Ogólny > Strona i Forum

A co gdy pojawi się nowy GameBoy?

(1/2) > >>

pajda:
Ten temat założyłem ponieważ zastanawiałem się co się wydarzy w chwili gdy się pojawi nowa konsola, która będzie miała w nazwie GameBoy. Oczywiście w związku z tym, ze założyłem ten temat w tej kategorii, odnosi się on do tego co się stanie z naszą stroną? Co powinniśmy zrobić? Czy powinniśmy się od razu gdzieś zareklamować? Na pewno pojawią się nowi użytkownicy, ale pytanie czy powinniśmy jakoś zabiegać o jeszcze większa ilość użytkowników? To wszystko w odniesieniu do forum. Co ze stroną? Czy stworzymy nowy design? Co z artykułami? Czy takowe pisane przez samych użytkowników będą mogły mieć miejsce? Co z pozyskiwaniem tzw. newsów? Jak było z istnieniem innych stron gdy pojawiały się nowe konsole? Czyli generalnie pytanie jest proste: co z przyszłością GBforever? Czy jesteśmy przygotowani na nadejście nowej konsoli?

GBM_Fan:
Moim zdaniem szanse na powrót do nazwy Game Boy są małe. Nawet bardzo, choć mogę się mylić. Przede wszystkim trzeba zauważyć jak wyglądało to do tej pory, czyli po serii GB powstało NDS, potem 3DS, teraz mamy Switcha. Na chłopski rozum kolejna wersja przenośnej konsoli będzie miała nową unikatową nazwę. Jest jednak spora szansa, że powstanie coś w rodzaju NES i SNES Mini. Czyli nowa wersja GB, z wbudowaną paczką gier, gabarytami coś jak GBP i kolorystyką szaraka. Wtedy faktycznie na forum może być większy ruch z tego powodu, ale poza tym i jednym dodatkowym newsem na stronie głównej chyba na tym się skończy :)

pajda:
Moje osobiste rozważania są bardzo bliskie Twoim. Choć chciałbym chociażby mieć nadzieje na to, że kiedyś pojawi się nowa konsola z nazwą Gameboy na froncie z masą nowych ciekawy gierek. Taka moja maławizja - przenośne urządzonko do gier ostepnych na appstore lub android gameplay. Fajnie by było gdyby na czymś podobnym do GameBoya można byłoby pograć w te wszystkie gierki korzystające z sieci.

Antari:
Patrząc, jak mocno Nintendo jedzie w ostatnim czasie na nostalgii (oraz ograniczeniach platformy VC choćby na Switchu), wydaje mi się, że kwestią czasu jest, gdy zdecydują się wprowadzić na rynek Game Boy Classic mini z wbudowaną paczką klasycznych gier jak piszecie. Chyba nawet jakiś czas temu zarejestrowali taki znak towarowy. Choć koszt produkcji może być nieco wyższy niż NES Classic Mini albo SNES mini z uwagi na konieczność posiadania wbudowanego ekranu w technologii dostosowanej do naszych czasów.

Jeżeli jednak taki handheld się ukaże to na pewno można liczyć na obszerną relację na łamach portalu GBForever oraz galerię sprzetu + test. Jeżeli środki finansowe mi pozwolą (o co będę się starał) kupię sprzęt i wykonam stosowne zdjęcia/relację video i napiszę tekst. Jest to zdecydowanie temat, który zasługuje na wyróżnienie na stronie głównej.

Nie wydaje mi się jednak aby inna reaktywacja marki miała miejsce. Nintendo wraz z wycofaniem się z linii Dual Screenów, rozpoczęło promowanie marki Switch i w tę stronę będzie to dalej szło.

Oczywiście nie wyklucza to dalszego rozwoju portalu GBForever, wiele tekstów wciąż nie zostało napisanych, wiele tytułów wciąż nie doczekało się recenzji, a galeria sprzętu/kartridży wciąż pozostawia wiele do życzenia. Problemem jest jednak brak kontynuatorów. Osobiście mógłbym pomóc ze składaniem pewnych tekstów ale nie mam już tyle czasu co kiedyś aby tworzyć samemu teksty takie jak kiedyś. Brak ćwiczeń i chyba talentu oraz starość i problemy życia dorosłego. Prowadzenie firmy pochłania mi znaczną część dnia, a wolnym czasie wybieram egoistyczny relaks aniżeli udzielanie się twórczo na łamach portalu. Od paru lat piszę pewien tekst, który miałby się ukazać na łamach GBF, lecz w pewnym momencie temat odrobinę mnie przerósł i jego tworzenie z kilku tygodni, miesięcy przekształciło się w lata. Myślę, że w końcu kiedyś się ukaże ale na chwilę obecną nie jestem w stanie sprecyzować terminu.

Do kontynuowania idei potrzebni by byli nowi ludzie, z pasją, z chęcią do działania i odrobiną talentu do pisania. Być może trzeba by przeprowadzić nabór na stanowisko recenzenta/redaktora. Pytanie czy znalazłyby się osoby zdolne wyprodukować tekst na odpowiednim poziomie?

Mimo, iż frekwencja na forum jest dość niewielka z tego co się orientuję np. na rynku na allegro, temat GB i retro jest w ostatnim czasie dość popularny. Sporo ludzi kupuje ten sprzęt, często w mocno zawyżonych cenach.

pajda:
Antari - ja to wszystko rozumiem. Oczywiście zgadzam się i trochę przeciw samemu sobie również tak uważam, że inaczej się to wszystko nie potoczy, ale zadawałem pytania czysto hipotetycznie - czy bylibyśmy przygotowani? Czy dalibyśmy radę stać się głównym miejscem w chwili gdyby taka konsola się pojawiła (mowa o całkowicie nowej konsoli z nazwą GameBoy na przedzie, która stałaby się platformą na kilka następnych lat dla nowych tytułów Nintendo). To jest taki trochę temat abstrakcyjny - ja to wiem. Ale pozwólmy ponieść się fantazji i "pogdybajmy" trochę. O to mi właśnie chodzi. (nie chodzi mi o GameBoy mini - choć hardwarowo pytanie czy dałoby się to shackować i wgrac inne gierki z nowszych platform?).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej