Autor Wątek: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje  (Przeczytany 412967 razy)

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3240 dnia: Czerwiec 15, 2013, 16:44:44 »
hehe spoko

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3241 dnia: Czerwiec 15, 2013, 16:54:25 »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3242 dnia: Czerwiec 15, 2013, 17:59:13 »
no i co z tego adminie, rozwiązanie fana z najniższa kwotą nic nie daje. jak kolesiowi pasuje kwota która zaoferuje, przebijam najwyższa ofertę on kończy aukcje ,a ja wpłacam ustaloną kwotę.Tak cie to boli ? wolny rynek, nie widzę tu problemu , to raczej sprawa sprzedawcy.

M4ciek widzisz dowiedziałeś się że jesteś niehonorowy bo dogadałeś się ze sprzedawcą poza aukcji... śmiech na sali hahahahah

Chodzi o zasadę. Poczytaj sobie regulamin allegro, czy takie wykorzystywanie licytacji jest dozwolone. Aż głupio się robi, że taki ktoś jak ja musi pouczać kogoś takiego jak ty. Podobno żyjesz z tego. Tutaj sobie poczytaj.

http://allegro.pl/help_item.php?item=396

Nawet znalazło się miejsce na inny rodzynek, czyli zawyżony koszt transportu:

Cytuj
Przykłady niedozwolonych treści w ofercie[...]:

Rażące zawyżenie kosztu transportu i jednoczesne zaniżenie ceny za przedmiot w celu zmniejszenia prowizji od sprzedaży.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3243 dnia: Czerwiec 15, 2013, 18:09:09 »
Na noże :D

Suspect i jak Biały DMG? Masz już plan działania? :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3244 dnia: Czerwiec 15, 2013, 18:46:03 »
Nie sprzeda, ani nie wymieni. Chodziło tylko i wyłącznie o lans. Nie pierwszy i nie ostatni raz na tym forum.

A odnośnie allegro to tutaj sprawa jest raczej bezdyskusyjna. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale takie działanie jest nie tylko nieetyczne, ale też sprzeczne z polityką serwisu.

Zaklepywanie w tym temacie miało za zadanie nie wchodzenie sobie w drogę w celu podbijania ceny - licytacja nadal odbywała się na allegro. Taka polityka grzeczności między userami wymagała wyższej kultury kontaktów międzyludzkich. Do pewnego czasu to działało jak była nas mała grupka, pamietam chyba kiedyś ustąpiłem Pajdzie białego DMG, choć sam miałem na niego chrapkę. Było to piękne w idei, lecz naiwne w praktyce, bo niektóre osoby po prostu nie mogą odpuścić i ustąpić koledze. Licytują za plecami, tak jakby jutro miał się skończyć świat. Przez takie działanie można wiele stracić w oczach kolegów, niekiedy nawet po wsze czasy. Wszak internet nigdy nie zapomina i nigdy nie wybacza.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3245 dnia: Czerwiec 15, 2013, 20:10:21 »
no wiesz ja tu kolegów nie mam na forum więc nie mam komu ustępować , a o białym dmg sie zdziwisz jeszcze , jakbym chciałbym się pochwalić to bym wstawił fotkę gdzie indziej...

każdy ma w dupie zasady allegro, tak samo jak allegro ma w dupie zdanie i dobro userów

chyba tylko ty przestrzegasz wszędzie wszystkich zasad, i miło że znowu przypomniałeś jaki to jesteś wspaniały i dobry, zawsze starasz się żeby to było widoczne. Oddałeś białego zajechanego białego dmg bez klapki dla kolegi z forum, co za gest

zeby nie było offtopu ,przy okazji taki sam Mario Delux jak pare dni wcześniej ktoś wstawiał :

http://www.ebay.pl/itm/GAMEBOY-COLOR-SUPER-MARIO-BROS-DELUXE-PAL-COMPLET-/221241239104?pt=FR_Jeux_Vid%C3%A9o&hash=item3383016640#ht_2313wt_1082
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2013, 20:19:58 wysłana przez suspect »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3246 dnia: Czerwiec 15, 2013, 20:20:16 »
no wiesz ja tu kolegów nie mam na forum więc nie mam komu ustępować , a o białym dmg sie zdziwisz jeszcze , jakbym chciałbym się pochwalić to bym wstawił fotkę gdzie indziej...

każdy ma w dupie zasady allegro, tak samo jak allegro ma w dupie zdanie i dobro userów

W innym temacie by nie przeszło, bo kolekcja to nie towar na sprzedaż (chyba). Mimo wszystko serdecznie doradzałbym jednak stosować się do przepisów ustalanych przez allegro zwłaszcza, jeżeli prowadzisz za jego pośrednictwem działalność gospodarczą. Poza tym, to że każdy ma w "d***" zasady allegro to nie znaczy, że ty też musisz. No chyba, że chcesz.

EDIT. Ten GB Classic od Pajdy był w bdb stanie z klapką. To ja parę miechów później kupiłem tego zjechanego bez klapki, po czym go odnowiłem. Więc chyba ci się pomyliło coś.

Zresztą "oddałem" to za dużo powiedziane. Po prostu napisałem, że "okej, nie będę licytował". Jakby ci się chciało to możesz przeszukać te skromne 150 stron w tym temacie pewnie znajdziesz.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3247 dnia: Czerwiec 15, 2013, 20:29:37 »
może i tak pomyliłem, co do allegro to jeśli ja sprzedaje to staram się robić to tak żeby druga osoba była zadowolona , a negocjowanie cena poza allegro nie uważam za uwłaczające mojej działalności, nie wspominając o tym że to sprzedawca łamie regulamin nie ja, ja tylko pytam czy jest możliwość sprzedaży od ręki lub poza allegro

Offline vanilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45

Offline adrian623

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3249 dnia: Czerwiec 16, 2013, 15:49:13 »
Nieźle ale typ nie obiera coś telefonów ode mnie i podwyższył właśnie cenę.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3250 dnia: Czerwiec 16, 2013, 16:19:53 »
http://tablica.pl/oferta/gameboy-advance-sp-pokemon-shapphire-fifa-2005-okazja-ID34DJL.html#d7afe85b6c

smacznego
zdjecia nie przedstawiaja nic
poki to moga byc bootleg, a konsola w slabym stanie z zewnatrz

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3252 dnia: Czerwiec 17, 2013, 00:06:04 »

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3253 dnia: Czerwiec 17, 2013, 00:08:14 »
Cholera, wydawało mi się, że nie widziałem;/

Dzięki ;)

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3256 dnia: Czerwiec 17, 2013, 18:11:12 »
Czemu porażka? Nie przyglądałem się zbytnio, tylko rzuciłem okiem ale nie widzę specjalnej tragedii. Crapy?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3257 dnia: Czerwiec 17, 2013, 20:18:30 »
SP wart 20zł, 8 piratów, parę oryginałów, ale krapiszony (pomijając poksy), parę paskudnych boxów i GBA wątpliwej jakości... 190zł?!

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3258 dnia: Czerwiec 17, 2013, 20:26:00 »
pokemony nie po ang

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3259 dnia: Czerwiec 17, 2013, 20:54:35 »
pokemony nie po ang

No nie zauważyłem, ale tym bardziej oferta do pupy :P