Autor Wątek: Nintendo Switch  (Przeczytany 5738 razy)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2016, 09:37:58 »
Głównie zależy to od rozmiaru kartridży. Bez problemu mogą mieć po 128GB, ale wtedy trzeba by dopłacić z 50 zł do gry :P ciekawe jaki będzie standardy rozmiar gry na switcha.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2017, 06:21:00 »
Jak nie trudno się domyślić, obserwowałem dzisiejsze Nintendo Treehouse <3

Dużo o Switchu znajdziemy tutaj:
http://www.nintendo.com/switch/

I cóż. Mnie kupili już tak na 100%.

Tu jeszcze prawdopodobny wygląd pudełek:


Mnie się bardzo-bardzo podobają, bo lubię, kiedy grzbiet jest jednakowy - ładnie się prezentuje na półce. + mały akcent z przodu okładki - no mnie to kupuje :)


@@Edit
I zapomniałem wspomnieć - Nintendo podpatrzyło u Sonego iM$ więc - płatne multi, ale podobno z darmowymi, comiesięcznymi grami z NES'a, SNES'a... Mnie to kupuje :F Niestety ceny się nie doszukałem.
Ale w końcu będzie online lobby i voice chat :L

I cóż. Ja tam na pewno kupuję :3
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2017, 08:04:19 wysłana przez Ostry96 »

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2017, 13:40:48 »
Mnie już Switch nie jara. O ile na początku konsola hybrydowa wyjęła mi portfel z kieszeni tak gry, które mają pojawić się w 2017 na to schowały go z powrotem. Zelda, którą można mieć na Wii U skłania mnie do kupna właśnie tej konsoli. Nowy Mario? Ulepszony Mario Kart 8? Splatoon 2 (który mnie osobiście nie jara)? NBA/FIFA? Można to mieć i na konsolach Microsoftu i Sony (w sensie FIFA i NBA). Skyrim? Odgrzewany kotlet. 1-2 Switch i Arms? Popierdółki jak dla mnie.
Nintendo nie wyciąga wniosków z przeszłości. Ciągle ciągnie nas za nos tymi samymi markami jak właśnie Zelda, Mario, Donkey Kong, Poksy, Kirby itd. Ja rozumiem, że to są hity, ale mimo wszystko nadal jest to za mało by zawojować większą część rynku niż do tej pory.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2017, 19:20:11 »
I z jednej strony się z Tobą zgodzę, ale z drugiej przypominam sobie o Wii U, czyli konsola, która nie odniosła sukcesu, a jednak spędzałem przy niej najwięcej czasu, nie tylko samemu, ale także ze znajomymi. A tam zagrywałem się głównie w ekskluzywne tytuły. Więc podejrzewam, że jeśli nawet Nintendo znów pójdzie podobną ścieżką jak przy Wii U - choć fajnie by było, gdyby się otworzyło tak bardziej - to jednak wciąż jestem nastawiony na zakup tej konsoli w tym momencie.

A co do nowości - ciekawe są same te "kontrolerki".

Chodzi mi o umiejscowienie klawiszy i czujników na części - nazwijmy to - szyn.

Poza tym, co jest czymś "łał" dla polaków - gra z polską lokalizacją :O
Dokładniej ma być to Syberia 3. No i tyle :L

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2017, 20:15:38 »
Wait, what!!!?

Syberia 3 brzmi nieźle :) W dodatku z polską lokalizacją.... Hmmm.... Nie chce ktoś kupić nerki?

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2017, 17:22:25 »
https://www.youtube.com/watch?v=7ZKI3XMa4b8&t=329s

wrażenia z gry na switchu, jakby kogoś interesowały.

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 18, 2017, 18:28:57 »
@Ostry96, nie mówię że nie gra mi sie z przyjemnością w część z wymienionych przeze mnie gier. Gdybym mial Wii U to pewnie gralbym na Wii U, ale po prostu wydawanie prawie zawsze tego samego setu gier bez hitów innych studiow nie skonczy soe dla Nintendo dobrze. Praktycznie co generacje mamy zagadke: konsola Sony lub Microsoftu i Nintendo jest tylkododatkiem.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 18, 2017, 20:10:47 »
To ostatnie zdanie mi się nie podoba. Nintendo nie ma wyraźnie na celu bycie taką stricte konkurencją dla Sony czy Microsoftu. A co to znaczy "dodatkiem"? Dodatkiem jest PSTV dla PS4. N idzie inną drogą. A co do tego, że Nintendo nie ma hitów studiów innych gier - w zasadzie to nie jest tak bardzo zależne od Nintendo. To twórcy nie chcieli na takie Wii U tworzyć gier. Ubisoft stworzył Watch Dogs na Wii U i... ledwo kto o tym wiedział. Nintendo na samych swoich grach się utrzyma - zakładając, że nikt z "wielkich marek" nie podepnie się pod Nintendo - jeszcze spokojnie dwie generacje, jak nie więcej. Z resztą, takie Wii U jeszcze dość niedawno (bo dzisiaj nie sprawdzałem) przebijało sprzedażą PS4 w takiej Japonii i nie zdziwię się, jeśli do teraz go nie przebija. Czy świadczy to o tym, że w Japonii są sami fanboye? Nie. Po prostu mieli gry, które były dobre, jak nie bardzo dobre. Wiem, że dla Japonii wychodzi nieco więcej gier - nazwijmy to - ekskluzywnych dla Japonii, jednak Mariany, Zeldy, Splatoonsy i my dostaliśmy~.
Po prostu nie każdy jest targetem Nintendo i w zasadzie tyle :L.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2017, 13:41:05 »
Chodzi o to, że tzw. mainstream czyli znaczna większość odbiorców nie wybierze konsoli Nintendo zamiast Sony.
Powiedzmy sobie szczerze, ludzie grający w CoD'a, Battlefielda, czy inne wielkie produkcje AAA to większość. Dla nich, Wii czy Swictch będzie konsolą drugiego gatunku, bo nie ma na niej możliwości zagrania w gry które chcą, a wątpię że Nintendo miało bibliotekę przebijającą wszystkie te dostępne gry.

Owszem, Nintendo ma swój target, i ja np. prędzej kupię Switcha (albo i dwa), zamiast PS4.
Niemniej, jest to mniejszy rynek, i o ile Nintendo bez problemu może się utrzymać na swoich tytułach, to będzie miało problem z rozwinięciem się i przebiciem do tej masowej części graczy.
Trochę poprawia ich fakt, że do tej pory rozpatrywaliśmy tylko konsole. PC też jest platformą do gier, którą większość posiada, więc Nintendo może być drugim systemem, po PC.
Szczerze powiedziawszy nie wiem, czy mógłbym komuś z czystym sumieniem polecić, żeby zrezygnował z innych konsol i PC, ma rzecz Switcha.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2017, 16:00:37 »
To znaczy, czy faktycznie nam - graczom - albo fanom Nintendo faktycznie na tym zależy? Wiecie, nie skarżę się na puste serwery w Smash Brosie na 3DS'ie czy Wii U, tak samo ze Splatoon (na Wii U). Po co ma "nam" zależeć na innych :L
Co prawda, fajnie by było, gdyby moi znajomi też mieli takiego Switcha, ale większość (jak nie wszyscy z małymi wyjątkami) są PCtowcami, albo inaczej - jeśli mają PCty, na które trochę wydali, to po prostu im się nie chce wydawać kasy na jakąkolwiek inną platformę.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 19, 2017, 18:23:24 »
Mi zależy żeby jak najwięcej Nintendo sprzedało, bo to oznacza że będą się rozwijać i wydawać więcej fajnych rzeczy, i dawać więcej fajnych rzeczy w fajnych cenach :)

A na razie jako jedyni robią coś naprawdę fajnego i ciekawego, bo takie PS4 czy X1 dają niewiele więcej niż PC. 90% gier jest tych samych, kontrolery i mechanika rozgrywki ta sama. Kilka tylko tytułów wykorzystujących kinecta czy różdżki się wybija, ale są to głównie tytuły dla dzieci, które szybko się nudzą.
W dodatku mało prawdopodobne żeby Sony chciało kiedykolwiek robić coś nowego, biorąc pod uwagę że od PS1 do PS4 zmieniła się tylko wydajność, i trochę kształt pada :)

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Nintendo Switch
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 21, 2017, 19:06:46 »
Ostry, chodzi mi o to, że na premierę Switcha tytułem, który ma przyciągnąć jest Zelda, która:
a) nie każdego kręci
b) wyjdzie na Wii U
Potem dostaniemy ulepszonego Mario Karta 8 (czyli może wyjdzie i DLC dla wersji na Wii U), zanim Switch się rozkręci będzie koniec roku (czyli wyjście Mario), w tym samym czasie premierę będzie miał Xbox Scorpio, czyli Nintendo żeby konkurować z nimi będzie musiało przynajmniej zejść z ceny albo do tego czasu dać nam kilka naprawdę fajnych tytułów, które przyciągną KAŻDEGO, a nie tylko fanów serii gier Nintendo. Innymi słowy jakbym miał w tym roku kupować konsolę, a nie miałbym budżetu na kupno dwóch to bym czekał na XBOXa, a Switcha kupił ewentualnie potem jako dodatek. I można się spodziewać, że tak pomyśli większość osób, które nie zbierają kompletu konsol co generację.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)