Autor Wątek: GBA brakuje jednej śrubki (płyta główna) - Pytanie  (Przeczytany 1890 razy)

Offline olafmi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
GBA brakuje jednej śrubki (płyta główna) - Pytanie
« dnia: Maj 07, 2017, 15:10:48 »
Witam

kiedyś kupiłem sobie używanego GBA - Clear Blue (AGB-001). Wtedy musiałem sobie wymienić gumkę od krzyżaka żeby GBA działało poprawnie. Dziś po latach zauważyłem że płyta główna jest przyśrubowana zamiast dwoma śrubkami tylko jedną śrubką.

Moje pytanie do was: czy jak niema śrubki pod guzikami A & B to może mi się coś zepsuć w czasie graniana na GBA? Wszystkie inne śrubki od obudowy są.

Na razie nie gram na mim intensywnie bo kupiłem go z myślą  na zapas. A może Nintendo zapomniało dać tej śrubki?
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 22:25:46 wysłana przez olafmi »

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: GBA brakuje jednej śrubki (płyta główna) - Pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2017, 21:02:21 »
Płyta główna powinna być przykręcona nie dwiema, a trzema śrubkami ;)

Ktoś rozkręcił i zgubił...

Będzie kiepsko działać bez tych śrubek... Przyciski będą miały nieprzyjemny luz moim zdaniem.

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: GBA brakuje jednej śrubki (płyta główna) - Pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2017, 06:23:41 »
Płyta główna powinna być przykręcona nie dwiema, a trzema śrubkami ;)

Ktoś rozkręcił i zgubił...

Będzie kiepsko działać bez tych śrubek... Przyciski będą miały nieprzyjemny luz moim zdaniem.
Rozbierałem pare dziewiczych Gameboy Advance AGB i czasem są 2 a czasem 3 śrubki (najczęściej były 2).
Nie wiem od czego to zależy.

Jednak jedna to zdecydowanie za mało😉

Offline olafmi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: GBA brakuje jednej śrubki (płyta główna) - Pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2017, 18:58:14 »
Witam

dziękuje za wasze odpowiedzi. Dziś rozkręciłem mojego GBA - Clear Blue i rzeczywiście śrubka jest tylko pod krzyżakiem. Ale zauważyłem  że w środku obudowy są zrobione podparcia pod Krzyżakiem i A & B więc wszystko się dobrze trzyma. Dziś też grałem w Max Payne na GBA - Clear Blue i GBA - Purple i szczerze mówiąc różnicy nie zauważyłem w czasie grania.

« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 22:34:01 wysłana przez olafmi »