Autor Wątek: Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę  (Przeczytany 1741 razy)

Offline krzysztofm30

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę
« dnia: Luty 09, 2014, 20:36:31 »
Witam

Mam 2 Game Boy Clasic. Jeden niesprawny, ale w dobrym stanie wizualnym, a drugi sprawny, ale niestety w fatalnym stanie wizualnym. Mam pytanie - jak "przerzucić" jednego GB sprawnego do obudowy z tego ładniejszego. Dodatkowo mam sytuację, w której chciałbym przerzucić szybkę ekranu z jednego GB do drugiego (bez szybki). W jaki sposób najbezpieczniej "odczepić" szybkę z tego pierwszego ?

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2014, 20:48:43 »
W przypadku oryginalnego Game Boy'a sprawa jest wyjątkowo prosta. Musisz oczywiście rozkręcić konsolę. W tylnej części zostanie Ci tylna część płyty głównej, w przedniej części - przednia płyta główna z ekranem. Będą one jeszcze połączone taśmą z ekranu, którą musisz delikatnie wysunąć z gniazda. Wtedy masz przód i tył obudowy z wkręconymi w nie płytami osobno. Następnym krokiem jest odkręcenie płyt. To też oczywiście banał, w przypadku tylnej musisz tylko zwrócić uwagę na obszar przy gnieździe baterii (sprężynki mogą haczyć), natomiast w przypadku przedniej pamiętaj o gumkach spod przycisków, o START/SELECT i o głośniku (uważaj, żeby nie przerwać kabelków). Ekran nie jest od przyklejony do obudowy, znajduje się na płycie głównej. Całą operację powtarzasz w drugim egzemplarzu i po prostu przerzucasz obie płyty główne z jednej budy do drugiej. Zanim to jednak zrobisz, dobrze by było zająć się szybkami - w Classic'ach odchodzą bardzo łatwo, klej jest prawie na pewno zeschnięty. Popchnij szybkę od tyłu. Następnie oczyść miejsce po niej z suchego kleju. Samą szybkę też musisz oczyścić, ale uważaj przy zdrapywaniu kleju, bo szalenie łatwo przy tym zedrzeć lakier (szarą farbę). Jak obie szybki i miejsca na nie masz czyste - przyklejasz je dwustronną taśmą (w żadnym wypadku Kropelką czy innym klejem tego typu).

Powiedz, co jest nie tak z tym "niesprawnym" egzemplarzem? Może to błahostka i przekładanie obudów to nonsens?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2014, 14:02:03 »
Zajrzyj na mojego bloga :3.

Offline krzysztofm30

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2014, 18:38:34 »
Witam, dzięki za wstępne rady. Mam jeszcze pytanie, czym czyścic szybkę i jaka to ma być ta taśma dwustronna ? Poza tym, jeżeli chodzi o tę wadę - to nie wiem, co z nim jest. Nie włącza się. Nie wiem, co na to poradzić

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2014, 20:46:40 »
Najlepiej jak najcieńsza, żeby szybka nie odstawała po naklejeniu. Szybkę chcesz z kleju wyczyścić? Najlepiej jakimś tępym skalpelem czy czymś takim. Tu masz poradnik:
http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=292

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2014, 23:06:28 »
uff, dobrze, że tu zajrzałem! Kupiłem tri-wingsa aby rozkręcić mojego classica, bo znajdowała się duża ilość kurzu na ekranie, a więc nie mogło tak być!!! no i jak to pewnie dla większości osób się stało, że odkleiła się od starego kleju szybka. pierwsze co zacząłem robić, to szukać superglue (DUREŃ!). Na szczęście nie miałem tego w domu, więc zamierzałem kupić. ale coś mnie natchnęło i mówię sobie: "a, zajrzę i poradzę się na forum, choć zapewne już coś o tym tam jest". No i dobrze zrobiłem, bo ani bym nie przyłożył uwagi, aby zdrapać klej, nie pomyślałbym, że mogę zdrapać nie chcący farbę, że wyjdzie krzywo, i że zrypię szybkę tym super glue. Anioł stróż czuwał i to konkretnie, zaczynając od tego, że nie miałem kleju w domu. Dalsze kroki opatrzności były następujące - robiłem kilka dni temu imprezę urodzinową i kumpel kupił mi scyzoryk victorinox. PRZYDAŁ SIĘ! bo - miał małe szczypce, które pomogły m.in. przy odklejaniu jednej strony folii z taśmy dwustronnej; otwieracz do piwa, ma końcówkę (jak w wkrętaku płaskim), którą zdzierałem klej - bo na szczęście nie jest ostro zakończona. Okazało się również, że miałem dwa duże paski taśmy dwustronnej w domu! ha, nie musiałem tracić hajsu i szukać po sklepach ;) Game Boy Classic już naprawiony, szybka elegancko zrobiona, kurz poszedł w niepamięć, a teraz zabieram się za czyszczenie nowo nabytego czerwoniutkiego POCKETA ;) zobaczymy co to wyjdzie. To pierwsze w życiu rozkręcanie gameboy'ów, i jak na razie idzie dobrze! Pozdro i dzięki za pomoc tą na forum i tą w artykule !
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2014, 23:22:18 »
Dodam tylko, że bywają DMG, w których klej ciągle jest mokry i trzyma. Co dziwne jego warstwa jest cieniutka i można (nawet po umyciu / czyszczeniu obudowy) przykleić screen protector na ten sam klej. W kilku moich tak zrobiłem i trzyma się idealnie, nie odstaje.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Jak zamienić Game Boy'e i wymienić szybkę
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2014, 07:43:52 »
M4ciek, w moim DMG było tak samo. Obudowa była porządnie myta, jednak screen protector dalej trzyma się na oryginalnym kleju.