Autor Wątek: Nintendo DS Lite - kilka pytań  (Przeczytany 6905 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 19, 2014, 19:08:18 »
No to masz Ci los!
Ten DS pokazał czym właściwie jest po rozkręceniu. To prawdopodobnie refub lub jakiś fake na podzespołach Nintendo. Już Wam mówię dlaczego tak sądzę:
-Na dużej ilości komponentów (Wi-Fi, LCD, SLOT-1) są popisane markerem numery.
-Przy niektórych elementach na PCB widać luty, które ewidentnie były robione ręcznie (brak w nich regularności) i widać to doskonale na SLOCIE-1
-Najgorsze jest to, że taśma od górnego LCD rozleciała mi się w rękach. Prawdopodobnie była zadarta i całość poszła "w głąb" przy lekkim pociągnięciu. Nie wierzę, że one są aż tak kruche.

Co o tym powiecie?
Wie ktoś gdzie najlepiej kupić górny ekran? Żeby był pewny i tani zarazem?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 20, 2014, 08:29:14 »
Gumki (po tym można rozpoznać) wyglądają bardzo ładnie na zdjęciu które pokazałeś wcześniej DS Lite. Niekoniecznie musi być to refurb. To że są homemade luty może oznaczać po prostu jakąś naprawę konsolki w międzyczasie. Co do ekranów - nie wiem. I nie wiem czy to gra warta świeczki, może lepiej kupić kolejną sztukęza 40 dychy i złożyć z dwóch konsol jedną?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 20, 2014, 09:04:42 »
Jak rozkręciłem mojego DS Lite to też na slocie miał maźniętego markerem ptaszka. Wszystko wyglądało na 100% oryginalne... zresztą konsola z Niemiec i wątpię, żeby tam się ktoś bawił w tanie zamienniki.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 20, 2014, 09:45:35 »
W GBA też miałem zdaje się coś podpisane markerem. Poza tym jest jedno ale - refurby to były zwykle konsole robione na oryginalnych płytach Nintendo, to reszta była zminiona.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2014, 09:52:31 »
Ja też... w GBA, w GBC, w Classicach (jakby ołówkiem na slocie). Coś tam piszą sobie na nich, bo nie wyobrażam sobie, żeby one wszystkie były kombinowane / naprawiane :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2014, 10:05:22 »
Ja od dawien dawna powtarzałem i powtarzam, że na allergro/polskim rynku dorwanie oryginalnego, kompletnego, niekombinowanego, nie refurbowanego Lite graniczy niemal z cudem. Wręcz zaryzykuję stwierdzenie, że ilość oryginałów obecnie na allegro liczona jest w kilku sztukach :) Oczywiście wszystko jest kwestią marginesu tolerancji jaki sobie obierzemy. Dla kogoś takie "znaczki" są niedopuszczalne, a ktoś machnie ręką.

To samo tyczy się padów do PSX czy PS2, oryginały podobno nie do dostania na allegro. Podróbki nie do odróżnienia bez ingerencji wewnątrz.

Trochę lipa bo potem wiele osób buduje sobie zdanie na temat tego typu sprzętu kierując się dostępnością syfu na allegro.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 20, 2014, 10:34:49 »
Konsola była kupiona w Media Markt jako nowa.
Chyba zaryzykuję z tym ekranem. Znalazłem na Allegro dwa różowe DSy niesprawdzone za złotówkę. Sprzedający nie wie czy sprawne.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 20, 2014, 13:25:31 »
To samo tyczy się padów do PSX czy PS2, oryginały podobno nie do dostania na allegro. Podróbki nie do odróżnienia bez ingerencji wewnątrz.
na ps3 dualshocki tez sa podrabiane
ludzie kupuja drozej z nadzieja, ze drozsze znaczy bardziej oryginalne

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2014, 15:42:38 »
Mam takie pytano.
Potrzebuję wymienić jeden z potencjometrów VR1/VR1, ponieważ został uszkodzony z mojej winy. Pierwotnie myślałem, że franca jest śrubką i odpadła góra >.<
Przewertowałem chyba wszystkie mroczne i jasne zakątki internetu i ludzie piszą, że ma on ok. 47kOhm, jednak na Allegro znalazłem dopiero o wartości 50k. Czy wie ktoś, czy montując o te 3k więcej nic się nie spsuje? Już dość mam wydatków na tą konsolę :P

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2014, 09:26:05 »
Mam w pracy ds lite na złom . Mogę go odstąpić za browar .

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2014, 14:31:00 »
PW!

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 28, 2014, 15:08:48 »
Okej, odpowiem sam sobie :D
Może ktoś kiedyś spotka się z takim samym problemem jak ja i będzie wiedział od razu co i jak.
Jako część zamienną wykorzystałem potencjometr SMD 50k 20% i działa z czego jestem mega happy, serio :D
Sam element jest nieco większy od oryginalnego, jednak mieści się spokojnie i w obudowie i punktach lutowniczych - kwestia odpowiedniego ustawienia elementu :) Ponadto większy potencjometr pozwala łatwiej i precyzyjniej sterować migotaniem.
Tak to mniej więcej wygląda:

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 14, 2014, 13:02:25 »
Nie wiem, czy ktoś śledzi ten temat, jednak chciałbym zrobić małą aktualizację i poinformować Was co się dzieje aktualnie z DSkiem :)

Generalnie całe zamówienie z DX zostało finalnie podzielone na trzy paczuszki z powodu chwilowego braku towaru. Pierw wysłany został dotyk oraz stylusy, następnie górny ekran, a na końcu folie zabezpieczające :) O dziwo, na razie przyszedł sam ekran (prawdopodobnie z tego powodu, że szedł poleconym z numerem trackingowym). W przyszłym tygodniu powinienem otrzymać resztę.

Zaraz po otwarciu paczki zastałem białe pudełeczko, a wewnątrz niego był sam wyświetlacz zapakowany w folię bąbelkową. Niby ok, ale nie miał on żadnej folii zabezpieczającej przez co dostał gratisowo kilka rysek powstałych prawdopodobnie podczas transportu lub pakowania. Przynajmniej nie są one widoczne normalnie, a jedynie pod odpowiednim kątem na czarnym tle. Zapewne w przyszłości wymienię w nim folię polaryzacyjną, bo to ona uległa uszkodzeniu (a nie samo szkło).
Po tym lekko niemiłym powitaniu, dalej było już lepiej. Pierwsze testy wykazały 100% działających pikseli. Szczerze, po przeczytaniu komentarzy na DX, obawiałem się trochę tego mankamentu, ponieważ u kilku osób matryca albo miała bad pixele, albo nie wyświetlała całych linii. Zapewne mógłbym to reklamować, jednak to znów czas oczekiwania.

Przy samej wymianie bałem się jednego - kurzu pomiędzy screen protectorem a wyświetlaczem. Należę do grupy osób, które takie coś po prostu irytuje i nie daje spać po nocach ;D Postanowiłem dać sobie chwilę czasu na namysły i wybranie najlepszego sposobu montażu. W końcu w mojej głowie zrodziła się genialna myśl, która powiodła się. Kluczem do sukcesu był... wałek do czyszczenia ubrań! Cały proces polegał na dwóch punktach. Najpierw czyścimy LCD oraz szybkę na glanc, bez paluchów (najlepiej w rękawiczkach jednorazowych). Drugi etap wymaga zręczności. Chwytamy wałek w rękę i kilka razy przejeżdżamy nim najpierw po jednej powierzchni, a następnie po drugiej i całość bardzo szybko składamy razem. Gwarantuje nam to 99% szans na brak kurzu i innych zanieczyszczeń w środku. Oczywiście, najpierw wypróbowałem sposób na uszkodzonym LCD, aby upewnić się czy klej nie zostawia śladów - na całe szczęście nie.

Po całej męczarni, z uśmiechem na ustach i świadomością czystego ekranu, składanie górnej klapki poszło bezproblemowo. Przylutowałem głośniki, poukładałem kabelki wewnątrz oraz z wielką precyzją przewinąłem taśmę przez zawias. Na końcu całość skręciłem i założyłem zaślepki. Efekt widać na zdjęciu powyżej.

Póki co jestem bardzo zadowolony z prac. Całość nie wychodzi drogo, a przynajmniej ogarnąłem anatomię Lite'a.
Ps. Kropka na górnym ekranie to skaza na screen protectorze od strony zewnętrznej ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 14, 2014, 14:41:35 »
Śledzimy :) wymień jeszcze budę na jakiś fajny kolorek i będzie cacy :D

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2014, 14:52:05 »
Niestety, ale na budę póki co brak funduszy, jednak już o tym myślałem. Póki co, zostaje to co jest czyli wymiana ekranu, digitizera ;)
W przyszłości prawdopodobnie wezmę to pod uwagę.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 14, 2014, 17:22:57 »
Podziwiam wytrwałość! Wątek oczywiście śledzimy :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 15, 2014, 17:31:55 »
Dla chcącego nic trudnego. Odrobinę wkładu pieniężnego, wysiłku i będziesz mieć fajniutkiego DS'a za nie duże pieniądze.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2014, 18:12:51 »
DS Lite wydaje się ciekawym sprzętem do modów, ot kolejny powód dla którego to moje ulubione wcielenie DSa, ja bym mu zamontował transparentną budę, kupisz ją na ebay za 30-40 zł.

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 15, 2014, 19:12:55 »
DS lite transparent... Brzmi intrygująco. Kiedy wrócę do tej generacji z chęcią zastanowię się nad taką obudówką.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Nintendo DS Lite - kilka pytań
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 15, 2014, 19:50:19 »
Antari, po Twojej propozycji z obudową, zacząłem wczoraj wieczorkiem przeglądać eBaya i sprzedawcy mają na prawdę fajne kolorki. Niekoniecznie pasowałby mi transparent, ale taki np. czerwono-niebieski już tak :)

Póki co, zostanie tak jak jest i poczekam na przypływ gotówki. W wakacje na pewno wrócę do projektu i poinformuję Was jaki kolor budy wybrałem ;P

Ps. Jak jest z jakością takich zamienników z eBaya?