Ogólny > Strona i Forum

Reaktywacja serwisu GBForever - 21.06.2015

(1/10) > >>

Antari:
Mniej więcej w połowie lutego 2015 roku strona główna oraz forum portalu GBForever z niewiadomych przyczyn przestała działać. Po próbie wyjaśnienia u naszego niedoszłego dostawcy, który miał swoją siedzibę na terenie USA, otrzymaliśmy informację, że padł im główny dysk, na którym przechowywali dane. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie robili kopii zapasowych. My także, za wyjątkiem kopii zapasowej sprzed roku. Byliśmy przekonani, że dane są bezpieczne. Myliliśmy się.

Kilka następnych miesięcy upływało pod znakiem ogromnie utrudnionej korespondencji, której wizualna postać przybrałaby formę rozmowy ze ścianą. Każda, nawet najdrobniejsza kwestia typu problemy z płatnością za domenę, była rozstrzygana w terminie kilku tygodniowym, dość powiedzieć, że nie z naszej winy. Przez cały czas byliśmy zapewniani, że dane sprzed awarii są możliwe do odzyskania, gdyż oddali dysk do regeneracji. Dodatkowo pojawiła się możliwość korzystania z ich usług hostingowych przez rok czasu za darmo. Doprawdy kusząca propozycja. Kto w tym miejscu rozpoznał spisek i rozwiązał zagadkę ten król. Logika za pośrednictwem dostępnych przesłanek nakazywała jednak biernie czekać i obserwować rozwój wydarzeń.

Po wielu miesiącach zbywania nas i rzucania ochłapów informacji przebrała się jednak miarka. W międzyczasie wypłynął problem z domeną GBForever.net. Gdy podjęliśmy próbę jej przetransferowania okazało się, że procesu tego nie można skończyć bez ingerencji ze strony dostawcy. Ostatecznie, mimo zaangażowania określonych środków pieniężnych zarówno w opłacenie transferu jak i domeny NET na okres 1 roku, nie udało nam się doprowadzić go do skutku.

W obliczu takiej sytuacji stanęliśmy przed wyborem - czekać kolejnych kilka miesięcy na odpowiedź ze strony dostawcy i próbować się z nim mocować, czy kolejny już raz w historii sceny GB, porzucić domenę i postawić portal na nowej od razu. Tu i teraz. Ostatecznie, z uwagi na ogromne zdegustowanie, zmęczenie i zażenowanie zaistniałą sytuacją wybraliśmy drugą opcję, dzięki której jesteście w stanie czytać powyższe słowa.

Mówiąc po ludzku - w momencie, gdy zarówno fizycznie jak i mentalnie opadły mi juz ręce, przekazałem ratowanie projektu w ręce GBM_fana. Ten po wielu godzinach intensywnej pracy postawił portal + forum oraz uporał się z kilkoma problemami natury technicznej. Po kilku pomniejszych zabiegach czysto kosmetycznych, portal GBForever i forum stanęło na nogi w niemal niezmienionej formie dnia 21.06.2015. Na dzień dzisiejszy podjęta została decyzja o postawieniu strony na domenie GBForever.pl.

W kwestii różnic względem stanu sprzed awarii - strona główna utraciła słownie 3 komentarze i kilka pomniejszych grafik, które w najbliższym czasie zostaną uzupełnione. Wszystkie aktualizacje zostały uratowane. Gorzej wygląda kwestia forum, które prężnie działało jeszcze kilka miesięcy temu. Niestety z przykrością informuję, forum powróciło w stanie z połowy roku 2014. Oznacza to, że wszystkie osoby, które utworzyły swoje konta po tym okresie będą zmuszone do utworzenia kont na nowo, jeżeli nadal są zainteresowane uczestniczeniem w dyskusjach. Przepadły także wszystkie prywatne wiadomości, unikalne posty, nietuzinkowe tematy z tamtego okresu. Była to bardzo cenna ale i zarazem bolesna lekcja, która miejmy nadzieję, już nigdy się nie powtórzy. Jedyne co możemy zrobić w tej sytuacji do iść naprzód, można by rzec, "na zawsze" ku przyszłości. Pytanie tylko, czy ktokolwiek nada wyczekuje naszego powrotu?

Jedną z wielu rdzennych idei, jaka przyświecała nam w trakcie tworzenia portalu GBForever blisko 5 lat temu, była ciągłość działania i pewność, że ta sporej wielkości baza informacji o konsolkach GB będzie zawsze dostępna do Waszych usług. Myśleliśmy, że problemy z jakimi zmagaliśmy się w poprzednim projekcie nauczyły nas, w jaki sposób właściwie postępować aby uniknąć sytuacji patowych. Na dzień dzisiejszy jedyne co przychodzi mi do głowy to słowo przepraszam, w imieniu całej redakcji. Zawiedliśmy, oszukaliśmy, okłamaliśmy nie tylko Was, ale także siebie samych. Cytując klasyka zwinęliśmy się w kłębek w kokonie nawyków, w dławiącym rytuale codziennego życia. Potworzyliśmy błędy z przeszłości, na których mieliśmy się czegoś nauczyć. Czy w obliczu powyższych, dacie nam jeszcze jedną szansę?

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla GBM_fana za ratunek. Gdyby nie zakasał rękawów i nie poświęcił kilku bezcennych godzin życia na postawienie wszystkiego od nowa, najpewniej projekt trafiłby w nieskończone limbo, z którego wyrwać się to prawdziwy cud.

Utworzony został także specjalny wątek poświęcony funduszowi na opłacenie nowych usług hostingowych i domeny, który będzie aktywny przez cały czas. Pamiętajcie, że to nadal portal i forum dla Was od nas, tworzone przez Was. Osoby, które są zainteresowane wsparciem finansowym w dowolnej kwocie na rozwój i gwarancję przyszłego działania tego projektu otrzymają na PW dane do dokonania przelewu. Każda kwota się liczy. Całość będzie odpowiednio zapisywana, aktualizowana w temacie i w całości przeznaczana na pokrycie kosztów działania portalu w kolejnych latach tak, abyście mieli pewność, że będzie on działał "4ever".

Zapraszamy wszystkich fanów konsolek z serii Game Boy, którzy pozostali z nami tak długo, jak również nowych do przeglądania strony głównej, korzystania z zawartych w niej informacji i aktywnego udzielania się na forum.

Do przeczyrania.

fixxxer1:
W końcu powróciliście! Nawet nie wiem co napisać, tak się ucieszyłem jak przeczytałem maila od Antariego :)
Dzięki Panowie za postawienie strony z powrotem, GMB_Fan jesteś naszym idolem!

Ostry96:
Dziękuję.
Dziękuję Wam administratorzy, że jednak to zrobiliście. Dziękuję GBM_Fanowi za kopnięcie tego...
Nie kryję swej radości. Znów będę mógł tu wracać codziennie. Dziękuję.
No nie wiem co napisać xF
DZIĘKI! DZIĘKI! DZIĘĘĘKIII!
Niech GBForever.ne.... GBForever.pl będzie się trzymać już zawsze!
A no i będę Was wspomagał :-)

Dziękuję!~~~ ☆*:.。. o(≧▽≦)o .。.:*☆

@@Edytując
Coś mam problem z wgraniem awatarka... :L

@@Edytując x2
Jakoś sobie poradziłem... ale tylko za pomocą opcji "Podaj adres awatara", jako że "Wyślij awatar" mi nie działa :L

MasteROOT:
Hmm.. Moja reakcja na powórt GBForever


GBM_Fan, dziękuję za dobrą robotę ;) No i ogólnie dziękuję wszystkim za walkę o ten byt jakim jest GBF ;)

Antari:
Aha zapomniałem dodać, że zachęcamy do testowania strony i forum. Jakby ktoś wyłapał jakieś buble, errory, cokolwiek to piszcie, będziemy reagować na bieżąco. Z tymi avatarami jest chyba jakiś problem na przykład. Będziemy ogarniać.

PS. Fajnie, że wróciliście, oby wiadomość dotarła do reszty. Z całą pewnością, jeżeli przetrwaliśmy ten kryzys, to chyba może być już tylko lepiej. Scena GB w Polsce tak łatwo się nie poddaje!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej