Autor Wątek: Launcher Gateway a regiony 3DS  (Przeczytany 3482 razy)

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Launcher Gateway a regiony 3DS
« dnia: Styczeń 09, 2014, 00:17:49 »
Poniewaz nie chcialem kontynuowac zasmiecania tematu o importowaniu 3DS'ow i gier na te konsole, stworzylem osobny temat, w ktorym pogadamy sobie w kolko o pozytywnych skutkach piractwa, a przy okazji o mozliwosciach jakie daje laucher jesli chodzi o blokade regionalna.

Cytuj
Prawda jest taka, że gdyby ktoś inny, a nie Morden wszedł na forum i założył temat linkujący do wątków na GBAtemp to najpewniej zostałby bardzo szybko sprowadzony do parteru, a sam temat usunięty.

Niedawno wjechal tu kolezka robiacy zrzutke na carty flash. Temat co prawda zamknieto, ale nie usunieto. Nikogo nie sprowadzono rowniez do parteru. Gosc po prostu zwinal zagle i poszedl zbierac chetnych na innych forach. Zycie toczy sie dalej, a temat zamknalem ja, bo mam wladze i wnet bede mial jakies 30 wpisow na koncie.

Cytuj
To nic innego jak wybiórcza wrażliwość na szkodliwe efekty piractwa. (...) Teraz niespodziewanie sztuczna ingerencja, używanie programatorów dla zniesienia blokady regionalnej jest okej za pomocą exploita służącego niegdyś do odpalania nielegalnych kopii gier.

Po pierwsze, laucher Gateway istnieje, czy tego chcesz, czy nie. Mozesz z niego skorzystac, lecz nie musisz, tak samo jak mozesz montowac podswietlanie w Classic'u, ale tylko jesli trawisz sztuczna ingerencje.

Korzystanie z launchera nie wymaga posiadania cartridge'a flash, umozliwiajacego odpalanie lewizny. Zeby bylo ciekawiej, nawet gdybys cartridge posiadal, zmodyfikowana wersja launchera, pozwalajaca odpalac legalne importy, nie odpali juz lewych gier. Poziom ingerencji juz wyjasnialem. Nie robisz z konsola niczego, czego nie da sie cofnac do stanu wyjsciowego poprzez odpalenie gry z DS'a i skasowanie jednego pliku z karty SD.

Cytuj
Gdy kiedyś toczyły się debaty o potencjalnym pozytywnym wpływie piractwa i rynku wtórnego na wyniki sprzedaży, orędownicy tego poglądu zostali przez niektórych zmieszani z błotem.

Jak to jest? W rzeczach zwyczajnych i pozytywnych doszukujesz sie za wszelka cene minusow, za to plusow szukasz tam, gdzie ich nie ma. Zlodziejstwo rewitalizuje rynek, a na "programatorach" uczciwi ludzie odpalaja tylko kopie zapasowe, co by sie styki nie wytarly, oraz homebrew. Czasem mam wrazenie, ze piszesz do nas z alternatywnego wymiaru, w ktorym wszystko to jest prawda, bo z tego co piszesz wynika, ze swiecie w to wszystko wierzysz i jestes w stanie pisac bez konca, probujac to udowodnic.

Cytuj
To samo tyczy się programatorów (służących do odpalania kopii zapasowych gier - Pfff! Przyp. Mordena), których użytkownicy są błyskawicznie traktowani jak obywatele trzeciej kategorii na forum.

Na forum nalezacym do portalu, ktory urzadzenia flash recenzuje, dokladnie objasniajac zasade ich dzialania. Czasem wpada tu ktos, kto pyta jaki model konsoli kupic i jaki cartridge flash kupic do kompletu. Nie widzialem, by takie osoby zle traktowano.

Cytuj
Jeżeli blokada regionalna ma faktycznie jakiś większy sens dla koncernu (w co jako klientowi ciężko mi uwierzyć), to bawienie się w importy działa na niekorzyść Nintendo.

Iwata to kiedys wyjasnial, ale bylo to tlumaczenie, ktorego kazdy sie chyba spodziewal. Nintendo zawsze skorzysta na sprzedanej sztuce. Chodzi wylacznie o to, ze biedny Satoru spac spokojnie nie moze, bo mysli o wszystkich tych, ktorzy kupia sobie import High School DxD, i zgorsza sie widzac duze biusty. Wyskoczy cos takiego w 3D z ekranu i Morden, stary piernik, ataku serca dostanie. A PEGI by na wydanie nie pozwolilo i by ludzie o slabych pikawkach nie padali.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 21:55:44 wysłana przez GBM_Fan »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Launchera Gateway a regiony 3DS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2014, 08:51:44 »
Niedawno wjechal tu kolezka robiacy zrzutke na carty flash. Temat co prawda zamknieto, ale nie usunieto. Nikogo nie sprowadzono rowniez do parteru. Gosc po prostu zwinal zagle i poszedl zbierac chetnych na innych forach. Zycie toczy sie dalej, a temat zamknalem ja, bo mam wladze i wnet bede mial jakies 30 wpisow na koncie.

Zapomniałem o ów temacie dlatego wisiał.

Na forum nalezacym do portalu, ktory urzadzenia flash recenzuje, dokladnie objasniajac zasade ich dzialania. Czasem wpada tu ktos, kto pyta jaki model konsoli kupic i jaki cartridge flash kupic do kompletu.

Dla mnie te artykuły to zaszłość z poprzedniego portalu, ale ja raczej technicznie działam i nie decyduję w tej kwestii. Warto też wspomnieć, że niektórzy użytkownicy GBFu używają programatorów w różnych dziwnych celach (zgrywanie save, oszczędzanie cartów) więc przydaje się to.

Nie widzialem, by takie osoby zle traktowano.

To chyba o mnie bo nie raz wypowiadałem się że nie lubię programatorów i parę razy tematy odnośnie programatorów poleciały do kosza ;) Z nimi jest taki problem iż ciężko wymagać od zakładającego temat odnośnie programatora udowodnienia posiadania legalnych gier. Dlatego ja najchętniej unikał bym tych tematów zupełnie, tak jak na niektórych sąsiednich forach.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Launchera Gateway a regiony 3DS
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2014, 13:13:08 »
Warto też wspomnieć, że niektórzy użytkownicy GBFu używają programatorów w różnych dziwnych celach (zgrywanie save, oszczędzanie cartów) więc przydaje się to.

Nigdy nie czepialem sie osob, ktore urzadzen flash uzywaja do homebrew, czy odpalania kopii wlasnych gier. Sam korzystam z takich urzadzen, lecz gry kupuje. I nie sciagam sobie "na sprobowanie". W czasach GB Classic nie bylo nawet prasy, w ktorej moznaby poczytac o interesujacych tytulach. Dzis, w erze wideorecenzji i Google Images, ludzie sciagaja nielegalne gry, by sobie potestowac, bo jak inaczej dowiedziec sie mozna czy gra jest cos warta?

Antari czepil sie launchera, ktorego uzywanie nie wiaze sie nawet z zakupem cartridge'a flash dla 3DS. Malo tego, jest to nieodplatny soft, wiec nikt na tym nie zarabia. Owszem, do instalacji exploitu potrzebowac bedziemy urzadzenia flash dla NDS, ale przynajmniej nie zasilamy naszymi funduszami 3DS'owej warez-sceny.

Zarzuca mi sie, ze czepiam sie tych, ktorzy piraca. Owszem, czepiam sie, ale przy okazji launchera tematu piractwa nawet nie poruszalem. Zostal on podpiety pod rozmowe, choc jak juz mowilem, launcher obchodzacy regiony nie pozwala na odpalanie lewizny. To zabawne, w jak sztywne ramy wkladaja piractwo osoby, dla ktorych wiele granic po prostu nie istnieje.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Launchera Gateway a regiony 3DS
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2014, 14:12:39 »
Nigdy nie czepialem sie osob, ktore urzadzen flash uzywaja do homebrew, czy odpalania kopii wlasnych gier. Sam korzystam z takich urzadzen, lecz gry kupuje. I nie sciagam sobie "na sprobowanie". W czasach GB Classic nie bylo nawet prasy, w ktorej moznaby poczytac o interesujacych tytulach. Dzis, w erze wideorecenzji i Google Images, ludzie sciagaja nielegalne gry, by sobie potestowac, bo jak inaczej dowiedziec sie mozna czy gra jest cos warta?

Nie chcę znowu robić OT, ale zostałem zmuszony :P

Ściąganie gier na spróbowanie nie dotyczy tytułów, które uznawane są za hity. Wręcz odwrotnie, zdarzyło mi się ściągnąć ROM gry, która dostawała niskie oceny, ale dobrze wyglądała na screenach czy na YT. Przykładem mogą być Chronos Twins i Commando: Steel Disaster, gry, które zakupiłem pomimo słabych ocen i niezbyt pochlebnych słów w recenzjach. Dla mnie to teraz jedne z lepszych platformówek w jakie grałem.

Wiem, że do Ciebie to i tak nie przemówi i w ogóle nie mam tego za złe. Tak w ogóle to informacja o tym, że korzystam z programatorów w takim a nie innym celu nigdy nie wypłynęłaby na zewnątrz gdyby nie to, że swego czas okrzyknięto mnie piratem i złodziejem za samo posiadanie EZ-Flash IV :D Zacząłem niepotrzebnie się tłumaczyć i ciągnie się to teraz za mną (i chyba tylko za mną) niemiłosiernie. Oczywiście całkowicie pomijając fakt, że posiadam niemałą biblioteczkę gier na GB/GBC/GBA/DS, z czym w ogóle się nie obnoszę.

To co napisałem wyżej nie jest formą tłumaczenia się i samousprawiedliwienia, ot fajnie by było gdyby sposób użytkowania programatora pozostawić właścicielowi.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Launchera Gateway a regiony 3DS
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2014, 14:47:04 »
Tak w ogóle to informacja o tym, że korzystam z programatorów w takim a nie innym celu nigdy nie wypłynęłaby na zewnątrz gdyby nie to, że swego czas okrzyknięto mnie piratem i złodziejem za samo posiadanie EZ-Flash IV :D Zacząłem niepotrzebnie się tłumaczyć i ciągnie się to teraz za mną (i chyba tylko za mną) niemiłosiernie. (...) fajnie by było gdyby sposób użytkowania programatora pozostawić właścicielowi.

Nigdy nie mialem zludzen i wiem, ze zdecydowana wiekszosc ludzi kupujacych urzadzenia flash robi to w jednym tylko celu. Miedzy innymi dlatego jestem zwolennikiem zasady "sciagasz lewizne, nie chwal sie tym". Niestety, wiekszosc ludzi nie widzi w tym nic zlego [wrecz przeciwnie, piractwo to pozytywne zjawisko, tak jak susza, glod i wojny], a nawet chwali sie pobieraniem nielegalnego softu, tworzac do kompletu wlasna rzeczywistosc, w ktorej jest to dopuszczalne. Bo pieniazkow malo, wiec droga wolna.

Moje stanowisko w tej sprawie rowniez ciagnie za soba pewne konsekwencje, bo gdy poruszam temat launchera, pojawiaja sie teksty typu "nie powinienes go uzywac, skoros taki swiety". Niewazne, ze jest to praktycznie bezinwazyjna metoda, ktora w przeciwienstwie do urzadzen flash, nie pozwala na odpalanie pirackich gier.

Moze wlasnie dlatego po tylu latach od rejestracji napisalem tu az 30 wiadomosci. Mozna puscic tu fotke nowego zakupu albo podlinkowac jakas ciekawostke, ale gdy tylko zaczyna sie dyskusja na jakikolwiek temat, trzeba liczyc sie z automatycznym oporem, bo kazda opinia musi byc skontrowana.

Jestem zdumiony tym, jak niektorzy reaguja na pozytywne wiadomosci. Regiony w konsolach sa zle, ale gdy tylko pojawia sie sposob na ich obejscie, nagle male zwyciestwo dla osoby laknacej importow jest najgorszym, co moglo sie konsoli przytrafic, bo co z tego ze region mozna obejsc, skoro *tu proponuje wkleic sume postow Antari'ego i zawarty w niej milion minusow launchera*. Przeciez lepiej bylo, gdy ludzie nie mieli absolutnie zadnych opcji, prawda? Po co cieszyc sie z tego, co jest, skoro mozna narzekac bez konca na to, czego nie ma.

Gdyby Nintendo samo usunelo blokade regionalna, powodem do narzekan bylby pewnie brak dostepu do eShop'u z innych krajow. W koncu ponarzekac zawsze mozna, a jak wiemy, narzekanie pozytywnie wplywa na ogolna atmosfere na forum. Podobnie jak piractwo na rozwoj rynku.

Edit: Ktos z uprawnieniami moglby poprawic "Launchera" w tytule na "Launcher", albo najlepiej zupelnie zmienic temat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 15:29:34 wysłana przez Morden »

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Launcher Gateway a regiony 3DS
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2014, 14:40:32 »
Wyglada na to, ze Antari wykrakal, i wszystkich korzystajacych z launchera spotka jednak obiecana sroga kara. Od kilku dni w necie kraza plotki, wedlug ktorych hackowany przez producentow klonow launcher zabija konsole 3DS. Ponoc launcher zawieral specjalna rutyne sprawdzajaca autentycznosc pliku. Gdy wartosc kontrolna byla niepoprawna, bootrom ulegal uszkodzeniu. Co gorsze, nie naprawi tego nawet przywrocenie pamieci NAND, jesli wykonalismy wczesniej kopie. Konsola umiera i tylko Nintendo jest ja w stanie wskrzesic.

Tworcy Gateway'a twierdza, ze zaden uzytkownik korzystajacy z ich oryginalnego i niemodyfikowanego launchera nie pozegnal sie z konsola, ale na wielu forach pojawily sie osoby, ktore twierdza, ze korzystaly z niemodyfikowanego launchera, a konsola padla im i tak.

Poniewaz launcher zdejmujacy regiony z oryginalow byl modyfikowany, rowniez on moze usmiercic konsole. Szkoda, ze tak sie to wszystko skonczylo, bo co z tego, ze Gateway ma na zakrecie kolejny update launchera, ktory ma posiadac wbudowana opcje region-free dla oryginalow, skoro teraz obawiac bedziemy sie o naszego 3DS'a? A mialo byc tak pieknie.

Nadal mam nadzieje, ze cos sie z tego hackowania 3DS'a urodzi, bo o ile piractwo nie interesuje mnie zupelnie, demoscena i importy interesuja mnie bardzo.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Launcher Gateway a regiony 3DS
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2014, 14:57:36 »
:)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Launcher Gateway a regiony 3DS
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2014, 17:20:20 »
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że konsole są brickowane, bo piraci piracili piracki już soft :D

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Launcher Gateway a regiony 3DS
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2014, 18:06:41 »
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że konsole są brickowane, bo piraci piracili piracki już soft

Soft sam w sobie "piracki" przeciez nie jest. Nie dosc, ze nie jest kopia czyjegos kodu, to mozna z niego korzystac bez cartridge'a. Mimo wszystko, jesli prawda jest, ze programisci z Gateway zabezpieczyli w ten sposob launcher, poszkodowani zostali posiadacze konsol, a nie producenci klonow, ktorzy teraz wiedza czego szukac i jak sie przed tym zabezpieczac.

Bootrom nie byl uszkadzany przy pierwszym uzyciu, tylko po losowo ustalanym okresie uzytkowania, wiec troche czasu minelo zanim dodano dwa do dwoch i znaleziono problem. Niezaleznie od tego po czyjej stronie lezy wina, mam nadzieje, ze ktos sie dzieki temu czegos nauczyl i kolejne wynalazki bazujace na tym exploicie zostawia bootrom w spokoju. Jeszcze tydzien temu sklonny bylem pobawic sie w launchery w celach importowych i poszukac 3DS'a na FW 4.x. Dzis wole nie ryzykowac.