Autor Wątek: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje  (Przeczytany 413092 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3340 dnia: Lipiec 05, 2013, 20:09:55 »
Do ww. działań służy temat "Czy warto kupić", do którego zostawiam odnośnik niżej.

-> http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=161.820

Ale zrobimy wyjątek:

1. Aukcja nr.1 Tak jak pisał Bart, wersja niemiecka czyli dialogi w grze po niemiecku. Cena karta raczej wysoka patrząc na stan. Cena za wysyłkę względna.

2. Aukcja nr.2 Paskudny stan wizualny. Z uwagi na powyższy fakt cena raczej nie promocyjna. Koszt wysyłki zawyżony.

3. Aukcja nr.3 Zestaw kompletny niekompletny tak jak pisał Bart. Koszt wysyłki powiedzmy, że w normie, choć jakbym miał być szczery nadal za wysoko.

4. Aukcja nr.4 Dobra cena, stan wizualny ok. Wysyłka zawyżona.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3341 dnia: Lipiec 05, 2013, 21:28:45 »
ty byś chciał wysyłkę za darmo wiec zawsze będzie zawyżone

ps. gdzie masz napisane na aukcji że kurukuru jest kompletny ?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3342 dnia: Lipiec 05, 2013, 21:38:10 »
.__.

Obserwowałem co dzisiaj wystawiłeś. Karty na GB/GBC po 7-8 zł, a wysyłka 9-12 zł. Ekonom za dziewiątkę na taki przedmiot? Dziwne stawki ma u was poczta. Stare nawyki powracają jak widać. Zresztą do aukcji z Golden Sunem się nie przyczepiłem a wysyłka nie była darmowa.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3343 dnia: Lipiec 05, 2013, 21:46:44 »
podyskutował bym ale nie ma sensu :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3344 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:08:52 »
Powiem tyle, GBA przyszedł do mnie poleconym za 7zł, więc nie rozumiem wysyłki gołego carta za wyższą kwotę. IMHO prowadząc biznes kupujesz koperty/opakowania hurtem, więc wychodzi Ci taniej niż przypadkowej osobie, która po prostu chce się pozbyć jakiegoś grata zalegającego w szafie. Ewentualny dojazd na pocztę też odpada, bo nie sądzę, byś woził każdą paczkę osobno. Sam chętnie parę rzeczy bym u Ciebie kupił, ale właśnie koszt dostawy mnie odstrasza (szczególnie gdy towar, który mnie interesuje jest tańszy od kosztów dostawy).

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3345 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:15:46 »
to za ile mam wysyłkę to moja sprawa, wole zaniżyć cenę gry o 2 zł a dać 2 zł więcej wysyłki, a gdybyś poczytał to byś widział że przy zakupie kilku przedmiotów płacisz u mnie raz wiec wychodzi Ci to bardziej korzystnie niż gdyby nawet policzył po normalnej cenie wysyłkę.

nie wiem czy to tak trudno zrozumieć że ktoś kto handluje wycenia sobie przedmiot przed wystawieniem i jeśli da wysyłkę w normalnej cenie np 5 zł to cena gry będzie wtedy odpowiednia wyższa o te 4 zł, więc na jedno wychodzi, wyprzedzam od razu kolejną odpowiedz na pytanie czemu nie zaniżę kosztu wysyłki a nie podniosę gier. A dlatego że mam już ustawione cenniki i nie chce mi się zmieniać wszystkich innych aukcji w których ich nie ustawiłem. tyle odemnie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3346 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:20:58 »
Tańsza gra a ciut droższa wysyłka w zamian za to - dobrze wygląda na aukcji, tak samo jak cena 9.99 zamiast 10.00zł. Mi to nie przeszkadza. Biznes to biznes, mnie to nie boli.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3347 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:23:05 »
no ktoś załapał :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3348 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:31:54 »
Ok, suspect, rozumiem i nie drążę dalej. Dzięki za rozjaśnienie sprawy z Twojej perspektywy.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3349 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:45:29 »
Wszystko fajnie ale zapominasz bogo aka suspect, że mnie to guzik obchodzi, że ty zarabiasz na chleb w ten sposób. To nie darmowe forum z poradami psychologa dla handlarzy z syndromem Piotrusia Pana. Doskonale zdaję sobie sprawę z jakiego powodu zawyżasz wysyłkę. Ja jestem graczem, dla mnie liczy się, żeby kupić jak najtaniej, w jak najlepszym stanie wizualnym. Dla ciebie z kolei optymalna jest sytuacja odwrotna. Porozumienia nie będzie.

Za niedługo (lub nawet już) to Antari wyjdzie na czołowego konspiratora i aferzystę, bo dojeżdża na biednych, uciemiężonych handlarzy, którzy muszą zarobić na utrzymanie rodziny. A co mnie jako gracza to obchodzi? Myślisz, że mój ton wypowiedzi wynika z ignorancji lub też niewiedzy? Bzdura.

Są osoby na tym forum, które mają nalane na to, bo je stać. I tyle na zakończenie ode mnie. Kasa dzieli.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3350 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:51:58 »
mnie mało interesuje kogo stać ,a kogo nie to nie jest chleb czy inne niezbędne produkty
tymbardziej że praktycznie nie ma konkurencji i raczej nie będzie w polsce
ps. już na takiego wychodzisz

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3351 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:11:42 »
Tańsza gra a ciut droższa wysyłka w zamian za to - dobrze wygląda na aukcji, tak samo jak cena 9.99 zamiast 10.00zł. Mi to nie przeszkadza. Biznes to biznes, mnie to nie boli.

Innymi slowy przywykles i nie masz juz nic przeciwko temu, ze ktos nieprzerwanie probuje cie oszukac. Przyjales oszustwo za norme, zapewne zawsze skutecznie rozgryzasz wszystkie triki, nie dajesz sie oszukiwac, ani na siebie wplywac a takze swietnie radzisz sobie na dzisiejszym rynku (w razie czego podkreslam ironie). Tymczasem wciaz sa tacy, ktorych to boli i nie uwazaja takiego stanu rzeczy za normalny. Np. cen z dziewiatkami na koncu:

http://www.theminimalists.com/penny/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3352 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:24:29 »
mnie mało interesuje kogo stać ,a kogo nie to nie jest chleb czy inne niezbędne produkty
tymbardziej że praktycznie nie ma konkurencji i raczej nie będzie w polsce
ps. już na takiego wychodzisz

Mało mnie interesuje zdanie na temat mojej osoby w kręgach ludzi, dla których wyznacznikiem wartości w tym hobby jest kasa. Owszem konkurencji w Polsce nie ma, a zasługa to właśnie takich nieuczciwych praktyk i drobnego naginania przepisów, które wykończyły uczciwych sprzedawców. Choć w zasadzie istnieją jasne przepisy w regulaminie allegro dot. zawyżania wysyłki. Linki podawałem parę kartek wcześniej, jak widać bezcelowo, bo i tak nie ma żadnych szans na zmianę na lepsze.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3353 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:26:58 »
Pomijam aspekt psychologiczny tego zagrania, ale chcę coś jeszcze zauważyć, a mianowicie to, że nawet w regulaminie allegro jest napisane, że zawyżanie kosztów wysyłki celem obniżenia ceny gry jest niedozwolone. Temat taki został jakiś czas temu poruszony lecz myślę, że nikt z handlarzy nie wziął sobie tego do serca pod pretekstem "i tak każdy tak robi więc co mnie to obchodzi". Fakt, że  szkodliwość czynu jest nie wielka nie umniejsza tego, że wypadało by jednak być honorowym,

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3354 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:46:55 »
  Jasne, ale oprócz tego, że zawyżona cena wygląda brzydko i każdy wie, że jest zbyt wysoka to nie ma to znaczenia. Zakładam sobie, że chce coś sprzedać za X i tyle, a proporcje gra/wysyłka to bez różnicy (mowa o groszowych transakcjach) ; Oczywiście jeśli wysyłka jest droższa i ma to wpływ na niższą cenę produktu. Tylko kto to sprawdzi?
Allegro ma takie prawo nie ze względu na "honorowośc", a prowizje. To też cwaniaki, więc wiecie...

Na pewno skutecznie zniechęcają ceny typu 30,99.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3355 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:52:26 »
Przecież istnieje oficjalny cennik na PP. Pod jaki gabaryt kwalifikuje się kart na GB/GBA? Ile waży? Około 100g? Każdy może to sprawdzić, to wiedza powszechna. Stawki powinny być jednolite w całej Polsce.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3356 dnia: Lipiec 05, 2013, 23:59:53 »
Niestety pod uogólnioną stawką są też inne kwestie. Niejednokrotnie dostałem kart wrzucony luzem, ze złożonym boxem. Niektórzy liczą sobie nawet za gazetki z netto, czy inne kartoniki lub folie do paczek. Zdarzają się też przypadki wysyłania gier spakowanych jak bomby chemiczne. Każdy ma inny styl ;)

Samo allegro musiałoby nakładać na aukcje gotową stawkę wysyłki; to niemożliwe.

Offline matthew

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3357 dnia: Lipiec 06, 2013, 00:00:03 »
Taki polecony prior. z cartridgem do gba, koszt wysylki ok. 6zl...

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3358 dnia: Lipiec 06, 2013, 00:12:36 »
Flush2 no ale nie uważasz, że to przegięcie? Znałem takich co doliczali paliwo za transport na pocztę. Może jeszcze koszt śniadania, bo grzechem jest jechać na pocztę z pustym brzuchem :P Dobrze by było jednoznacznie wskazywać w opisie aukcji lub na stronie "o mnie", co wchodzi w zakres pojęcia "wysyłka", w jaki sposób są pakowane przedmioty i za co są liczone dopłaty.

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3359 dnia: Lipiec 06, 2013, 00:22:52 »
Wysyłka to moim zdaniem:
Idziesz za darmola na pocztę i płacisz za kopertę i usługę. Tyle w temacie.
Gazetki do bezpiecznego opakowania to nie problem, a folię to raz na rok się kupuje/bierze z własnych paczek, które się dostało.

Może jeszcze kanaroska opłata za brak biletu w drodze na pocztę? :) Hit heh