Autor Wątek: Nintendo Playstation Superdisc~  (Przeczytany 1974 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Nintendo Playstation Superdisc~
« dnia: Lipiec 03, 2015, 21:40:15 »
Nie przedłużając.
Jeśli znacie historię PlayStation to wiecie, że to Nintendo tam chciało format CD w konsolach, potem się z Sony rozeszli itd. Jednak powstał prototyp konsoli Nintendo Sony PlayStation SNES... albo Nintendo Playstation Superdisc... :L

Cytując CD-Action
Jestem pewien, że znacie tę historię. O tym, jak powstało pierwsze PlayStation. Nintendo współpracowało z Sony nad napędem CD do SNES-a, a na ostatniej prostej ich wystawiło, w związku z czym prezes Sony z wściekłości postanowił zrobić konkurencyjną konsolę. Po drodze powstało parę prototypów, a teraz jeden z nich ujrzał światło dzienne.
Tak czy o fak po tylu latach - w końcu ktoś w łapki dostał takową konsolę, no i mamy nawet wideo tego prototypu~!~!

Autor, tj. właściciel konsolki tłumaczy się tak:
Cytuj
Mój tato pracował dla jakiejś firmy, podobno jeden gość, z którym pracował, miał chyba na imię Olaf, pracował dla Nintendo. Kiedy firma mojego taty zbankrutowała, tato znalazł to w pudle ze śmieciami, które miał wyrzucić.
Cytat: CD-Action cd.
Spekulacja: może chodzić o Olafa Olafssona, który pracował w tym czasie jako prezes Sony Interactive Entertainment. Był zaangażowany we wspomnianą współpracę z Nintendo.


Zatem podrzucam zdjęcia niżej. Ściągnięte z wielu witryn.

Ostatnie zdjęcie pochodzi z jakiegoś magazynu i przedstawia takowy prototyp.

A i jeszcze wideo: https://www.youtube.com/watch?v=dCV6RusogAk


Dla takiego mnie - to taka fajna wiadomość. Strasznie jarają mnie takie rzeczy :3
I tak, edytuję tę wiadomość pare razy, by ją ładnie udekorować~

PS: emm... ten temat bardziej nadaje się do "sprzęt" czy "ciekawostki i nowości"?... tak troszku pospieszyłem się z wyborem działu~
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2015, 22:34:52 wysłana przez Ostry96 »

Offline pain

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nintendo Playstation Superdisc~
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2015, 07:18:51 »
Gość ma pewność że ma białego kruka w kolekcji :D
Konsola bardzo fajny ma dizajn, chociaż jak na projektowanie przystawki cd too nawsadzali swoje Logo wszędzie w ilości hurtowej sony.
Teraz jak patrze na ten pad to ma sens pierwsze prototypy padów do psx - http://strefapsx.pl/prototypowe-kontrolery-do-psx/ .
Ciekawe o co tak naprawdę się pokłócili, znamy pewnie tylko nieoficjalną wersję, że prezes Nintendo się przestraszył że mu konkurencja wyrośnie pod nosem, a może poszło o coś innego. Zresztą Nintendo nie od dziś kroczy swoją drogą. Jest jak jamnik, nie da się tego przewidzieć i ogarnąć, kot w psiej skórze :D

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Playstation Superdisc~
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2015, 09:48:47 »
Co do konfliktu między Nintendo a Sony to wiem tyle, że to Nintendo nie podobała się polityka Sony, tj. że gdyby wstawili napęd CD do swych konsol, nie mieliby nad nim kontroli - to znaczy, nie kontrolowaliby treści, jaka byłaby tak na CD zawarta, bo od tego byłby Sony.
A co do samego napędu i konsolki - zauważcie, ile opcji jest na samej konsoli. Wydaje mi się, że konsolka miała być typowym sprzętem od wielkiego N, to znaczy - do gry, natomiast Sony chciał dorzucić swoją multimedialność, a jako że w system nie mógł ingerować, zrobił ... na zewnątrz konsoli? :L

Co do kontrolerów, zauważcie, jak mimo wszystko wtyczka do padów PSX i PS2 są podobne do tych od SNES'a~. To znaczy - płaskie, z pinami poziomymi i ogółem design podobny, z tą różnicą że Sonkowe pady mają więcej pinów.

Co do innych ciekawostek dot. pierwszej konsoli Sony, zapraszam do materiału Archonlandu: https://youtu.be/vL6-YguJz0o

@edytując
łapcie jeszcze szybkie porównanko tych wtyków PS'a a SNES'a.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2015, 10:02:24 wysłana przez Ostry96 »

Offline pain

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nintendo Playstation Superdisc~
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2015, 10:29:40 »
Ciekawe, poszperałem też i wyczytałem plotki że sony chciało zawłaszczyć sobie prawo do IP big N, to już się nie dziwie czemu ta współpraca



Jak to prawda to bezczelne zagranie sony.
A w padach jak podajesz to fakt widać mega podobieństwo, w końcu w naturze Japończyka po 2 WŚ było kopiowanie wszystkiego, dopóki nie dopracują czyjegoś pomysłu :D

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Playstation Superdisc~
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2015, 11:15:13 »
To znaczy, czy to faktycznie bezczelne zagranie...? Chciało mieć "swoje" jak już dają ich technologię. Nintendo moim zdaniem troszkę niemiło zagrało, jako że miało już podpisywać wszystko, miało być kolorowo i w ogóle a tu BUM. Bawią się z Philips'em a ostatecznie i tak Nintendo stworzyło N64~... bez napędu. Wiem, były te CD przystawki, no ale to nie był jednak standard.

Jako ciekawostka, wiecie o tym, że to właśnie przez współpracę z Philipsem wyszły te piękne gry na Philips CDI (konsola wideo od Philips'a) jak Link: The Faces of Evil, Zelda: The Wand of Gamelon i Zelda's Adventure? Jeśli nie wiedzieliście... to teraz już wiecie :L
I to właśnie stamtąd jest jedna z moich ulubionych postaci mmmmm...Morshu~!


@@Do dołu
emm... w temacie zamieściłem już to wideo xF
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2015, 11:31:19 wysłana przez Ostry96 »

Offline keromatsu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nintendo Playstation Superdisc~
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2015, 11:22:17 »
Polecam zobaczyć. https://youtu.be/vL6-YguJz0o

Offline pain

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nintendo Playstation Superdisc~
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2015, 12:22:53 »
Nieadekwatne to trochę było, IP Big N za przystawkę cd rom, kiedy oni nawet nie wiedzieli czy ta technologia przyjmie się i czy wykorzystają aż tyle miejsca. Nie dziwnę więc ze Nintendo zrezygnowało, bo ile mb zajmują gry z snesa ?
Przy n64 mogli pomyśleć o tym lepiej, ale jest też pozytyw, wystarczy dmuchnąć w carta i można spokojnie grać w gry, bez obaw ze się porysują :D

Dzięki temu, że się nie porozumieli mamy dziś o jednego producenta konsol więcej.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Playstation Superdisc~
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2015, 12:54:34 »
Może i mamy obecnie 3 firmy od konsol... ale może gdyby nie Sony... może byśmy doczekali DreamCast'a 2... :FFF

Offline pain

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nintendo Playstation Superdisc~
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2015, 15:32:00 »
4 firmy to już tłok :D Fajnie by było, bo póki co mamy 2 filozofie na rynku jak się tak patrzy PS4/X one, a druga to Big N. Sega ma duzo dobrych IP, jak by nagle ich nie wypuszczali na inne konsole to by namieszali.
A tak OT, to o dreamcast'ie by się time wrap przydał, pomysł dla Dark Archona :D