Autor Wątek: Kompatybilność potencjometrów głośności GB classic i GB Color  (Przeczytany 1606 razy)

Offline urban07

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Cześć!
Jakiś czas temu kupiłem sobie GB Classic do skromnej kolekcji :D
Trochę poturbowany niestety był - naprawiłem już linie pionowe, przyszła zamienna szybka na ekran i czekam na wodę utlenioną w kremie do odżółcenia obudowy.

Jest jeszcze jedna rzecz, która działa mi na nerwy, a mianowicie trzeszczący potencjometr do regulacji głośności :/

Nie spotkałem się z jakimś prostym sposobem na to, a potencjometru nie chcę rozkładać na części i czyścić, bo się boję, że już nie złożę, albo go rozwalę.
Znalazłem wymienne potencjometry na Ebayu, ale zgodnie z tym, co pisze sprzedawca, są one przeznaczone na GB Color(na innej aukcji z tym samym zdjęciem jest niby do GB Advance). I tu moje pytanie - czy ten potencjometr jest kompatybilny z GB Classic(i parametrami, i wielkością gałki)?

Link: http://www.ebay.pl/itm/Volume-Control-Wheel-Knob-Nintendo-Game-Boy-Color-New-Replacement-Potentiometer-/131156999498?hash=item1e8990fd4a:g:wMsAAOxyBjBTPpTP

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Kompatybilność potencjometrów głośności GB classic i GB Color
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2016, 14:44:21 »
kup spray do czyszczenia potencjometrów, popsikaj na niego i wystarczy.
Ja tak robie z GB classic, działa idealnie

Offline urban07

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kompatybilność potencjometrów głośności GB classic i GB Color
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2016, 14:47:21 »
Nie miałem pojęcia, że takie coś istnieje :O
Dzięki, spróbuję :D

EDIT: A nie wiesz może, czy można to gdzieś stacjonarnie kupić?  Bo na allegro widziałem, ale chcę oszczędzić na przesyłce tym razem(i chcę to załatwić najlepiej do końca weekendu).
Tesco? Saturn? Sklep elektroniczny?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2016, 15:00:03 wysłana przez urban07 »

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Kompatybilność potencjometrów głośności GB classic i GB Color
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2016, 15:00:45 »
sklep elektroniczny.

Offline urban07

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kompatybilność potencjometrów głośności GB classic i GB Color
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2016, 13:13:46 »
Dzięki za naprowadzenie!
Kupiłem szpreja, czyszczenie poszło gładko i teraz potencjometr działa jak nowy :D