Autor Wątek: Game Boy classic nie czyta gier  (Przeczytany 2252 razy)

Offline WifonzPl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Game Boy classic nie czyta gier
« dnia: Marzec 02, 2016, 15:22:46 »
Witam

ostatnio wyciągnąłem z szafy game boya classic, po włączeniu go bez card zapala się czerwona lampka. Jesli uruchamiam go z włożonym card dzieje się dokładnie to samo, zapala się lampka a z głosnika/słuchawek słychać szum, z tego co czytałem, wynikało, że konsola nie styka z card, wyczysciłem styki w konsoli i cardridge'ach ale nie pomogło.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2016, 16:52:17 »
Jeżeli dobrze pamiętam, to bez czytania kartridża i tak powinien być słyszalny dźwięk z głośników.
Poza tym, powinien zjeżdżać taki prostokąt z góry ekranu.
Jeżeli tego nie ma, to prawdopodobnie uwalona płyta główna, albo wyświetlacz i głośnik.
Zakładam że konsolę rozkręciłeś i wyczyściłeś w środku?
Spróbuj wlutować inny głośnik, spryskać potencjometr od kontrastu sprayem do ich czyszczenia.

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2016, 15:45:08 »
Przede wszystkim sprawdź, czy reaguje Ci w ogóle potencjometr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2016, 19:49:58 wysłana przez drakon »

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2016, 18:44:03 »
Albo do mnie :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2016, 16:47:39 wysłana przez Kiriki-kun »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2016, 15:45:21 »
Panowie, albo pomagacie na forum rozwiązać problem albo robicie sobie darmową reklamę i oferujecie usługi? Proszę o usunięcie dwóch wpisów wyżej.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2016, 22:02:47 »
Panie Pajda, może spróbuj przeczytać 2 posta w tym temacie.
Jest napisany przeze mnie, i zawiera wszystkie rady jakie potrafiłem wymyślić.
Oczywiście można pójść trochę dalej, podłączyć się płytę główną do zasilacza 5V, ściągnąć schemat GB, sprawdzać czy gdzieś nie ma rozwarcia, śledzić gdzie biegnie napięcie i czy gdzieś się nie traci.
Nie wiem jednak czy WifonzPL jest na tyle obeznany w temacie, że będzie chciał się tym bawić.
Dodatkowo jest to raczej procedura którą należy przeprowadzić po krokach o których wspomniałem wcześniej, a przynajmniej po większości.
Poza tym, jak rozumiem twierdzisz że jeżeli kolega nie dałby sobie rady/stwierdził że nie zna się na tyle na elektronice żeby z miernikiem badać konsolę to może ją tylko wyrzucić? Nie może wysłać komuś z forum do naprawy kto w tym siedzi?

Tak więc odpowiadając na twoje pytanie, tak pomagamy rozwiązać problem. Albo informacjami które jesteśmy w stanie przekazać, albo odpowiadając na pytania.
Jeżeli jednak WifonzPL uznałby że woli wysłać komuś konsolę, to pomagamy samemu grzebiąc przy konsoli. Czy coś za to liczymy czy nie to już inna sprawa.
Zastanów się więc następnym razem co piszesz i czy w ogóle ma to sens.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2016, 17:42:55 »
Bardzo proszę o nieoferowanie usług w postach na forum.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2016, 19:43:05 »
Czyli nie można oferować komuś pomocy na forum?
Tyczy się to tylko sprzętu czy np. informacji też?
Dosyć często pojawiają się pytania, głupio by było odpowiadać ludziom "pomógłbym Ci, ale Pajda zabronił".
Jest cały temat "czy pomożesz mi wycenić przedmiot", który trzeba zaraz usunąć!!

Czemu tak Cię drażni że ktoś informuje ludzi którzy mają niesprawny sprzęt, że możliwe że będą w stanie go naprawić?

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2016, 23:32:52 »
Bardzo proszę o nieoferowanie usług w postach na forum.

Dlaczego? A pod postem/nad postem można?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2016, 08:27:41 »
Jeśli dyskutujesz na forum to w poście napisz jak naprawić konsolę/sprzęt, A NIE OFERUJ W POSTACH USŁUGĘ SWOJĄ W POSTACI - MASZ PROBLEM? RETROKLINIKA NAPRAWI TWÓJ SPRZĘT - to jest jawne oferowanie usług odpłatnych w postach na forum. I przestańcie robić sobie ze mnie jaja bo ja też mogę zacząć sobie żartować.

Oferowanie usług, które są odpłatne nie jest pomocą na forum. POMOCĄ NA FORUM jest udostępnianie swojej wiedzy tak, żeby osoba potrzebująca tej pomocy dzięki tej wiedzy poradziła sobie sama. I ja zakończyłem ten temat.

Offline drakon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Reperuję stare graty - Gameboy, DS, ośmiobitowce, konsole wszelkiej maści.
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2016, 08:46:17 »
Wybieram więc formę pośrednią - pomoc+reklama (jeżeli ktoś nie umie, nie potrafi, nie chce mu się).
Takie rozwiązanie Cię zadowala?
Pozdrawiam! :D

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Game Boy classic nie czyta gier
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2016, 08:50:13 »
Nie chce - to się nie odzywa, nie umie to odezwij się do niego na privie, ale nie wal ofert wprost na forum w postach no bo to jest lekkie przegięcie.