Autor Wątek: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod  (Przeczytany 4818 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« dnia: Kwiecień 01, 2014, 21:08:04 »
Czy istnieje możliwość przełożenia ekranu z Chińskiego klona GB Color o nazwie KongFeng GB BOY Colour do oryginalnego GB Color? Chodzi mi stworzenie GB Color z backlightem. Z tego co zauważyłem ekrany różnią się trochę wielkością.

Tu trochę linków:

https://humancentipad.wordpress.com/2013/12/04/kongfeng-gb-boy-color-colour-game-boy-colour-clone-review/comment-page-1/

https://www.youtube.com/watch?v=nD5oxKS_Je8

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2014, 21:17:08 »
Raczej ciężko będzie. To jest klon, taśmy ekranów na pewno się różnią. Musiałbyś jakąś przejściówkę mieć.
Ale najpierw należy wyczaić pinout obydwóch ekranów, a że będzie podobny wątpię.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2014, 22:28:36 »
Wiadomo, że bez przeróbki się nie obejdzie. Gość w komentarzach do filmiku powyżej zapytany o to odpowiedział, że oczywiście nie pasują. Pytam jednak czy to w ogóle możliwe choćby z teoretycznego punktu widzenia. GB Boy Colour jest ciekawym urządzeniem, ale obudowa + klawisze dość średnio mnie przekonują.

Rozumiem, że poza frontlightem z GBA SP nie ma innej możliwości pod/nad-świetlenia ekranu GBC?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2014, 12:45:55 »
Ant, a nie lepszym rozwiązaniem byłoby przerzucić bebechy z Colour do oryginalnej budy. Widzę, że wyświetlacz jest trochę bardziej "16:9" niż oryginalny kwadrat, ale to akurat nie przeszkadzałoby. Buda troszkę większa = bebechy troszkę większe? Nad tym trzeba byłoby się zastanowić po luknięciu jak wyglądają bebechy :3.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2014, 13:06:19 »
Czyli ktoś musi kupić na próbę :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2014, 13:39:36 »
@Pajda: W sumie masz rację lepiej by było tak zrobić, ale obawiam się, że bebechy są troszkę za duże. Nie wiem też jak ze spasowaniem klawiszy. Stąd mój pomysł z przeszczepem ekranu i zostawieniem reszty z GBC.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2014, 14:29:42 »
Pamiętajcie, że te ustrojstwo nie ma 100% kompatybilności :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2014, 11:55:01 »
I właśnie dlatego lepiej byłoby przeszczepić sam ekran.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2014, 18:09:49 »
I właśnie dlatego lepiej byłoby przeszczepić sam ekran.

Pomijajac sam pinout [jesli dobrze pamietam, 48 GBC vs 40 GBB], protokoly komunikacji konsol z ekranem sa niekompatybilne, wiec przekladanie ekranu nie wchodzi w gre. Przekladanie czegokolwiek innego [bebechow GBB do obudowy GBC] rowniez uwazam za strate czasu. GB Boy jest dosc porzadnym klonem, ktory do grania jak najbardziej sie nadaje. Wiem, bo mam i gram. Problemow z kompatybilnoscia rowniez nie zauwazylem. Oprocz wielu gier odpalalem rowniez demka scenowe, a te, w przeciwienstwie do gier, potrafia byc bardzo marudne.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2014, 19:32:32 »
Wygoda użytkowania to nie wszystko, wygląd odrzuca mnie na wstępie (zwłaszcza klawisze kierunkowe, START i SELECT), nie mówiąc o paskudnym logo. Sam ekran wydaje się też spłaszczony a postacie na ekranie grube. Generalnie nie ma czym się podniecać, mój pomysł powstał w wyniku poszukiwania alternatywy dla przekładania frontlighta z GBA SP v1 do GBC, niestety jak widać jest on bez sensu.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2014, 10:36:30 »
Po prostu ktoś, kto ma możliwości produkowania ekranów, musiałby sklonować ten z Colora i dodać backlighta.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2014, 11:28:52 »
Wystarczyłby układ pomiędzy ekranem i konsolą, który "przetłumaczy" sygnały. Do zrobienia, ale dużo zabawy i nie wiem, czy ktoś by się podjął. Dobry temat na pracę dyplomową z elektroniki :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2014, 12:33:51 »
Po prostu (...)
Wystarczyłby (...)

Jak wyslac rakiete na ksiezyc? Po prostu, znalezc kogos, kto ma mozliwosc produkowania rakiet [najlepiej takich, ktore skalibrowane sa na kierunek ksiezyc]. Wystarczy jakis tam system naprowadzania, uklad paliwowy, pelen bak i lecimy.

Dlaczego nie widzi sie ludzi wysylajacych rakiety na ksiezyc, ani ludzi produkujacych podswietlane ekrany do GBC? Dlatego, ze marzenia forumowiczow, ktorzy wszystko biora na chlopski rozum, odbiegaja nieco od rzeczywistosci.

W internecie pelno jest kaskaderow, ktorzy z konsol stacjonarnych robia handheldy. Tworza wlasne obudowy, montuja ekrany LCD i inegruja kontrolery. Owszem, sa to skomplikowane przedsiewziecia, ale nie od strony elektroniki. Praktycznie kazdy, kto potrafi poslugiwac sie lutownica, moglby cos takiego zrobic bez potrzeby posiadania wiekszej wiedzy. Montowane ekrany to zwykle wyswietlacze samochodowe badz LCD z PSOne, do ktorych obraz podlacza sie przez najzwyklejszy kompozyt badz, w najlepszym wypadku, RGB. Cala elektronika sprowadza sie do lutowania i zlozenia zabawki w jedna, spojna calosc.

Wymiana ekranu GBC na zupelnie inny wiaze sie z analiza stanow logicznych po obu stronach, co wymaga nie tylko wiedzy, ale i sprzetu. Do tego dochodzi banalny szczegol, jakim jest konwersja. Przeciez wystarczylby uklad ... Tylko ze ten trzeba zbudowac samemu, i nie sprowadzi sie to do wlutowania w stripboard paru komponentow zamowionych z internetu, bo cos musi przeciez odpowiadac za dokladna interpretacje i konwersje sygnalow pod zanalizowana wczesniej specyfikacje. Ale to przeciez proste jak raz, dwa, trzy. Zanalizuj, zbuduj, zamontuj.

Parafrazujac piosenke z animki o pewnej pszczolce [Zachecam do spiewania. Wszyscy razem!]: Jest gdzies, lecz nie wiadomo gdzie, ktos, kto to wszystko zbuduje.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2014, 12:40:19 »
Nie wziąłem tego z sufitu. Jest taki projekt odnośnie DMG (http://flashingleds.wordpress.com/2010/10/26/intercepting-the-gameboy-lcd/) i da się  wyświetlić obraz na ekranie komputera. Nie rozumiem twojego bólu dupy związanego z marzeniami forumowiczów :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2014, 13:12:35 »
Jest taki projekt (...)

Jest tez klon DMG wykonany w FPGA i matryca LED podlaczona pod GBC, tylko co ma piernik do wiatraka? Nie mowilem, ze nie da sie tego zrobic. Mowilem, ze wiaze sie to z ogromnym nakladem pracy, co bylo moja reakcja na "wystarczy wyprodukowac ekran u producenta ekranow" i "skonwertowac sygnal konwerterem do sygnalow".

Cytuj
Nie rozumiem twojego bólu dupy związanego z marzeniami forumowiczów

Marzenia to "Ech, fajnie byloby, gdyby ktos, gdzies skontruowal zamienny, podswietlany ekran do GBC. Byloby super taki miec, grac po ciemku ... Moze kiedys?". Z kolei "po prostu ekran trzeba wyprodukowac" i "wystarczy uklad" to ignorancja, nie marzenia, i stad ten bol.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GBC] GB BOY Colour+GB Color mod
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2014, 15:02:59 »
Wszystko jest do zrobienia, a brak ekranów do GBC z backlightem wynika z braku takiej potrzeby wśród sceny. Furrtek spiąłby dupę i zrobił w mig. Z tym, że nikomu nie chcę się w to bawić, dostępne są backlighty do GBA/GBA SP itd. Podświetlenie GBC to temat dla jeszcze mniejszej garstki z garstki, gdyż większość albo bawi się w DMG albo AGB/AGS. Pewnie kiedyś ktoś przetrze szlak ale na chwilę obecną CGB-101 pozostaje marzeniem forumowiczów. To co prezentuje sobą GB Boy Colour jest nie do przyjęcia, obraz wygląda fatalnie. Nie mam pojęcia jak można było wpaść na coś takiego...