Autor Wątek: Mod GBA Prototype - pomoc w znalezieniu komponentów  (Przeczytany 1998 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Mod GBA Prototype - pomoc w znalezieniu komponentów
« dnia: Grudzień 22, 2017, 13:26:58 »
Witajcie drodzy GB maniacy! Aby nie przedłużać przejdę od razu do sedna.

Lata temu narodził się w mojej głowie pewien niecny plan wykonania repliki pierwotnego wcielenia konsoli GB Advance jaki zaprezentowany został na Spaceworld2000 w 2000 roku. Poniżej zdjęcie.



Niestety przez długi czas zarówno obudowa jak i klawisze nie były dostępne w tej tonacji kolorystycznej. Jeszcze kilka lat temu na aliexpress i innych tego typu źródłach można było kupić jedynie w kolorze indygo, czarnym, białym lub transparent-blue.

Niedawno przeglądając aliexpress trafiłem jednak na masę sprzedawców, którzy poszerzyli swoją ofertę prezentując nowe wersje kolorystyczne swoich obudów. Jedną z nich jest właśnie CLEAR transparent!

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Yellow-Color-Full-Housing-Shell-Case-for-Nintendo-Gameboy-Advance-GBA-with-factory-price/32491249264.html

Buda nr 14.

Jeżeli chodzi o klawisze, to niestety nie udało mi się znaleźć zamienników w kolorze cyan na aliexpress. Jednym miejscem w którym takowe widziałem jest Kitsch-bent w cenie 3$ + wysyłka za komplet:

http://store.kitsch-bent.com/product/custom-buttons

Wychodzi to dość drogo, więc jeżeli ktoś z was zna jakiś tańszy zamiennik na Ali, to chętnie bym go wysłuchał.

Na zakończenie tego moda pozostawiam kwestię wymiany ekrany na taki z AGS-101 czyli zrobienie klasycznego już moda AGB-101 ze szklanym protectorem. I tu pojawia się moje pytanie. O tyle o ile w przypadku szklanego protectora nie ma problemu bo latają one za grosze na Ali, o tyle kwestia wyboru ekranu budzi już moje kontrowersje.

Czy znacie jakieś dobre źródło sprzedające ekrany do AGS-101? Kitsch-bent ma je w swojej ofercie ale cena jest kosmiczna. Na aliexpress jest trochę sklepów sprzedających ekrany oraz przejściówki taśm, ale jeżeli mam być szczery nie orientuję się w tej ofercie i bardzo chętnie skorzystał bym z porady kogoś kto wcześniej wybadał temat lub ma w tym względzie większą wiedzę.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi w tym temacie.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Mod GBA Prototype - pomoc w znalezieniu komponentów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2017, 23:18:31 »
Jak chodzi o klawisze, to pomyślałem o druku 3D. Takie firmy jak PlexMet chętnie by się za to zabrały (mam tam pośredniego znajomego). Niestety problemem jest tu samo poczucie "dotyku" oraz tego, że gumowych klawiszy Start/Select raczej plastikiem nie zastąpimy. Niestety obecnie co przychodzi mi do głowy to Aliexpress, bo tam po prostu wychodzi najtaniej.
Co do ekranu - też mam z tym problem. Nawet się podpinam. Tanim kosztem dorwałem śliczną obudowę GBA SP w stylu NESa ale brakuje mi tylko ekranu. Nawet mi obojętne, czy to AGS-001 czy AGS-101, byleby do SP i z byle podświetleniem. Na Ali widziałem jakieś "chińskie" i tańsze 001, ale raczej nie tego szukamy :/.

A i tak. Jak już dorwiemy ekran z GBA SP i chcemy go wpiąć w GBA - potrzebna jest przejściówka. Ale najczęściej jest ona za grosze, ale z uwagi na fakt, że istnieją dwie wersje płyty głównej (chyba płyty), to są i dwie taśmy pod odpowiednie modele. Chodzi o ten numerek w GBA ukryty pod klapką baterii.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Mod GBA Prototype - pomoc w znalezieniu komponentów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2017, 12:52:33 »
START/SELECT to są problemem bo nie widziałem nigdzie (ani na aliexpress ani ebay, żadnym innym serwisie) w innym kolorze niż klasyczny szary. Jest jeszcze opcja zafarbowania na wybrany kolor tego materiału. Choć osobiście nie jestem fanem takiego rozwiązania.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Mod GBA Prototype - pomoc w znalezieniu komponentów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2017, 12:05:55 »
Start/select można wydrukować z gumy. Poszukajcie czy jest filament tpu w potrzebnym przez was kolorze. Nie będzie to to samo, ale najbliżej jak da się wydrukować. Przyciski najlepiej wydrukować z absu, a potem wygładzić w parach acetonu

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Mod GBA Prototype - pomoc w znalezieniu komponentów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2017, 11:46:48 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Mod GBA Prototype - pomoc w znalezieniu komponentów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2018, 12:10:31 »
Znalazłem coś takiego:
http://mindtribe.com/2015/08/a-wreck-to-remember/

Tak, też to widziałem. Nieźle odtworzyli tego prototypowego GBA z renderów. Wygląda na to, że były 2 wersje prototypowego GBA, jeden z przezroczystą obudową jak na zdjęciu w pierwszym poście i drugi ze srebrną.

https://www.youtube.com/watch?v=5blEzmCtU8c