Autor Wątek: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad  (Przeczytany 1971 razy)

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« dnia: Luty 24, 2014, 21:15:11 »
Mam problem z circle padem w 3DSie, pozyczyłem kuzynkom go i dostałem go tak zajechanego że circle pad ściągnięty w dół łapie raz na 5 razy, a w lewo to w ogóle sie blokuje i tak zostaje, co to sie z nim stało? Podejrzewam że albo był tak intensywnie eksploatowany, albo coś tam wleciało i pozaklejało/pozatykało/poblokowało? Tak myslę czy psikać Kontaktem, czy może lepiej rozebrać i rozeznać co i jak. Mam nadzieję że cały circle pad nie będzie do wymiany :(

Pomóżcie!

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2014, 21:28:04 »
Ja nie wiem, ale dam ci radę. NIE POŻYCZAJ BLISKICH CI RZECZY OSOBOM O WĄTPLIWEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2014, 21:37:32 »
Ja nie potrzebuje twoich nauk, tylko rozwiązania mojego problemu. Schowaj swoje rady sobie do kieszeni.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2014, 21:48:55 »
Ale, że nic nie wyciągniesz z tego? Te kuzynki są o wiele młodsze, nie? Ja bym zabawki kosztów 300zł< nigdy nie dawał takim osobom. Ech. Nie daję ci ryby, lecz daję ci wędkę, a ty się wściekasz.

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2014, 21:56:22 »
Są młodsze, ale zazwyczaj dawałem im sprzęty i nic sie z nimi nie działo, więc za nic ich nie obwiniam. Może to z eksploatowania się tak zrobiło, po prostu szukam rozwiązania jak to naprawić, a nie rad komu mam pożyczać a komu nie.

Kuzynka sie przyznała że to ona zrobiła, ale powiedziała że najpierw go wyczyściła a później zrobiła obrót 360st i się coś zblokowało, więc podejrzewam że tym brudem co wyczyściła go zapchała tam i sie zblokował. Albo sprężonym powietrzem go przedmucham a jak nic nie da, to go rozbiorę i przepsikam Kontaktem U.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2014, 22:18:11 »
To było tak od razu! Tak to rozumiem! Wydźwięk pierwszej wiadomości był taki, że ,,dałem im trzydeesa, a gówniary zepsuły"

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2014, 22:30:59 »
Nie znam się na budowie tego, ale sam miałem 3DSa (teraz mam wersję XL) i z obserwacji moich wynika, że pod "grzybkiem" jest taka cienka warstwa z tworzywa, która ma wycięty krzyżyk, sprawdź czy się gdzieś to nie pozginało.

Jeśli nie masz już gwarancji i nie boisz się (czytaj: masz choćby najmniejsze pojęcie o rozkładaniu i powrotnym składaniu sprzętów elektronicznych), to rozkręć i obejrzyj konstrukcję "z bliska" :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2014, 22:38:54 »
A ja bym poszukał relacji z rozbiórki 3DS'a na youtube. Zanim rozkręcisz / zaczniesz psikać obczaisz sobie jak to wygląda. Zawsze lepiej wiedzieć niż psikać na ślepo.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2014, 00:37:28 »
Udało się, pod analogiem jest taki kawałek materiału, i on sie zagiął i blokował. Wyciągnąłem go i stwierdziłem że go nie wstawiam. Działa jak nówka :D

Dzięki za rady i "mądrości" :P

EDIT:
Jak sie tak dzieje, że to żadne sprężone powietrze ani Kontakt tu nie pomoże, tylko rozbiórka albo serwis. Ten circlepad to takie stworzonko, które jest ciężko uszkodzić, bardziej coś tam mogłoby się zapchać, głównie przez tą szmatkę :D

Offline kubaswistak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nintendo 3DS i zacinający sie circle pad
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2014, 14:18:15 »
Ja to 3dsa zostawiłem na biurku, 4 letnie dziecko wzięło jak mnie nie było i niestety mam małą rysę widoczną przy efekcie 3D :S