Autor Wątek: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje  (Przeczytany 412893 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3360 dnia: Lipiec 06, 2013, 00:29:13 »
Uczciwość idzie w patrze z brakiem umyślnego zatajania informacji celem osiągnięcia większych korzyści i wprowadzenia kupującego w błąd. Jasno przedstawić zasady transakcji i klient będzie zadowolony. Choćby małym druczkiem na stronie "o mnie". Mimo wszystko chyba nigdy się nie spotkałem ze sprzedawcą, który by tak rzetelnie podchodził do tej sprawy. W sensie wypisywał ile liczy za kopertę, folie i wszystko inne składające się na "wysyłkę".

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3361 dnia: Lipiec 06, 2013, 00:32:49 »
@Antari

A gdyby sprzedający uczciwie napisał Ci, że wysyłka jest droższa kosztem niższej ceny produktu. Wychodząc przy tym na to samo miałbyś coś przeciwko? Zakładając, że wszyscy się lubimy i siedzimy w tym samym interesie oczywiście ;)


Czas to pieniądz w tych czasach; każdy do swojego koryta. Nikogo nie obchodzi ile wpisze w to pole. Pierwsza myśl to "zarobię zeta" i wiiijo. Kupujta tłumnie i cicho siedzieć.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3362 dnia: Lipiec 06, 2013, 00:48:59 »
Wtedy by mega zaplusował u mnie i opadła by mi szczęka. Kupiłbym jakbym potrzebował. Obaj mielibyśmy czyste sumienie. Win - win. Taki już jestem, że za te chciwe 2 zł w te czy w tamtą stronę można u mnie przegrać życie. Liczy się zasada, nie ważne czy mnie stać czy nie.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3363 dnia: Lipiec 06, 2013, 08:57:01 »
i już zaczęła się durna dyskusja 10 raz o tym samym z której nic nie wynika.
też bym wiele chciał a się nie da, szkoda

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3364 dnia: Lipiec 06, 2013, 10:27:18 »
Dla mnie wszystko jedno jaka jest cena wysyłki bo i tak patrzę na całkowity koszt (rubryka "z wysyłką"). Za drogo - nie kupię. Choć te ceny to trochę przesadzone :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3365 dnia: Lipiec 06, 2013, 10:50:27 »
i już zaczęła się durna dyskusja 10 raz o tym samym z której nic nie wynika.
też bym wiele chciał a się nie da, szkoda

Ciekawe kto ją zaczął :P

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3366 dnia: Lipiec 06, 2013, 11:10:15 »
Nie za bardzo rozumiem, ja czasami kupuję mimo iż cena wysyłki jest za wysoka, chociażby dlatego bo okazja może się nie powtórzyć. Nie mamy wpływu na widzimisię sprzedawcy i mimo tego, że mamy możliwość dogadania się to rzadko kiedy ktoś idzie na rękę. Smutne to ale prawdziwe.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3367 dnia: Lipiec 06, 2013, 11:35:26 »

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3368 dnia: Lipiec 06, 2013, 16:08:36 »
Do najnowszego "Kaczora Donalda" dodawany jest zestaw dziesięciu kart uzupełniających Pokemon "Diamond & Pearl". Cena czasopisma z kartami: 7.99 zł, co chyba jest dobrą ceną patrząc na ceny samych kart :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3369 dnia: Lipiec 06, 2013, 19:55:00 »
Innymi slowy przywykles i nie masz juz nic przeciwko temu, ze ktos nieprzerwanie probuje cie oszukac.

Tak bo cały świat konsumpcji to jedno wielkie oszustwo, począwszy od parametrów telewizorów i wszelkiego AGD, po inne cuda montowane w nowoczesnych pojazdach. To są zasady komercyjnego rynku i pierwsze skutki konsumpcjonizmu, następne będą niebawem jak zeżremy cały świat ;)

Nie będę więc tupał nużką na jeden mały występek handlarza, który i tak się obróci kiedyś przeciwko niemu (system gwiazdek na alle itd.) W skali ogólnej jest to problem śmieszny.

Są osoby na tym forum, które mają nalane na to, bo je stać. I tyle na zakończenie ode mnie. Kasa dzieli.

Raczej czas i problemy życiowe dzielą. Szkoda głowy na takie pierdoły, daj żyć innym. (w tym handlarzom)

Dla mnie wszystko jedno jaka jest cena wysyłki bo i tak patrzę na całkowity koszt (rubryka "z wysyłką"). Za drogo - nie kupię. Choć te ceny to trochę przesadzone :)

This is it.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3370 dnia: Lipiec 06, 2013, 20:53:30 »
Raczej czas i problemy życiowe dzielą. Szkoda głowy na takie pierdoły, daj żyć innym. (w tym handlarzom)

Ciekawe kto założył temat "Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami". Bo raczej nie ja. Teraz mnie się obrywa, bo ostrzegam, gdy widzę nadużycia. To nie ja zobojętniałem. 

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3371 dnia: Lipiec 06, 2013, 21:12:23 »
Antek słuchaj mądrzejszego kolegi i daj żyć panie daj żyć

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3372 dnia: Lipiec 06, 2013, 21:17:32 »
Ciekawe kto założył temat "Ostrzeżenia przed aukcjami, sklepami, sprzedawcami". Bo raczej nie ja. Teraz mnie się obrywa, bo ostrzegam, gdy widzę nadużycia. To nie ja zobojętniałem. 

Bardzo duże nadużycia.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3373 dnia: Lipiec 06, 2013, 21:26:02 »
Co innego ostrzec kogoś przed kombinowanym sprzętem, innym językiem w grze niż podaje sprzedawca, piratem ogłoszonym jako oryginał, a co innego koszt wysyłki, który każdy widzi i zgadza się albo nie - sprzedawca ma prawo wycenić swój czas poświęcony na pakowanie i wysyłkę.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline vanilla

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3374 dnia: Lipiec 06, 2013, 21:27:28 »
Do najnowszego "Kaczora Donalda" dodawany jest zestaw dziesięciu kart uzupełniających Pokemon "Diamond & Pearl". Cena czasopisma z kartami: 7.99 zł, co chyba jest dobrą ceną patrząc na ceny samych kart :D
Niezbyt, polskie karty DP w Realach od 2 albo nawet 3 lat są sprzedawane po 1,99 za booster.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3375 dnia: Lipiec 06, 2013, 21:35:06 »
M4ciek i Keitaro już macie u mnie rabat :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3376 dnia: Lipiec 06, 2013, 22:09:59 »
Co innego ostrzec kogoś przed kombinowanym sprzętem, innym językiem w grze niż podaje sprzedawca, piratem ogłoszonym jako oryginał, a co innego koszt wysyłki, który każdy widzi i zgadza się albo nie - sprzedawca ma prawo wycenić swój czas poświęcony na pakowanie i wysyłkę.

Nie zgodzę się. Na tej samej zasadzie każdy widzi kombinowany sprzęt, każdy widzi inny język w oferowanej grze, każdy widzi pirata. Nie każdy jest ekspertem. Nie każdy dokładnie analizuje każdą aukcję. Niektórzy widząc niską cenę wymalowaną na pomarańczowo z dużym fontem od razu klikają w kup, a dopiero potem okazuje się, że wysyłka jest gigantyczna. Marża dla sprzedawcy jest chyba wliczona w cenę przedmiotu. Koszt wysyłki to koszt wysyłki nie dorabiajcie sztucznej teorii na siłę... bosh...

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3377 dnia: Lipiec 06, 2013, 22:21:44 »
uważasz innych za jakąś idiotów czy pod rasę ? może narysuj sobie sfastykę na czole awatara. Non stop się wywyższasz i dajesz rady innym mimo tego że jest to zbędne.
Dla twojej wiadomości ludzie potrafią czytać i znają liczby, każdy widzi koszt wysyłki, co innego z oryginalnością produktu nie każdy na 100 % to pozna, tak sam z wymienianą obudową czy językiem gry szczególnie początkujący kolekcjonerzy.
Proszę cie daj żyć i zastanów się przed kolejną wiadomością którą napiszesz

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3378 dnia: Lipiec 06, 2013, 22:56:41 »
Nie zgodzę się z tobą, uważam, że Antari ma całkowitą racje, a ty jedynie próbujesz uargumentować swoją wypowiedź poniżając innych.

Offline frogger

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3379 dnia: Lipiec 06, 2013, 23:33:25 »
Ależ debilny, powtórzę debilny argument z tą swastyką. Proszę, niech się Pan ukara  sam. I Pan pisze o podrasie ludzi słabszych intelektualnie? Cóż za ironia. Proszę zakończmy tę offtopową dyskusję, ten dział służy do publikowania okazji czyli czegoś wesołego , a nie czytania żenujących komentarzy prezentujących  poziom sprzedawców w rodzimym handlu, co mogłoby potencjalnie zasmucić wielu użytkowników cieszących się dniem dzisiejszym.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2013, 23:42:36 wysłana przez frogger »