Autor Wątek: [GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(  (Przeczytany 3207 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
[GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(
« dnia: Styczeń 05, 2011, 23:44:01 »
Siema

Kupiłem ostatnio GBA SP v2 na Allegro. Niestety nie działa przycisk "R". Myślałem, że to kwestia przeczyszczenia, więc się tym nie przejmowałem. Dzisiaj zabrałem się za gruntowne czyszczenie całej konsoli. Button "R" zalałem izopropanolem i poczekałem do wyschnięcia, później przedmuchałem sprężonym powietrzem. Konsolkę złożyłem i niestety button dalej nie działa :(, czasami reaguje, ale to tak raz na 10-20 wciśnięć... Help...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2011, 02:31:06 »
rozkrec jeszcze raz (omg), popatrz dokladnie na lutowania przycisku do plyty glownej... moze zrobil sie zimny lut? tak tez mzoe sie zdarzyc, jelsi nie to sproboj tym koleczkiem w tym metalowym zamknieciu pokrecic. mzoe to cos da. najczesciej tego typu zachowanai sa spowodowane tym ze to koleckzo jest z plastiku i ono sie po prostu wyrabia poprzez ocieranie o metalowa obudowe... przec co powstaje starty plastik, taki pyl... ktory przeszkdza pozniej.... no ale czyszzenie sprezonym powierzem robiles.... spokojnie to wina napewno tego przycisku innej mozliwosci nie ma. najwyzje si go wymieni ;). czekam na nastepne szczegoly naprawy. pozdrawiam.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2011, 14:00:25 »
Lutowania wyglądają OK. Pokręciłem tym kółeczkiem, ale nic to nie dało. Zalałem jeszcze raz izopropanolem i przedmuchałem. Niestety bez poprawy. Przycisk zaczął trochę reagować, ale wystarczy, że trochę nim poruszam i zaczyna przerywać. Może faktycznie gdzieś jest zimny lut. Można takiego microswitcha gdzieś kupić? Jaką lutownicą najlepiej lutować takie elementy?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:18:20 »
http://sklepelektroniczny.com/pol_m_Przelaczniki_Mikroswitche-309.html

tutaj jest taki sklepik ale nie iwem cyz maja akurat taki microswitch jak tam jest. ale chyba ten z czerwonym koleczkiem to jest microswitch pionowy tkai jak powinien byc w SPku. sprawdz to dokladnie i obadaj yz to aby napewno to. zasugeruje ze jesli pomoglo krecenie i przedmuchiwanie to zebys pokrecil - przedmuchal, znow porkecil i znow przedmuchal i tak kilkukrotnie..... mowie tam jest ten syf i to przeszkadza w normalnym uzywaniu. jelsi natomiast nie bedzie to dizlac jak naelzy w dalszym ciagu to trzeba bdzie sie zastanowic nad wymiana. co do zimnych lutow - poruszaj tym microswitchem... wtedy na plycie glownej tam gdzie sa lutowania powinno sie cos poruszac, ewentualnie - po prostu wez lutownice i przetop luty microswitcha. tylko je po prostu rozgrzej - niech nabiora forme ciekla i tyle... mzoe jest zimny lut ktorego nie widac.... trzeba poprobowac zanim ebdzie sie wymieniac oryginalna rzecz... zreszta od tamej pory wyszlo tyle czesci ktore sa lepszej jakosci niz te oryginalne :P. pozdro.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2011, 10:30:09 »
Dzięki pajda za pomoc. Pomęczę tego buttona jeszcze trochę i może chwyci. Jak nie to będę wymieniał.

Pozdrawiam

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:55:02 »
no, postaraj sie stopic cyne w miejscu lutowan, moze to o to chodzi, trzeba poprobowac wszystkeigo... informuj na biezaco co jest nie tak.... pozdro.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2011, 22:34:51 »
Chyba z 5 razy topiłem przełącznik w izopropanolu, kręciłem nim naście razy w lewo i w prawo, parę razy przedmuchiwałem i... DZIAŁA! :D Na jak długo tego nikt nie wie :P

Dzięki pajda :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBA SP] Przycisk "R" nie działa :(
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2011, 12:02:01 »
no i masz odpowiedz oc bylo przyczyna - syf ktory nzbeiral siewewnatrz, a ktory powstal poprzez wyrabianie sie tego plastikowego koleczka obcierajacego o metalowa obudowe calego wlacznika. anwet ejsli ebdize dzialal przez jakis czas i jeszcze sie nie zrypie to i tka rozkrec konsole i przedmuchaj... pokrec.... wtedy jeszcze lepiej sie przycisk "ulozy". jelsi grasz coddziennie na konsoli to powiedzmy zrob to np za 4 dni, pozneij zrob podobny manewr po kolejnym tygodniu grania i powinno byc super. pozdrawiam.