali przez niektórych zmieszani z błotem. To samo tyczy się programatorów (służących do odpalania kopii zapasowych gier), których użytkownicy są błyskawicznie traktowani jak obywatele trzeciej kategorii na forum.

Teraz niespodziewanie sztuczna ingerencja, używanie programatorów dla zniesienia blokady regionalnej jest okej za pomocą exploita służącego niegdyś do odpalania nielegalnych kopii gier. Dla mnie taka postawa nie różni się niczym od kogoś kto wydaje ciche przyzwolenie na sprzedawanie piratów na Famicoma za główny argument podając niską szkodliwość czynu.

To prawda. Chciałem coś podobnego napisać, ale nie ubrałbym tego tak dobrze w słowa.

Gdyby spytać Nintendo co myśli na temat wykorzystywania expolitów na ich konsolach to odpowiedź byłaby jednoznaczna - nie i tyle. Zresztą dają tego wyraz w nowych aktualizacjach.

Podobny temat jest z korzystaniem z romów w celu zrobienia backup czy patchowania romów z tłumaczeniami. Wszystko to jest nielegalne (no, może poza jednym wyjątkiem - Mother 3).

Pamiętam jak dziś, jak zostałem zbesztany przez panów biorących udział w tej dyskusji za to, że ściągam romy gier na GBA w celu ich przetestowania przed zakupem (jak wiadomo ceny niektórych z nich są niemałe).

Teraz mogę śmiało napisać, po części cytując:
Jestem za używaniem programatora do testowania gier przed zakupem i nie wstydzę się tego.

:D

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2014, 07:57:52 »
Cytuj
Podobny temat jest z korzystaniem z romów w celu zrobienia backup czy patchowania romów z tłumaczeniami. Wszystko to jest nielegalne (no, może poza jednym wyjątkiem - Mother 3).

Patch do Mother 3 jest modyfikacja objetego wszelakimi prawami softu. Na dodatek wymaga emulatora lub flashroma. Nie wiedzialem, ze jestem takim zlodziejem grajac w tlumaczonego Mother 3 podczas gdy w pudle z grami zalega uczciwie kupiony oryginal. O rany, przeciez kazda moja japonska gra na GBA ma napisane for sale and use in Japan only! Ponad setka gier w ktore gralem nie tak, jak zyczyloby sobie Nintendo. Pewnie czeka mnie sroga kara! :O

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2014, 08:48:53 »
Pewnie czeka mnie sroga kara! :O

Na pewno ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jaki region w 3DS?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2014, 08:53:57 »
Gry wydane na USA są również for sale and use in US only. Cholera jednak nie tak łatwo być zupełnie białym, chylę czoła i przyznaję się do błędów w poprzednim poście ;f