Autor Wątek: [GB Color] VM limited ;)  (Przeczytany 4417 razy)

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
[GB Color] VM limited ;)
« dnia: Styczeń 21, 2011, 20:56:32 »
A więc po kupnie konsolki zapytałem na forum zagranicznym czy może mi ktoś coś powiedzieć nt. tej dziwnej wersji. Dostałem odpowiedź:

"I've never seen anything permanant on a GBC like that. I doubt there's that many of them out there."

"The only thing I could think of is that it may have be distributed by Virgin to employees. Companies sometimes do this as a reward for hard work or perfect attendance. Some companies like Best Buy, Wal-Mart etc. have been known to give away Monopoly boards, electronics, etc. centered around their specific company."

No ale żeby eBay nie miał nic w zasobach, a tym bardziej Google? Co to jakiś Color-widmo ? :D

http://i.imgur.com/MlNNS.jpg
rnav spotting :)

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:31:14 »
A może to po prostu jakaś zastępcza obudowa sprzedawana w VM?
odi profanum vulgus et arceo

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:42:17 »
I miałaby 2 naklejki Nintendo z tyłu? Znamionową i na klapce od baterii? ;)
rnav spotting :)

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:45:33 »
A z tyłu też są jakieś nadruki VM? ;] Może to jakaś hybryda i ktoś wymienił tylko przednią część obudowy. Wszystko jest możliwe, zwłaszcza gdy google nic nie wie. :)
odi profanum vulgus et arceo

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:58:31 »
Z tyłu nic nie ma... Z drugiej strony śrubki nie są jakoś wybitnie zjechane...
rnav spotting :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2011, 23:53:58 »
Szczerze mówiąc mam wrażenie, że to tylko nalepka. Możliwe, że taka "wodna" tzn. wygląda jak integralna część obudowy, a tak nie jest. Na modele nakleja się tego typu naklejki.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2011, 03:00:02 »
A nie pytałeś może sprzedawcy skąd go posiadał? Jakakolwiek informacja może być przydatna.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2011, 08:54:21 »
Nalepka Virgin MegaStories to raczej autentyk, to nie jest jakiś mega popularny sklep u nas, kto miałby w tym cel żeby naklejać takie coś. A zakładając że konsola należała do dziecka wnioskując po stanie wizualnym, nikłe szanse na to że ktoś ''wprasował'' logo VM tam dla lepszego efektu wizualnego. Gdyby był tam jedynie Pikachu to co innego, ale logo VM podważa wszystko.

Google nie mówi wielu rzeczy :) Spróbujcie znaleźć limitowaną edycję GB Classic Wario, czy tego legendarnego Zielonego z czerwonymi klawiszami z Hong Kongu.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2011, 09:23:31 »
Konsola mogła być sprowadzona z USA (można to jakoś poznać po tabliczce?), a nadruk VM mógł być zrobiony, bo np. konsola była na wystawce do pogrania. Dla mnie bardzo nierealne jest żeby Nintendo robiła takiego "limita" na dodatek jeszcze mieszając go z tematem Pikachu :P

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2011, 14:41:37 »
Ogólnie to logo dwu kolorowe występowało tylko w UK, w USA było inne. To raz ;)
Gościu który mi odsprzedał to raczej jest gimnazjalistą więc nie sądzę żeby mu się chciało prosto naklejać naklejkę sklepu. To dwa ;)
A trzy to to że nie sądzę żeby ktoś to zrobił - może zrobił to sklep, ale bez kolaboracji (nie wiem czy dobre słowo :D) z Ninny ;)
rnav spotting :)

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2011, 15:32:36 »
Koleś odpisał że wujek mu przywiózł z Anglii jakieś 4 lata temu i już był w takim stanie mocno używanym ;)
rnav spotting :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2011, 16:12:17 »
Czyli coraz cieplej hehe, ja bym obstawiał iż to sklep nakleił z jakiejś okazji. Można próbować znaleźć podobne przedmioty z tym logo, w sumie próbowałem nawet ale póki co bezskutecznie.

Albo próbować znaleźć informacje o różnych odbywających się wydarzeniach w tym sklepie.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2011, 16:59:58 »
Nawet jeśli sklep nakleił to i tak jest to limit że hej ;)

Antari ma rację z tymi GB co google nie znajduje ;) Kurde nie spocznę póki nie dowiem się o co biega z tym gbc :D
rnav spotting :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2011, 19:29:57 »
No ja obstawiam że sklep w jakiś sposób znaczył konsole i rozdawał w jakiś konkursach, albo właśnie dla pracowników. Nie wiem czy Nintendo o tym wiedziało, ale konsola sama w sobie jest dość ciekawa i dla mnie uchodzi za limita :) Fajnie byłoby zobaczyć fotki na portalu ^^

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2011, 20:13:20 »
zgadzam się z Antarim w 100%

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2011, 21:33:25 »
Antari, fotki dostarczę jak dorwę aparat i jak przetrwam sesję ;) Ktoś optuje na spadek w postaci kolekcji gdybym nie przetrwał sesji? :D
rnav spotting :)

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2011, 21:39:34 »
Co lol !!! Napisałem do Nintendo of America i odpisali w parę godzin :D

nintendo@noa.nintendo.com

Hello,

 

Good job locating a Game Boy Color! Looking at the jpeg link you provided, it appears as though this system is possibly a retailer specific version, or perhaps a sticker/decal. Having said that, however, a limited edition Pokemon Yellow Game Boy Color was released in the United States at one time.

 

Sincerely,

 

David Glover
Nintendo of America Inc.
 
 
Nintendo's home page: http://www.nintendo.com/
rnav spotting :)

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 23, 2011, 00:18:39 »
Google nie mówi wielu rzeczy :) Spróbujcie znaleźć limitowaną edycję GB Classic Wario, czy tego legendarnego Zielonego z czerwonymi klawiszami z Hong Kongu.
Heh. Antari ma rację. Niektóre edycje (mimo, że oficjalne) są naprawdę bardzo, BARDZO rzadkie. Na podany przykład GB Classic Wario możecie popatrzeć tutaj: http://i.imgur.com/5SVQY.jpg, http://i.imgur.com/zynDU.jpg, http://i.imgur.com/AA1FB.jpg. Co ciekawe nie ma na nim nadruków A, B, Start, Select. W sieci niewiele o nim można wyczytać. :)
odi profanum vulgus et arceo

Offline wudu

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 69
    • initiald fansubs
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2011, 20:34:00 »
Ten GB Classic Wario to raczej fake. GB bez napisów? Malowane w domu.

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Color] VM limited ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2011, 22:26:27 »
moim zdaniem to jakaś podróbka bo raz że nie ma napisów a dwa że pudełko jest od zwykłego classica i tylko nalepka LIMITED EDITION wątpię żeby nintendo nie chciało zrobić się osobnego pudełka do tej wersji po prostu sobie ktoś sam limita zrobił i tyle;p