Autor Wątek: Odnawianie GB/GBP/GBC  (Przeczytany 1998 razy)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odnawianie GB/GBP/GBC
« dnia: Wrzesień 13, 2016, 09:06:40 »
Cześć i czołem,

Dawno się nie udzielałem na forum. Jak to zwykle bywa życie zweryfikowało moje hobby i niestety zainteresowanie grami i konsolami Nintendo trochę zmalało. Ale jak się okazało nie jest aż tak źle :P Wczoraj wieczorem zacząłem przeglądać swoją kolekcję i znowu coś tam się we mnie zapaliło do odświeżenia sobie tematu. Pierwsze co muszę zrobić to naprawić niektóre egzemplarze GB/GBP/GBC. No i tu rodzi się pytanie gdzie szukać części zamiennych. Wiem, że pewnie gdybym pogrzebał na forum i poczytał w necie to bym do tego doszedł, ale liczę na waszą fachową wiedzę :)

Szukam / chcę naprawić:

* Gumki pod przycisk do GB
* Gumki pod przyciski do GBP
* Gumki pod przyciski do GBC
* Pionowe paski na ekranie w GB
* Trzeszczący głośniczek w GB
* Odklejający się screen protector w GB

Będę wdzięczny za linki do sklepów / porady.

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Odnawianie GB/GBP/GBC
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2016, 09:42:55 »
Gumki i przyciski na aliexpress i ebay. Wpisuj "gameboy button" i "gameboy rubber".
Pionowe paski - http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=1110
Screen protector - http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=292
Trzeszczący głośniczek - https://www.youtube.com/watch?v=Gpd2y2x1gdk

Z tym trzeszczącym głośniczkiem to może być różnie. Najpierw bym sprawdził luty, przewody, a potem sam głośniczek. Jeśli chcesz mieć oryginalny to pewnie będziesz musiał wyjąć z innego GB, a jeśli nie musi być oryginalny to znowu aliexpress lub ebay (sprawdź gdzie taniej) "gameboy speaker".

Możesz też sprawdzać na allegro. Nie zaszkodzi. Czasem (bardzo rzadko) jest coś z takich części taniej lub w podobnej cenie co na ali/ebay.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Odnawianie GB/GBP/GBC
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2016, 13:22:41 »
Qrde, za "moich czasów" dostępności gumek pod przyciski była naprawdę niska. Jak już co to można było je zdobyć w zestawie z zamienną obudową. Teraz patrzę, a dostępne są nawet na Allegro w bardzo fajnych cenach do wszystkich modeli, które chce naprawić! Mam nadzieję, że ich jakość będzie w porządku.

Totalnie zapomniałem o tutorialach Pajdy na stronie głównej. O matko, jak ja dawno nie zajmowałem się GB :(

Dobra, zabieram się do odświeżania konsolek :D Dzięki!

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Odnawianie GB/GBP/GBC
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2016, 14:59:01 »
Jakość chińskich gumek, z tego co oglądałem na YT, ludzie oceniają pozytywnie. :)

Pokaż na forum co ponaprawiasz. Chętnie obejrzę :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Odnawianie GB/GBP/GBC
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2016, 15:19:16 »
Pewnie :)

Offline Borsuk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Odnawianie GB/GBP/GBC
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2016, 19:34:05 »
Potwierdzam. Skorzystałem z zamienników. Akurat gumki są spoko, ale już same przyciski różnią się minimalnie kolorem.

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Odnawianie GB/GBP/GBC
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2016, 22:20:12 »
Niestety co do gumek to mam różne doświadczenia. Czasami do GBP mają źle zrobione otwory pod A i B.
Niektóre gumki do GB mają bardzo gwałtowny skok i głośno klikają podczas grania. Bywa, że start/select trzeba mocniej wciskać. Nie ma reguły, zależy jak kto zamawia z Chin i na ile wyczulony jest :)