Autor Wątek: GAMEBOX - klon GBA SP  (Przeczytany 3915 razy)

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
GAMEBOX - klon GBA SP
« dnia: Luty 06, 2017, 21:47:35 »
Dzisiaj doszedł do mnie Gamebox, czyli klon GBA:)

A więc Panie i Panowie oto on:
EXEQ Gamebox

Może na razie opiszę pierwsze wrażenia, a pytania zadawajcie później w postach - postaram się na nie odpowiadać.
Na samym dole zamieszczam zdjęcia.

1. Wygląd zewnętrzny.
Obudowa praktycznie identyczna z oryginalną Game Boy Advance SP. Rozmieszczenie wszystkich złącz, przełączników i przycisków - dokładnie takie samo. Pokusiłbym się o stwierdzenie, iż gdyby nie inna naklejka pod spodem konsoli i inna nazwa, to na pierwszy rzut oka można by się pomylić. No właśnie - "na pierwszy rzut oka"... Niestety jeśli weźmiemy Gamebox do ręki to już nie jest tak "kolorowo". Od razu można poczuć, że na czymś twórcy zaoszczędzili, konkretniej to na materiale. Nie jest on tak dobry jak w oryginalnym GBA SP. Daje się odczuć "taniość" plastiku - ciężko to opisać - to po prostu czuć w dłoniach.
Przyciski i przełączniki chodzą dość ciężko, jednak to może być spowodowane tym, że konsola jest praktycznie nowa (poprzedni właściciel użył ją dosłownie kilka razy).
Co do koloru - na zdjęciach wyglądał gorzej. W rzeczywistości jest całkiem fajny. Wydaje mi się również, że konsola jest lżejsza od oryginału.

2. Bebechy, czyli co siedzi w środku.
Wnętrze skrywa odpowiedź dlaczego konsola jest lżejsza. Generalnie mniej tam elektroniki niż w GBA SP. Do tego lżejsza obudowa i już wiemy, gdzie zniknęło kilka gramów.
Wyświetlacz ma rozdzielczość 320x240, czyli zdecydowanie większą jak w oryginale. Czy działa to na plus konsoli? Ciężko stwierdzić... W GBA SP widać zdecydowanie więcej pikseli. Z kolei w Gamebox przez wyświetlanie wszystkiego w większej rozdzielczości obraz jest tak jakby bardziej rozmyty (starałem się to uchwycić na zdjęciach). Kolory są jednak bardziej nasycone. Konsola posiada 5-cio stopniową regulację podświetlenia - tym samym przyciskiem co w GBA SP. To jest naprawdę fajne rozwiązanie.
Jeśli chodzi o głośnik to jest zdecydowanie głośniejszy od tego w Game Boy, a dźwięk z niego wydobywający się jest bardzo przyzwoitej jakości.
Gamebox odtwarza wszystkie gry z Game Boy Advance. Niestety nie obsługuje kart z Game Boy Classic i Game Boy Color. Do konsoli w zestawie jest dołączany kart, o jakże wiele mówiącej nazwie, "Game 999 in 1". Są tam gry z Game Boy Advance, ale też emulowane gry z NES i SNES. Takie mydło i powidło. Oryginalne karty ciężej wchodzą i ciężej się je wyciąga.
Bateria zastosowana to ogniwo 800mAh.

Na razie taka garść krótkich informacji.

Zdjęcia


Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 22:54:03 wysłana przez gorzki »

Offline dominik-pi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2017, 22:04:51 »
Ma to rzeczywiście sprawne wyjście TV?

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2017, 22:54:20 »
Ma to rzeczywiście sprawne wyjście TV?
Nic mi o tym nie wiadomo...

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2017, 23:17:40 »
Łoooo niezła znajdźka :) GRATZ (hesus gdzie Ty to znalazłeś?:P)
Jak wygląda druga strona płyty głównej?

Czarny blob - i dużo to mówi o jakości (i pewnie kosztach) wykonania :P

Sprawdzałeś już czy da się to wetknąć w orginalną obudowe?:)

Sorki - ale mega mnie zaciekawił ten sprzęt i zastanawiam się na ile można go nagiąć żeby był jak najbliżej orginału.

Oczywiście minus obsługa wsteczna ;)

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2017, 23:36:35 »
Łoooo niezła znajdźka :) GRATZ (hesus gdzie Ty to znalazłeś?:P)
Jak wygląda druga strona płyty głównej?

Czarny blob - i dużo to mówi o jakości (i pewnie kosztach) wykonania :P

Sprawdzałeś już czy da się to wetknąć w orginalną obudowe?:)

Sorki - ale mega mnie zaciekawił ten sprzęt i zastanawiam się na ile można go nagiąć żeby był jak najbliżej orginału.

Oczywiście minus obsługa wsteczna ;)
Nie chciałem więcej rozkręcać ale główna różnica drugiej strony płyty głównej to zupełnie inne złącze wyświetlacza.
Na YT jest nagranie jak gościu wsadza to do obudowy oryginalnego GBA SP, a wiec pasuje jak najbardziej:)

Jak Tarma jestes chętny to mogę oddać ci go po kosztach. Kupiłem tylko z ciekawości i jednak nie zagości u mnie na stałe;)

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2017, 22:33:13 »
Jak wygląda sprawa samych gier . Czy zdarzają się zwolnienia animacji albo błędy w obrazie/dźwięku ?

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2017, 00:15:20 »
Jak wygląda sprawa samych gier . Czy zdarzają się zwolnienia animacji albo błędy w obrazie/dźwięku ?
Nie zauważyłem takich nieprawidłowości.

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2017, 09:17:09 »
Jak wygląda sprawa samych gier . Czy zdarzają się zwolnienia animacji albo błędy w obrazie/dźwięku ?
Nie zauważyłem takich nieprawidłowości.
Czyli jest to sprzętowo dobry klon sp, warto się nim zainteresować. Podaj link do sklepu gdzie kupiłeś konsole.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2017, 12:05:15 »
Jak wygląda sprawa samych gier . Czy zdarzają się zwolnienia animacji albo błędy w obrazie/dźwięku ?
Nie zauważyłem takich nieprawidłowości.
Czyli jest to sprzętowo dobry klon sp, warto się nim zainteresować. Podaj link do sklepu gdzie kupiłeś konsole.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Sprzetowo bdb klon SP z tym, że nie jest kompatybilnie wsteczny.
Sprzęt kupiłem używany (w stanie idealnym z minusem) od gościa który użył go dosłownie kilka razy.
Jeśli chcesz mogę ci go odsprzedać po kosztach, bo kupiony był tylko z ciekawości.

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2017, 15:20:16 »
Jak wygląda sprawa samych gier . Czy zdarzają się zwolnienia animacji albo błędy w obrazie/dźwięku ?
Nie zauważyłem takich nieprawidłowości.
Czyli jest to sprzętowo dobry klon sp, warto się nim zainteresować. Podaj link do sklepu gdzie kupiłeś konsole.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Sprzetowo bdb klon SP z tym, że nie jest kompatybilnie wsteczny.
Sprzęt kupiłem używany (w stanie idealnym z minusem) od gościa który użył go dosłownie kilka razy.
Jeśli chcesz mogę ci go odsprzedać po kosztach, bo kupiony był tylko z ciekawości.
A jaka kwota cię interesuje?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka


Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GAMEBOX - klon GBA SP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2017, 16:33:49 »
Jak wygląda sprawa samych gier . Czy zdarzają się zwolnienia animacji albo błędy w obrazie/dźwięku ?
Nie zauważyłem takich nieprawidłowości.
Czyli jest to sprzętowo dobry klon sp, warto się nim zainteresować. Podaj link do sklepu gdzie kupiłeś konsole.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Sprzetowo bdb klon SP z tym, że nie jest kompatybilnie wsteczny.
Sprzęt kupiłem używany (w stanie idealnym z minusem) od gościa który użył go dosłownie kilka razy.
Jeśli chcesz mogę ci go odsprzedać po kosztach, bo kupiony był tylko z ciekawości.
A jaka kwota cię interesuje?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Priv