Autor Wątek: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji  (Przeczytany 6966 razy)

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2016, 21:01:08 »
Gratuluję Lighta, bardzo lubię tę konsolę, super kontrast, stary klimat i podświetlenie!
W moim miałem to samo z włącznikiem, po prostu popsikałem preparatem. Ja korzystam z preparatu Kontakt Preparat czyszcząco-rozpuszający. Właśnie do potencjometrów, włączników itd.

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2016, 06:49:09 »
Możesz Kontaktem U całą płytę potraktować :) Ja tak robię ze swoimi handheldami.

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 07, 2016, 13:53:23 »
Na całą płytę szkoda, bo to drogie, lepiej kupić alkohol do elektroniki, koszt chyba 12 zł za pół litra.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2016, 17:08:44 »
Gratuluję Lighta, bardzo lubię tę konsolę, super kontrast, stary klimat i podświetlenie!
W moim miałem to samo z włącznikiem, po prostu popsikałem preparatem. Ja korzystam z preparatu Kontakt Preparat czyszcząco-rozpuszający. Właśnie do potencjometrów, włączników itd.

Powiem szczerze, ze już dawno pozbyłem się swojej kolekcji. Niestety brak czasu na cokolwiek.
Jednak ostatnio wpadł mi GB Micro w stanie idealnym i pomyślałem ze może powoli zacznę od nowa.
A ten LIGHT to totalny przypadek;) Za taka kwotę co kupiłem to nawet ryzyka nie było ze jak będzie nie sprawny to utopione pieniądze. Gościu od którego kupiłem myślał ze nie da się go naprawić i stwierdził ze sprzeda. Jak ślepej kurze ziarno😂

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 07, 2016, 22:51:17 »
Czyli już z ekranem sobie poradziłeś? Bo zdaje się, że były tam pionowe paski.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2016, 07:37:29 »
Czyli już z ekranem sobie poradziłeś? Bo zdaje się, że były tam pionowe paski.

Powinien pasować z Game Boy Pocket - w przyszłym tygodniu będę robił przeszczep.
Nie, nie chodzi o paski. Ekran jest jakby wypalony (zdjęcia we wcześniejszych postach).
Ale na ebay zauważyłem sporo Pocketów z ta przypadłością.
Po wymianie powinien wrócić do 100% sprawnosci👍🏻

Offline Cezary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • 8bits for life!
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2016, 08:03:52 »
Rób fotki i zapisz jakieś komentarze, na przyszłość może komuś się przyda. Tam konstrukcja jest trochę specyficzna. I uważaj na kondensator wysokonąpieciowy, żebyś nie zwarł, bo w najlepszym wypadku kopa dostaniesz ;)

Te wypalenia rzeczywiście trafiają się, miałem kiedyś takiego wypalonego i co ciekawe to samo mi zniknęło po jakiś 2 miesiącach...

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2016, 12:36:07 »
I jak poszło?

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2016, 13:00:08 »
I jak poszło?
Bede sie zabierał do tematu w czwartek jak wrócę do miejsca zamieszkania.
Także jak tylko bedzie gotowe od razu zrobie fotki i dam znać.
Z tego co zauważyłem w LCD z GB Pocket będę musiał odkleić z tylu warstwę odbijająca światło i w to miejsce włożyć podświetlenie z GB Light.
Jak będę juz to robił to postaram sie na kolejnych etapach robić zdjęcia.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:40:10 »
A więc dalsza historia Game Boy Light (a teraz już nawet dwóch - o tym zaraz)...

Otóż przy przygotowywaniu wyświetlacza z GB Pocket uszkodziłem go. Odcinając tylną warstwę wyświetlacza, w której miał być umiejscowiony filtr polaryzacyjny i podświetlenie z GB Light, uszkodziłem taśmę wyświetlacza. A więc tak czy siak poszukuję kolejnego GB Pocket ze sprawnym wyświetlaczem...

Ale to nie koniec historii.
Wczoraj trafiłem na miejscowym (norweskim) portalu z ogłoszeniami kolejnego GB Light!:)
Miał być rzekomo uszkodzony. Sprzedawca napisał, że po włączeniu jest całkowicie czarny ekran i nie ma klapki. Przez co zszedł z ceną do minimum:)
Zaryzykowałem i kupiłem.
Tak jak podejrzewałem sprzedający nie miał pojęcia po co jest regulacja kontrastu - jak się okazało wystarczyło ustawić kontrast bo był na maxa.
A więc Light całkowicie sprawny.
Przełożyłem zatem wyświetlacz z tego sprawnego do mojego niesprawnego (ten mój jest w ładniejszym stanie wizualnym) i teraz mam jednego całkowicie sprawnego i kompletnego GB Light i drugiego, do którego poszukuję nadal wyświetlacza z GB Pocket i klapki (tego raczej nie ustrzelę).

Reasumując
1. Trafić w Norwegii (przy liczbie ludności nieco ponad 5mln.)dwa GB Light w przeciągu 2 tygodni równa się trafieniu dwa razy szóstki w totka;)
2. Nadal poszukuję wyświetlacza do GB Pocket aby wskrzesić drugiego GB Light, który całkowicie działa.
3. Ewentualnie tego drugiego zostawię na części zastępcze.

Fotki
Rzeczywiste podświetlenie jest zielone - na zdjęciach wyszło niebieskie.


Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 16, 2016, 20:48:04 »
A może chciałbyś jakoś niedrogo opchnąć tego uszkodzego? Wiesz, skoro i tak masz już jednego, w dodatku w lepszym stanie :)

Naprawdę urodziłeś się pod szczęśliwą gwiazdą. Żeby dwa razy trafić gb lighta.... w dodatku od gościa który nie wie że trzeba kontrast wyregulować :P ładny łup do kolekcji, gratulacje

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 17, 2016, 08:37:04 »
A może chciałbyś jakoś niedrogo opchnąć tego uszkodzego? Wiesz, skoro i tak masz już jednego, w dodatku w lepszym stanie :)

Naprawdę urodziłeś się pod szczęśliwą gwiazdą. Żeby dwa razy trafić gb lighta.... w dodatku od gościa który nie wie że trzeba kontrast wyregulować :P ładny łup do kolekcji, gratulacje

Myśle ze mogę go sprzedać.
Tyle ze ciężko to jakoś logicznie wycenić.
Zaproponuj cos na priv😉

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 16, 2017, 11:53:33 »
A więc przeszczep wyświetlacza z Pocket do Light odbył się bez niespodzianek.
Pacjent będzie żył i ma się całkiem nieźle;)

Po przełożeniu wyświetlacza z Pocket efekt jest naprawdę zadowalający.
Obraz bez podświetlenia jest lekko ciemniejszy niż w oryginalnym wyświetlaczu, ale to przez zastosowanie takiego filtra polaryzacyjnego. Myślę, że jakby zastosować jaśniejszy wtedy byłby równie jasny co z w oryginale.
Jednak plus jest taki, że obraz z podświetleniem jest jaśniejszy i to dużo:) To jeszcze bardziej uprzyjemnia granie!
Niestety kwestia braku klapki na razie została nierozwiązana.

To tyle jeśli chodzi o reanimację Light
Dzięki za wszelką pomoc i rady:)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Game Boy LIGHT - pomoc w reanimacji
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 17, 2017, 13:37:58 »
Na moje oko, i z pewnością właśnie o to chodzi to uszkodzony wyświetlacz graficzny. Widać to po kleju pod szkłem, który jest pomarszczony. na bank ktoś potraktował go wysoką temperaturą (został w aucie w gorący dzień, albo na słońcu). Najważniejsze, że folia EL działa. To jest tak banalna konstrukcja wyświetlacza, że masakra. Oni to tak samo zrobili jak my robimy mody backlighta w naszych gameboyach (oprócz zasilania folii EL). sam wyświetlacz i jego podświetlenie jest zrobione identycznie. Folia EL jest podklejona POD wyświetlacz graficzny. Wyświetlacz jest identyczny jak w pocket'cie. Wystarczy przelutować graficzny z pocketa, ale wcześniej trzeba pod niego podkleić folię EL.