Autor Wątek: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje  (Przeczytany 412970 razy)

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2700 dnia: Listopad 21, 2012, 14:21:20 »
@up
Nabijanie postów nie jest niczym trudnym, a przykładowo ja jestem na forum już z jakieś pół roku a mam ile mam postów bo staram się nie postować tylko po to żeby postować.

No a tak bardziej ogólnie do reszty to tworzy się po prostu odpowiedni dział na forum oraz grupę użytkowników. Następnie ustala się że jeżeli nie jest się w danej grupie (którą może przydzielić admin) to nie widzimy nawet danego forum, a w przypadku gdy nawet ktoś wysłałby link to skrypt forum wykryje brak uprawnień i taki delikwent dostanie o tym info. Tylko że tutaj największym problemem jest przydzielanie użytkowników do odpowiedniej grupy.

Na koniec tylko mała propozycja że jeżeli mamy prowadzić tą dysputę to może skończmy z OT w tym temacie i stwórzmy osobny ;)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2701 dnia: Listopad 21, 2012, 20:07:24 »
Czesc forum (ze zdjeciami kolekcji) juz jest zamknieta dla niezarejestrowanych. Zlodzei gier sie boicie, czy co? A tu nowa propozycja: zamknac kolejna czesc forum, nawet dla zarejestrowanych. Co niezainteresowanych obchodza tymczasem forumowe przeboje z szalitarem? Na jego miejscu zrywalbym boki ze smiechu czytajac te pomysly. Moze wiec warto otworzyc wszystko dla wszystkich i dzielic sie posiadanymi informacjami bezinteresownie i bez dodatkowych warunkow, zamiast tworzyc sobie wlasne getto znajomych krolika, hm?

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2702 dnia: Listopad 21, 2012, 22:13:36 »
Przyznaję że trochę popłynąłem z tym pomysłem, jednak przyznaj że w tym momencie wstawianie w powyższym temacie linków do jakichś aukcji mija się z celem bo może akurat taki szalitar przeoczył aukcję do której link się znalazł tutaj. Oczywiście to jedynie hipoteza, a szalitar na pewno z odpowiednią dokładnością przeczesuje aukcje szukając takich perełek, ale mimo wszystko z chęcią bym zobaczył jakieś rozwiązanie tego problemu, zwłaszcza w każdej "nieinwazyjnej" formie (przyznaję że mój pomysł jest bardzo restrykcyjny).
Cytat: inlagd
Moze wiec warto otworzyc wszystko dla wszystkich i dzielic sie posiadanymi informacjami bezinteresownie i bez dodatkowych warunkow, zamiast tworzyc sobie wlasne getto znajomych krolika, hm?
Miałem podobne podejście do czasu gdy na innym forum kumpel w temacie typu "Czy oryginalne?" wrzucił link do aukcji. Później okazało się, że jeden z użytkowników forum pogadał sobie z osobą która wystawiła aukcję i zgarnął kumplowi ten przedmiot sprzed nosa. O ile przez PW wiem że pewnych osób mógłbym zapytać o radę o tyle nie wiem czy ryzykowałbym publikację w ogólnodostępnym wątku...

Offline Sami-wiecie-kto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2703 dnia: Listopad 21, 2012, 22:15:09 »
Czesc forum (ze zdjeciami kolekcji) juz jest zamknieta dla niezarejestrowanych. Zlodzei gier sie boicie, czy co? A tu nowa propozycja: zamknac kolejna czesc forum, nawet dla zarejestrowanych. Co niezainteresowanych obchodza tymczasem forumowe przeboje z szalitarem? Na jego miejscu zrywalbym boki ze smiechu czytajac te pomysly. Moze wiec warto otworzyc wszystko dla wszystkich i dzielic sie posiadanymi informacjami bezinteresownie i bez dodatkowych warunkow, zamiast tworzyc sobie wlasne getto znajomych krolika, hm?

no zrywam boki : D turlam się i nie wypowiadam tak jest lepiej :D

Oczywiście to jedynie hipoteza, a szalitar na pewno z odpowiednią dokładnością przeczesuje aukcje szukając takich perełek, ale mimo wszystko z chęcią bym zobaczył jakieś rozwiązanie tego problemu, zwłaszcza w każdej "nieinwazyjnej" formie (przyznaję że mój pomysł jest bardzo restrykcyjny).

Słuchaj te co wy tu wrzucacie, ja po prostu nie chciałem tego syfu bo był za drogi na moje szlachetne progi :D Ja nawet nie wchodze na to forum, kolega mi podsyła jak coś śmiesznego napiszecie ;P
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2012, 22:35:23 wysłana przez MarioBros »
Moje aukcje to wielki wkład w polską scenę Game Boy i nie tylko.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2704 dnia: Listopad 22, 2012, 00:28:25 »
Słuchaj te co wy tu wrzucacie, ja po prostu nie chciałem tego syfu bo był za drogi na moje szlachetne progi :D Ja nawet nie wchodze na to forum, kolega mi podsyła jak coś śmiesznego napiszecie ;P
Fajnych masz kumpli, jak śledzą fora internetowe za Ciebie. >.<
Najwidoczniej wchodzisz na forum, gdyż nagle napisałeś posta. Szalitar, proszę Cię, idź i nie wracaj...
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2705 dnia: Listopad 22, 2012, 09:21:29 »

Szalitar i tak kupi tego białego classica. Już teraz wygrywa. Po czym poznaję? Ano trudne to nie jest. Pierwsze R, ostatnie Y, to znaczy RetroGry. I liczba komentarzy też się zgadza.

Trzeba podbić mu cenę, żeby przynajmniej za tanio go nie wyrwał :P

Offline Sami-wiecie-kto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2706 dnia: Listopad 22, 2012, 11:47:57 »
Słuchaj te co wy tu wrzucacie, ja po prostu nie chciałem tego syfu bo był za drogi na moje szlachetne progi :D Ja nawet nie wchodze na to forum, kolega mi podsyła jak coś śmiesznego napiszecie ;P
Fajnych masz kumpli, jak śledzą fora internetowe za Ciebie. >.<
Najwidoczniej wchodzisz na forum, gdyż nagle napisałeś posta. Szalitar, proszę Cię, idź i nie wracaj...

trudno było się powstrzymać, od napisania posta gdy po dłuuuugim czasie zorientowaliście się, że po prostu leję z was ;D Bo myślicie, że ja czy bogo wchodzimy tu szukać okazji.. xd po co mamy oglądać wrzucone linki przez was aukcji, których my nie chcieliśmy ; p ? xd


Szalitar i tak kupi tego białego classica. Już teraz wygrywa. Po czym poznaję? Ano trudne to nie jest. Pierwsze R, ostatnie Y, to znaczy RetroGry. I liczba komentarzy też się zgadza.

Trzeba podbić mu cenę, żeby przynajmniej za tanio go nie wyrwał :P

a podbijaj : P tylko potem miej pieniążki, żeby zapłacić : D żebyś znowu mi nie płakał, że mnie było stać, a Ciebie nie Plebsiku :D
Moje aukcje to wielki wkład w polską scenę Game Boy i nie tylko.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2707 dnia: Listopad 22, 2012, 12:36:52 »
Szczycisz się czymś? Czujesz się lepszym w jakiejś dziedzinie od innych? Robisz chujowe biznesy na konsolach i dzieciakach? Nie masz zielonego pojęcia o kolekcjonowaniu? W takim razie nie jest to miejsce dla Ciebie. Niecałe dwa miesiące minęły jak mnie przepraszałeś na gg, za to co zrobiłeś. A teraz co robisz? Jakiś zamęt na forum znowu? Powtarzasz się synku. Poza tym zorientowani byliśmy cały czas, że gdzieś się tu kręcisz jak smród po gaciach.... wystarczył tylko odpowiedni temat i sam się odkryłeś. Ale również nie trudno się domyślić, że masz jeszcze kolejnych 10 kont na tym forum. Gdybyś był mądrym gościem... gdybyś sprzedawał i nabywał konsole w rzetelny sposób, z pewnością większość osób na forum byłaby Twoimi klientami. Gdybyś miał trochę oleju w głowie - już dawno miałbyś sklep internetowy z RETRO GRAMI. Ale jesteś zwykłym cwaniakiem i oszustem dlatego też musisz wszystko załatwiać w taki sposób w jaki to robisz - jakieś lewe aukcje (później się chwalisz, że "wyrwałeś", a w rzeczywistości ktoś Ci prywatną aukcję wystawił), kilka kont w różnych miejscach (allegro, fora internetowe w celu podbijania cen). Czy Ty myślisz, że ludzie są tak głupi, żeby tego nie widzieć? Czy Ty uważasz, że długo tak jeszcze pociągniesz? To tylko Ci się wydaje. Miłego śledzenia "super ofert" ;D.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2708 dnia: Listopad 22, 2012, 20:29:10 »
Czesc forum (ze zdjeciami kolekcji) juz jest zamknieta dla niezarejestrowanych. Zlodzei gier sie boicie, czy co? A tu nowa propozycja: zamknac kolejna czesc forum, nawet dla zarejestrowanych. Co niezainteresowanych obchodza tymczasem forumowe przeboje z szalitarem? Na jego miejscu zrywalbym boki ze smiechu czytajac te pomysly. Moze wiec warto otworzyc wszystko dla wszystkich i dzielic sie posiadanymi informacjami bezinteresownie i bez dodatkowych warunkow, zamiast tworzyc sobie wlasne getto znajomych krolika, hm?

Odnośnie "Zdjęć kolekcji". Domyślnie miał to być motywator do założenia konta i dołączenia do społeczności. Druga sprawa to to, że sporo osób zamieszcza w swoich kolekcjach wiele cennych przedmiotów. Kto wie co w ludziach siedzi - lepiej uważać co i gdzie się publikuje.

Jeżeli chodzi o tworzenie getta. Mam takie samo zdanie jak ty. A może miałem? Obecna sytuacja jest niepokojąca. Jakiś czas temu zamieściłem w pewnym temacie szczegółową relację dot. intratnego źródła pomarańczowych shelli do GBA. Jakiś czas później widzę na allegro konsolę-składaka (w owej budzie) prezentowanej jako "Nowy GBA" za cenę 130 zł sprzedawaną przez jednego z panów... http://allegro.pl/nowy-pomaranczowy-gba-gra-i2723224231.html

Najgorsze, że ktoś konsolę kupił... widzisz ciekawą zależność? Takie działania niszczą nie tyle porządek forum co rynek retro, co już brzmi groźnie. Kupił nie żaden małolat za kieszonkowe tylko raczej kolekcjoner, który albo nie zauważy różnicy (mało prawdopodobne) albo od razu się zorientuje i będzie wściekły. Przez co wiele osób, na czele ze mną, wyciągnęło wniosek i nie zamieszcza ciekawych linków na forum, co psuje aktywność i tworzy atmosferę nienawiści. Coś z tym trzeba będzie zrobić, z tym że nie będzie to "zamykanie" kolejnej części forum. Może prędzej otwarcie czegoś dodatkowego jako wyróżnienie dla stałych bywalców ;)

Ja zawsze jestem chętny do pomocy, ale przypominam, że to nie miejsce do zbijania interesu na cudzej pasji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2012, 20:36:01 wysłana przez Antari »

Offline Sami-wiecie-kto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2709 dnia: Listopad 22, 2012, 21:41:36 »
Pajda uspokój się, zamentu nie sieję wyrosłem z tego : ) kolekcjonuję sobie w taki sposób jaki mi się podoba? I nie bądź śmieszny, bo sam u mnie licytowałeś prince of persje a pare postów niżej jak Ci się nie udało wygrać, napisałeś " tylko idioci by u szalitara coś kupowali " Eh. Skończmy tą wojne : P Piszcie sobie jak chcecie, ale zwracam uwagę, że ja mam z tego aby ubaw po pachy ^^. Doczepicie się jednej aukcji i już boże oh boże : P a dużo osób z forum kupuje tak czy siak, bo tego nie ma i takie głupie *kwiatek* jest zabawne ; P w moich oczach to wy jesteście gimbusami, bo się spinacie o nic :* Antarii w każdym bądź razie racji masz przyznaję, pokłaniam się i idę ogrywać mariolanda :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2012, 21:45:42 wysłana przez GBM_Fan »
Moje aukcje to wielki wkład w polską scenę Game Boy i nie tylko.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2710 dnia: Listopad 22, 2012, 21:46:19 »
Głupi jesteś i tyle w tym temacie :P

Offline Sami-wiecie-kto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2711 dnia: Listopad 22, 2012, 22:16:17 »
Głupi jesteś i tyle w tym temacie :P
Okej przyznaję Ci racje, głupszym się w końcu ustępuję ;P :D
Moje aukcje to wielki wkład w polską scenę Game Boy i nie tylko.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2712 dnia: Listopad 22, 2012, 23:15:50 »
Ehh... zwykła prowokacja, dałeś się jak młody :)

--

Proszę nie kontynuować wątku z szalitarem w roli głównej. Nie ma sensu karmić trolla.

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2713 dnia: Listopad 22, 2012, 23:29:04 »
Nie rozumiem was wszystkich , traktujecie link do produktu w tym temacie jako jakiś rarytas , przecież każdy może to znaleźć na aukcjach i czy kupi czy nie to jego sprawa.....
To że Szalitary , Nomaddy podmieniają obudowy , wciskają kit ludzią to inna sprawa , to debile i nowi się na to podejdą.... w tym nawet ja , no ale cóż tera jestem doświadczony i swoje wiem... a pan Bogo aka GamePad aka Konsolo-Mania akurat sprzedaje zawsze oryginalne produkty (przynajmniej odkąd sprawdzam aukcje codziennie od kilku miesięcy) , a jaka jest ich cena , to cóż taki rynek , szukajcie tańszych :D proste...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2714 dnia: Listopad 22, 2012, 23:53:04 »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2715 dnia: Listopad 23, 2012, 08:54:48 »
Nie rozumiem was wszystkich , traktujecie link do produktu w tym temacie jako jakiś rarytas , przecież każdy może to znaleźć na aukcjach i czy kupi czy nie to jego sprawa.....
To że Szalitary , Nomaddy podmieniają obudowy , wciskają kit ludzią to inna sprawa , to debile i nowi się na to podejdą.... w tym nawet ja , no ale cóż tera jestem doświadczony i swoje wiem... a pan Bogo aka GamePad aka Konsolo-Mania akurat sprzedaje zawsze oryginalne produkty (przynajmniej odkąd sprawdzam aukcje codziennie od kilku miesięcy) , a jaka jest ich cena , to cóż taki rynek , szukajcie tańszych :D proste...

Dokladnie.

Dlatego tym wazniejsze jest powszechne informowanie ludzi zarowno o roznych lewych praktykach, jak i o uczciwych aukcjach i sprzedawcach. Aukcje sa publiczne, majac byle telefon obslugujacy rss dowiaduje sie o czym chce juz w momencie pojawienia sie aukcji. Nie robcie wiec nie wiadomo jakich tajemnic z okazji, bo ci naprawde zainteresowani (w tym szalitar) dawno juz o nich wiedza; pokazujcie za to wszystkim zarowno lewe, jak i uczciwe, a nie zamykajcie sie w gronie "wtajemniczonych".

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2716 dnia: Listopad 23, 2012, 10:27:35 »
Ludzie... albo nie rozumiecie o co chodzi albo świadomie prowokujecie...

Tu nie chodzi o dawanie cynku do promocji, bo te Szalitar czy Bogo są w stanie namierzyć sami na allegro/tablicy itd.

Tu chodzi o sytuację, w której ludzie przestają chwalić się zdobyczami na aukcjach bo ktoś może im zwędzić towar który przed chwilą kupili... w jaki sposób? Pisząc PW do sprzedawcy z dwukrotnie lepszą ofertą. Wówczas sprzedawca zamieszcza ogłoszenie, że towar uległ wypadkowi i nie jest możliwa sprzedaż. Później odpicowana konsola ląduje na allegro za 200 zł, NO PATRZ JAKI DZIWNY TRAF!

Dalej może zacytuję sam siebie, bo jestem trochę zajęty i nie mam czasu pisać 2 razy tego samego :)

Jakiś czas temu zamieściłem w pewnym temacie szczegółową relację dot. intratnego źródła pomarańczowych shelli do GBA. Jakiś czas później widzę na allegro konsolę-składaka (w owej budzie) prezentowanej jako "Nowy GBA" za cenę 130 zł sprzedawaną przez jednego z panów... http://allegro.pl/nowy-pomaranczowy-gba-gra-i2723224231.html

Nie jest żadnym odkryciem opisywanie negatywnego wydźwięku zamykania tematów na forum, z tym że nie chodzi tutaj o to :) Dział promocje, okazje, to tylko taki niewielki procent konfliktu, który można przeboleć. Inaczej ma się sprawa z DWOMA kwestiami, które poruszyłem powyżej.

PS. Jest mi naprawdę wszystko jedno odnośnie działu "Promocje" bo tak naprawdę mam już większość rzeczy na GB, które chciałem. Co innego sprawa ze sprzedawaniem kombinowanych konsol, które sam pokazałem jak zmontować... cholera to trochę jakbym zam przyłożył rękę do tego niechlubnego procederu. Czyli jak, lepiej nie postować na forum modyfikacji? To jest rozwiązanie? No i najlepiej niech ludzie przestaną zamieszczać linki w dziale "Kufer tajemnic" i "Kolekcje"... nie czekaj... już przestali...
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 10:36:18 wysłana przez Antari »

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2717 dnia: Listopad 23, 2012, 11:24:19 »
MarioBros - Ty się uspokój.

Offline Sami-wiecie-kto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2718 dnia: Listopad 23, 2012, 15:53:47 »
Moje aukcje to wielki wkład w polską scenę Game Boy i nie tylko.

Offline MI_rai

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 158
  • Proszę nie judaszuj mnie
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #2719 dnia: Listopad 23, 2012, 23:22:34 »
eh, gdzie są te czasy jak wszystko było proste, łatwe, szło pokewersje colora za 2/3 dychy na allegro wyczaić w mincie i nikt nie kombinował.
"Spułczuje" : <