Autor Wątek: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite  (Przeczytany 2401 razy)

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« dnia: Marzec 06, 2016, 17:20:11 »
Witam.
Tak jak w temacie, czy ładowarka dołączona do GB Micro pasuje do DSa w wersji Lite? Ponieważ jest możliwość że nabędę DSa ale bez ładowarki a posiadam GameBoya Micro.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2016, 18:06:09 »
Z tego co gdzieś na forum wyczytałem to GB Micro ma jakieś dziwne wejście i tylko on takie posiada

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2016, 18:07:55 »
Kurcze, a nie masz może możliwości sprawdzenia tego?

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2016, 18:13:10 »
Ja nie mam ani GB Micro ani DS

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2016, 18:14:45 »
No okej. Czyli pozostaje mi czekać aż ktoś potwierdzi informację że wtyczki są inne albo sprawdzi czy pasują.

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2016, 21:21:44 »
Nie da rady, minimalnie różni się wymiarami i nie pasuje.

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2016, 18:40:19 »
No kurcze :\ Troche słabo, trzeba będzie kupić na ślepo tego DSa i dokupić ładowarkę

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2016, 19:14:11 »
Ładowarki do DS są dość tanie

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2016, 19:29:42 »
kub kabel USB na Aliexpress za kilkadziesiąt centów.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2016, 19:45:22 »
Nie odważyłbym się kupować tam kabla. Dom mi jeszcze miły, a nie wiem czy jest od pożaru ubezpieczony

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2016, 19:53:48 »
Mówimy o samym kablu, z jednej strony wtyczka USB, z drugiej wtyczka do DS'a. Płynie przez niego 5V. Dopóki nie podłączysz go do jakieś taniej ładowarki, ewentualnie z przyczyn losowych twojej ładowarki/komputera szlag nie trafi, jesteś bezpieczny.
Ja np. bardziej ufam swojemu zasilaczowi w komputerze niż maleńkiej ładowarce :)

Offline Slayer777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2016, 00:59:53 »
Mówimy o samym kablu, z jednej strony wtyczka USB, z drugiej wtyczka do DS'a. Płynie przez niego 5V. Dopóki nie podłączysz go do jakieś taniej ładowarki, ewentualnie z przyczyn losowych twojej ładowarki/komputera szlag nie trafi, jesteś bezpieczny.
Ja np. bardziej ufam swojemu zasilaczowi w komputerze niż maleńkiej ładowarce :)

Mam kabel z Aliexpress do swojego micrusa i oryginalną ładowarkę. Nie jestem w stanie ocenić jaki kabel ma wpływ na ogniwa baterii, ale po podłączeniu kabla do ładowarki ze złączem USB, 5V i 0,3mAh funkcjonuje to bardzo podobnie do wyżej wspomnianej oryginalnej ładowarki.
Ładowarka z DSL to rzeczywiście inna para kaloszy.
Kabelek USB jednak mogę spokojnie polecić, a ładowarkę możesz dobrać sam. Co do ładowarek z chin... no właśnie, możesz za ich przyczyną pożegnać się nie tylko z micrusem ale i całą kolekcją.
"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia" A. Einstein.

Offline Jivul

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 09, 2016, 00:20:35 »
Cytuj
Płynie przez niego 5V. Dopóki nie podłączysz go do jakieś taniej ładowarki, ewentualnie z przyczyn losowych twojej ładowarki/komputera szlag nie trafi, jesteś bezpieczny.
Płynie tylko prąd (w amperach), napięcie jest/panuje/odkłada się :)
Teoretycznie w najgorszym wypadku lipny kabel zrobi zwarcie któryś z przewodów, w kompie wykryje to chyba jako przeciążenie prądowe portu USB (tak czy siak max 500mA). Moc 5V*0.5A = 2.5W żadnego pożaru to nie spowoduje.
W praktyce izolacja w kablach jest ok, raczej większa szansa że żyły się pourywają i nic nie będzie ładować.

Cytuj
Nie jestem w stanie ocenić jaki kabel ma wpływ na ogniwa baterii, ale po podłączeniu kabla do ładowarki ze złączem USB, 5V i 0,3mAh
0,3mAh... :/ słabiutka ładowarka ;) może 300mAh?
W najgorszym przypadku kabel będzie miał spore spadki napięcia i z 5V zrobi się trochę mniej. Bateria w GBM ma 3.8V (jakiś zamiennik na ebayu z tego co widzę), więc i tak będzie obniżane napięcie, elektronika powinna dać radę (zawsze się zakłada wahania napięcia i się projektuje różnego rodzaju stabilizację).

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Zasilacz od GameBoya Micro do DSa Lite
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 09, 2016, 10:23:34 »
Czepiasz się słówek, każdy chyba załapał o co chodzi :)
Jeżeli będzie zwarcie, to np. zasilacz komputerowy się wyłączy (sprawdzane na linii 12V, kilka razy :P).
Konsola i tak mają wbudowane przetworniki napięcia, bo np. ekrany w takich DS lite działają na 12 volt.
Elektronika jest w stanie znieść zaskakująco dużo. Sprawdzane doświadczalnie :P