Autor Wątek: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie  (Przeczytany 3631 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« dnia: Kwiecień 01, 2014, 20:17:14 »
http://www.ebay.com/itm/New-Best-Remote-Controller-Classic-Seamless-Pro-Red-for-Nintendo-Wii-Console-/290954643777?pt=US_Video_Game_Controllers&hash=item43be3f8941

Czy ktoś miał może styczność z tą podróbką/zamiennikiem? Na zdjęciach wygląda w porządku. W internecie pełno skrajnych opinii od negatywnych, po wychwalających jakość i precyzję (testowane na Mario Kart Wii, wymagającym bardzo precyzyjnego sterowania). Byłbym wdzięczny za opinie, rozważam zakup, oczywiście za cenę wielokrotnie niższą niż ta na ebay, co samo w sobie stanowi spory atut. Aha posiadam również oryginalny CCP do Wii. Niestety boję się, że niebawem odmówi posłuszeństwa przez oporowe sesje w MH3U. 

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2014, 22:28:43 »
Oczywiście nie miałem z nim styczności, ale nigdy nie możesz być pewien jakości takiego no-name'a. Ja bym pozostał przy oryginale; jeśli rzeczywiście tak jak piszesz, do oporu zajechałeś oryginał, to po takim
zamienniku spodziewaj się dwa razy krótszego czasu użytkowania.

Oczywiście, wiadomo, że ceny oryginałów są zaporowe, ale bardziej się opłaca wyrwać jakąś używkę za 50zł niż coś takiego za 30.

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2014, 22:35:23 »
Miałem kiedyś wiilot od madcatz . Dziadostwo straszne . Głośnik harczał , precyzja dużo mniejsza a na domiar złego baterie wyczerpały się w  kilka godzin . Generalnie zawsze gdy chcemy zaoszczędzić na kontrolerach to później jest wielki zawód i finalnie trzeba kupić oryginalny .

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2014, 23:22:07 »
@Bart: Dla mnie cena takiego kontrolera to ~10 zł z wliczoną wysyłką, więc jak najbardziej do udźwignięcia. To raz.

Dwa, 50 zł za oryginalny Classic Controller Pro? Allegro/ebay zalane są podróbkami. Co lepsze podróbki są nie do odróżnienia. Poza tym, mało który użytkownik oryginalnego pada trzyma oryginalny box. W przypadku padów na aukcjach bez pudełek na 90% to podróbka. Poza nawiasem pozostawiam wątpliwą przyjemność użytkowania pada przetłoczonego przez czyjeś spocone ręce oraz trudny w oszacowaniu na podstawie zdjęć stopień zużycia urządzenia. Pozostaje opcja kupienia nowego pada w pudełku. Na amazonie wychodzi około 100 zł.

Temat wbrew pozorom jasny i oczywisty (oryginały>podróbki) lecz w rzeczywistości nie taki prosty. Pozostaje mi chyba jedynie sprowadzić na próbę i samemu ocenić. Wolałem jednak zapytać, bo może jednak ktoś podążał już moją ścieżką i nie ma sensu przecierać utartego wcześniej szlaku.

Na odchodne dorzucę, że trochę bawią mnie w takim przypadku narzekania na jakość wykonania. Wiadomo przecież, że ta będzie niższa niż w oryginale. To trochę tak jakby ktoś miał pretensje, że ktoś ma czelność sprzedawać tańszą, uboższą alternatywę. Dla mnie liczy się funkcjonalność. Oryginalne pady prędzej niż później wyjdą z obiegu i rynek zaleją podróbki jak było z DS2 i będzie w przyszłości z DS3. Stosunek ceny do jakości jest jak najbardziej adekwatny, podobnie jak w oryginale. Wiadomo każdy z nas chciałby tanio i dobrze, ale to raczej pobożne życzenia.

Inwestycję tego typu traktuję trochę jak zabawę. Zawsze podobał mi się ten kolor, a gdy okaże się, że się myliłem - specjalnie tego nie odczuję. Istnieje też szansa, że odkryję fajny zamiennik.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2014, 23:33:16 wysłana przez Antari »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2014, 23:57:27 »
Ja bym na twoim miejscu odpuścił. Podróba to podróba i nie ma się co oszukiwać, że będzie działać tak dobrze jak oryginał. W środku sama najtańsza chińszczyzna i stawiam, że analogi raz dwa się wyrobią. Zresztą już po fotkach widać, że całość to plastic fantastic i jest szansa, że przy dłuższym posiedzeniu dłonie przesiąkną Ci zapachem towarów ze sklepów "wszystko za 5zł" :D

True gracz jesteś i nawet nie powinieneś rozważać takich zakupów. No chyba, że ten wpis to taki żart na 1 kwietnia :P

Co do opinii pozytywnych na temat tego zamiennika to ja bym za bardzo nie wierzył w cuda na kiju. Każdy ma inne poczucie estetyki i precyzji.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2014, 01:18:20 »
Post wyżej napisałem, że nie należy oczekiwać jakości tożsamej z oryginałem, bo oczywiste, że tańsza o 1 i wiele zer % podróbka będzie miała niższą jakość. Jeżeli znajdziesz mi inną (albo lepszą) alternatywę w takiej cenie to chętnie z niej skorzystam. W zdania osób "jak rozpoznać jakość plastiku z marnej jakości zdjęcia" przestałem bezgranicznie wierzyć po zakupie chińskiego zamiennika budy do GBA Orange za parę złotówek. Buda wcale nie śmierdziała, wygląda rewelacyjnie (jak na cenę) po dziś dzień, nie starła się, nie połamała, nie eksplodowała pod wpływem potu. Jakość oryginalnego sprzętu Nintendo też jest dość mocno przeceniana - wystarczy spojrzeć na CCP do Wii czy CPP do 3DS. Nierówno przycięty plastik to już standard. O ubytkach najnowszych konsol szkoda wspominać. To ich zabawki i mogą je produkować jak chcą. Ja jednak już w te bajki nie wierzę i często szukam alternatywy. Nie jestem ślepo zapatrzony w ich produkty. Gdybym był milionerem może podzielałbym twoje zdanie.

Zresztą może i masz rację, zawsze większą wagę przywiązywałem do gier, a konsole i kontrolery jako po prostu maszynki, które mają służyć. Gdy przestaną, kupuję nowe, najlepiej niedrogo - ot moja logika. Kwestie estetyki i precyzji zostały chyba dobitnie rozstrzygnięte, a pytanie idzie o użyteczność. Tego ze zdjęć wyczytać się niestety nie da, trzeba po prostu złapać w łapy i przetestować. Jak dobrze pójdzie może uda mi się go dorwać i dam znać w tym temacie jak się sprawuje. Myślę, że mój budżet przeżyje ten zabójczy wydatek.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2014, 02:09:04 »
Zakup pada za 100zł to akurat niewielki wydatek w stosunku do ilości godzin spędzonych na jego użytkowaniu. Ja też groszem nie śmierdzę, ale jak już mam coś kupić, co ma mi służyć dłuższy czas to staram się nie celować w niepewne produkty, nawet jeśli są mega atrakcyjne cenowo. Szkoda mi czasu i nerwów. Ale róbta co chceta, masz swój świat i swoje kredki, ja tylko grzecznie podzieliłem się opinią jako kolega z forum :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2014, 02:19:36 »
Jeżeli kiedyś nabędziesz Wii lub Wii U boleśnie przekonasz się ile kontrolerów potrzeba żeby rozpocząć jako taką zabawę :) Nie pali mi się kupować kolejnych za spore kwoty (za stówkę mogę spokojnie nabyć grę lub dwie). Mimo już kilku lat zabawy nadal nie mam pada do GC wymaganego przy obsłudze niektórych gier ze starszych konsol, a spora w tym zasługa dylematu będącego przedmiotem owego wątku.

Poza tym twój pogląd jest skrajnie pesymistyczny. Trochę więcej optymizmu w życiu :D Szanse są 50/50. Może okazać się szmelc, a może nie. Stąd moje uprzejme pytanie o doświadczenia z posiadania/użytkowania tych produktów.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2014, 11:01:08 »
Antari, gdzie można dostać go za ~10zł z wysyłką?

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2014, 14:25:38 »
Z padem jak z aukcji wyżej nie miałem od czynienia, ale miałem do czynienia z takim padzikiem:

Czyli Controller Pro U
Rewelacyjnie sprawia się jako kontroler do Wii a także Wii U. Co prawda na razie na Wii U nie mam za dużo tytułów, ale na np. Wii wręcz rewelacyjnie gra się w Rayman Origins, czy jakiegokolwiek Mariana~
Ja swego dorwałem z licytacji za chyba ~50zł ale widzę że na eBay za setkę się go dorwie. Jak Ci się nie spieszy, to sądzę że wkrótce pojawi się jakaś fajna aukcja na allegro/eBay'u.
Jak chodzi jeszcze o samego pada - jest bardzo wygodny - po prostu wygoda w ręku pada do X'a360 z paroma rewelacyjnymi przemyśleniami, miedzy innymi bateria wbudowana, a nie grzyb na plecach [baterie w sensie] który mi osobiście w padach od Xbox'a strasznie przeszkadza, albo ustawienie analogów - wolałem znacznie ustawienie ich w DualShock'ach PlayStation, ale od czasu tego pada - mam mieszane uczucia~. A przy okazji wygląda rewelacyjnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2014, 14:31:44 wysłana przez Ostry96 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2014, 15:50:50 »
Nom, będę musiał w przyszłości zainteresować się czymś do Wii U, gdyż mam już dość tego cyrku z kontrolerami, a na Game Padzie gra mi się fatalnie np. w taką Zeldę WW. Cena oryginalnego pada Pro do Wii U to 250 zł. Zakup oryginalnego, używanego pada graniczy z cudem. Heh śmieszne, że gdyby ktoś chciał inwestować tylko w oryginalny sprzęt Nintendo to bardzo szybko okazałoby się, że cena pełnej, kompletnej konsoli z wszystkimi kontrolerami zbliża się do pułapu ceny ps4.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2014, 18:00:17 »
Ja bym na twoim miejscu odpuścił. Podróba to podróba i nie ma się co oszukiwać, że będzie działać tak dobrze jak oryginał. W środku sama najtańsza chińszczyzna i stawiam, że analogi raz dwa się wyrobią. Zresztą już po fotkach widać, że całość to plastic fantastic i jest szansa, że przy dłuższym posiedzeniu dłonie przesiąkną Ci zapachem towarów ze sklepów "wszystko za 5zł" :D
Uważam tak samo tylko pisać mi się nie chciało ;P Działać będzie, ale jak długo i jak dobrze tego nikt nie wie. Mam podobny do Gacka sprzęt. Najlepiej nadaje się do grania w taktyki lub dla mało wybrednych graczy. Klawisze nie zawsze reagują, mniej dokładny analog. Niska jakość wykonania pociąga za sobą niską skuteczność urządzenia. Dobre dla casualowego grania, dla hardkorowych sesji w MH3U moim zdaniem się nie nada. Stracone 40zł które można by dołożyć do oryginała.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2014, 21:47:53 »
Przytaczanie wygodnego wariantu cenowego na poparcie teorii na nic się nie zda. Cena pada dla mnie to 10 zł, a może i mniej. 40 zł nigdy bym nie dał - przecież to oczywiste. Nie chodzi mi też o długowieczność bo jestem realistą. Pad oryginalny jak widać nie wytrzymał aż tak długo.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2014, 22:41:45 »
Antari, naprawde nie szkoda ci czasu i atlasu na zastanawianie sie, czy kupic ten kontroler za zawrotna cene 10 zl? Wyciagnij te dyche i zaszalej. Ostatecznie wez go na raty, YOLO!

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2014, 22:48:14 »
O co Ci chodzi jak nie o przełużenie czasu użytkowania? Sam napisałeś, że oczywistym jest, iż taki fake wytrzyma krócej od oryginału. Skoro ten nie wytrzymał "aż tak długo", to na co liczysz kupując tę podróbę?

Jedyne co jeszcze mi to pozwala zrozumieć to cena - 10zł to rzeczywiście nic i można zaryzykować.

Na allegro sprawa jest rzeczywiście trudniejsza, ale tak naprawdę problemem jest dostępność towaru. Kiedyś było go więcej - tak mi się wydaje.

http://allegro.pl/wii-wiiu-classic-controller-pro-pad-gamepad-okazja-i3967580659.html
http://allegro.pl/oryginalny-nintendo-wii-classic-controller-pro-i3968465703.html
Porównanie - najtańszy "gamepad" z plastiku rodem z FunStation 3 i jedyny w ostatnim czasie oryginał. 50zł? Niemożliwe? Pad jest używany - racja, ale stan jest określony jako "bardzo dobry", na gałkach nie widać wgnieceń czy zniekształceń. Co do czystości -  w przypadku tego kontrolera i jego gładkiej faktury brud nie jest największym problemem. Zakamarków jest mało, więc spokojnie mógłbyś go umyć nawet bez rozkręcania ściereczką do okularów z alkoholem.

Nie pojmuję trochę tej Twojej desperacji, ale pad za 10zł - w porządku.

Powiedz mi jeszcze, czym objawia się zużycie Twojego pada. Aż tak źle, że "odmówi posłuszeństwa"?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2014, 23:14:06 »
Antari, naprawde nie szkoda ci czasu i atlasu na zastanawianie sie, czy kupic ten kontroler za zawrotna cene 10 zl? Wyciagnij te dyche i zaszalej. Ostatecznie wez go na raty, YOLO!

Coś takiego napisałem i skasowałem, bo nie chciałem robić koledze pod górkę, ale teraz dorzucam swoje poparcie do powyższego jak już się ktoś odważył to napisać :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2014, 23:27:27 »
A skąd pewność, że pad pokazany na aukcji nr.2 to oryginał? Plastik wygląda koszmarnie, brak zdjęć tyłu. Brak box'a w zestawie. Widziałem już podróbki w lepszym stanie wizualnym. Nie sugeruj się absencją logo w pokazanych przez ciebie podróbkach. Bez problemu są do dostania takie z logiem Nintendo i Wii. Zachodzi jednak ryzyko, że towar zostanie zniszczony na granicy, więc większość importerów decyduje się na takie bez logo. Niemniej ktoś podejmuje ryzyko i opyla fake'i.

Pad oryginalny póki co jeszcze dycha, choć niektóre klawisze funkcyjne nie działają już jak dawniej. Mocniej przycisnąłem w trakcje dłuższej sesji i było słychać trzaski. Może się zdarzyć, że kiedyś pad rozpadnie się i w rękach zostaną mi dwie połówki. To nie to samo co pad od ps3, który przy CPP wygląda jak czołg przy maluchu.

Zresztą to nie ja jestem zdesperowany. To nie ja przeżywam. Lwia część forum uparła się żeby mi udowodnić modny ostatnio postulat, że należy się wstydzić kupując cokolwiek z Chin. Niemal zostałem posądzony o herezję, no po prostu jak w ogóle mogę się zastanawiać.

Grzecznie zapytałem o krótką opinię użytkowników tego sprzętu. Otrzymałem garść prywatnych vendett pod adresem taniego plastiku, chińskiej jakości. Nikt nie miał, wszyscy wiedzą najlepiej. Oczywiście najlepszy przyjaciel to domniemanie.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2014, 23:28:48 »
Kup tego pada za 10zł, a jak nie przypasuje to wystaw od 1zł na allegro :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2014, 00:36:53 »
Zawsze można poprosić o dokładniejsze zdjęcia czy fotki tyłu. Nie widzę miejsca, w którym dany pad wygląda "koszmarnie". Brak pudełka to istotna wada, ale cóż. Z podróbkami też go nie dostaniemy. Gość pisze, że kontroler jest oryginalny, więc w razie czego można go oskarżyć o oszustwo. No i dostał pozytyw, więc tu wszystko musiało być OK.

Nie spotkałem się jeszcze z podróbką z logiem tożsamym z tym oryginalnym. Prawdopodobnie mam w tej kwestii zbyt mało wiedzy, ale z doświadczenia wiem, że nawet kontrolery 3rd party zawodzą, więc co dopiero chińskie produkty. Posłużę się tu przykładem mojego gackowego pada bigben, którego używałem, kiedy nie miałem oryginału. Po niecałym miesiącu użytkowania coś strzeliło w gałce przy lajtowej grze. Jak się później okazało, połamał się cały element, przez co mój pad wygląda teraz tak:

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wii] Classic Controller Pro fake - opinie
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2014, 01:25:39 »
No wystarczy wpisać na ebayu i wyskakuje pełno, żadna "magiczna" wiedza nie jest wymagana :)

http://www.ebay.com/itm/St-New-Popular-For-Wii-Classic-Wired-Controller-Pro-White-Game-Accessories-/191039785303

A pozytyw niczego nie dowodzi. Mało mieliśmy przykładów gdy użytkownicy forum dopiero po przejrzeniu wątków orientowali się, że nabyli piraty? Mimo wszystko nie gromadzimy całej polskiej sceny Game Boy i ktoś te piraty kupuje. Wraz z nową partią Pokemonów problem staje się poważny i tylko "znawcy" potrafią odróżnić, czego dowodzi praktyka na forum aka popularność wątku "czy gra jest oryginalna". To samo najpewniej jest z padami. Ludzie kupują, testują i wystawiają pozytywa. Dopiero po czasie okazuje się, że to podróbka, a wtedy jest już za późno. Osobiście nie mam nic przeciwko podróbkom za psie pieniądze bez oficjalnych logo, oznakowań itd. Chyba każdy w dzisiejszych czasach widząc jednocyfrową cenę + kraj pochodzenia Chiny-HK nie będzie oczekiwał oryginalnego pada lub produktu o jego jakości. Bądźmy poważni moi państwo :D Co innego sprzedawać takie podróby z logami w cenach oryginałów. Nie dość, że człowiek wydaje gruby pieniądz, to jeszcze zostaje oszukany.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2014, 01:37:23 wysłana przez Antari »