Autor Wątek: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje  (Przeczytany 412885 razy)

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3420 dnia: Lipiec 31, 2013, 09:45:32 »
Witam,

Panowie czy to może sprzedaje ktoś od nas z forum:

http://tablica.pl/oferta/game-boy-color-limitowany-atomic-purple-tuning-podswietlenie-gry-kable-ID3gCIh.html

chciałbym kupić tą konsolkę, ale mam wątpliwości bo ktoś nie chce sfinalizować przez allegro zasłaniając się brakiem konta i od razu podaje nr i dane do przelewu...

Może się orientujecie?

Offline matthew

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3421 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:40:36 »
Normalne ze nie chce sfinalizowac przez allegro, jak sprzedaje na tablicy. Na tablicy malo kto chce wysylac, dlatego glownie sie tam odbiera sprzedawana rzecz osobiscie ;)

Wysyłane z mojego GT-S5360 za pomocą Tapatalk 2


Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3422 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:58:02 »
Normalne ze nie chce sfinalizowac przez allegro, jak sprzedaje na tablicy. Na tablicy malo kto chce wysylac, dlatego glownie sie tam odbiera sprzedawana rzecz osobiscie ;)

Nie, no serio?! :P

WIADOMO: Na tablicy się nie sprzedaje. Sprzedaje się na allegro gdzie wygrana aukcja jest wiążącą umową k-s chronioną dodatkowo POK, tablica.pl to tylko ogłoszenia - pewnie, że odbiera się osobiście, ale nie będę jechał 700km, po konsolkę za 60zł. Tablica.pl  rekomenduje finalizacje na odległość przez allegro i takie rozwiązanie zaproponowałem, ale się nie zgodził. Pytam czy to ktoś z forum, bo to zmniejszy moje obiekcje wobec potencjalnego oszustwa.

Wiem, że mailowe dogadanie się też jest wiążącą umową, ale nie podlega ochronie jak na allegro, a zgłoszenie na policje wiąże się prawie w 100% z umożeniem postępowania ze względu na nieznaczną wartość, a mi się nie uśmiecha wyrzucanie kasy do śmietnika.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3423 dnia: Lipiec 31, 2013, 11:56:14 »
Analizowaliśmy tę ofertę jakiś czas temu na forum, ale raczej w kategorii ciekawostki z uwagi na niekonwencjonalną technikę marketingową zastosowaną w opisie aniżeli dobrą okazję.

Moim zdaniem lepiej nie pakować się w tę konsolę. Ma wbudowane podświetlenie - ktoś ingerował w konsolę, nie wiadomo do końca jak wszystko w środku poukładał. Jeżeli osoba sprzedająca ową konsolę znajduje się na forum to raczej pozostaje w ukryciu.

Jako, że jesteś tu nowy, polecam zapoznanie się z tematami  "Czy warto kupić?", "Wycena sprzętu (konsole, gry etc.)", które znajdują się w poniższym dziale. Wydaje mi się, że w tym przypadku lepiej sprawdzałby się któryś z nich, gdyż "Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje" służy wyłącznie do dzielenia się linkami do dobrych promocji. A przynajmniej kiedyś tak było, bo obecnie wyrwanie czegokolwiek w przyzwoitej cenie graniczy z cudem. Wstawienie tutaj mija się z celem, bo osoba skupująca od razu poleci na allegro i sprzeda w 3 razy większej cenie. I w ten sposób gra/konsola nie trafia do fana lecz do resellera. Ale to temat na osobną dyskusję.

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=711.0

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=161.0

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3424 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:04:54 »
Dziękuję bardzo za odp. i przepraszam, za zły temat ;)  myślałem, że to okazja i chciałem to skonfrontować. Teraz będę już wiedział gdzie zadawać ewentualne pytania.

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam!

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3425 dnia: Lipiec 31, 2013, 12:48:35 »
Ten koleś, który to sprzedaje, ma swój kanał na YouTube dotyczący konsol Game Boy i nie tylko. To raczej konkretny facet. Na pewno nie żaden oszust.

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3426 dnia: Lipiec 31, 2013, 13:24:14 »
Ten koleś, który to sprzedaje, ma swój kanał na YouTube dotyczący konsol Game Boy i nie tylko. To raczej konkretny facet. Na pewno nie żaden oszust.
pokaż kanał

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3427 dnia: Lipiec 31, 2013, 16:37:32 »
Ten koleś, który to sprzedaje, ma swój kanał na YouTube dotyczący konsol Game Boy i nie tylko. To raczej konkretny facet. Na pewno nie żaden oszust.
pokaż kanał

pokaż cyce

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3428 dnia: Lipiec 31, 2013, 16:41:04 »
Ten koleś, który to sprzedaje, ma swój kanał na YouTube dotyczący konsol Game Boy i nie tylko. To raczej konkretny facet. Na pewno nie żaden oszust.
pokaż kanał

pokaż cyce

gej czy prostak ?

Offline Semmao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3429 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:22:22 »
Przemek_07 - dzięki Ci wielkie! Może się skuszę, jutro wypłata. ;) I tak mam wątpliwości, ale zobaczymy!

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3430 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:40:31 »
Nie czuję się upoważniony do podawania jego kanału publicznie ani na prywatne wiadomości.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3431 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:47:38 »
Nie czuję się upoważniony do podawania jego kanału publicznie ani na prywatne wiadomości.

Czekaj, to po co w ogole o tym kanale piszesz i dlaczego uzywasz go jako argumentu za czyjas uczciwoscia, skoro nie mozna go na oczy zobaczyc?

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3432 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:48:31 »
Nie czuję się upoważniony do podawania jego kanału publicznie ani na prywatne wiadomości.
spoko  , to po co wspinasz ze ma kanal? to ma swiadczyc o jego wiarygodnosci? mysle ze gosciu by sie nie obrazil jakby mu sub wpadl ale ok

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3433 dnia: Lipiec 31, 2013, 22:50:18 »
ludzie nie wpłacajcie na konto kasy bez allegro, bierzcie pobranie jak nie chce to już jest dziwne i nie ma co ryzykować, nie wiadomo kto jest po drugiej stronie

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3434 dnia: Lipiec 31, 2013, 23:08:56 »
Też ostrzegam przed wpłatą na konto. Przy takiej kwocie ciężko będzie policję zmusić do jakiegoś działania nawet. Podejrzane. Wyśle cegłę w paczce i udowodnij, ze nie dostałeś konsoli.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3436 dnia: Sierpień 01, 2013, 19:26:00 »
Może ustaw sobie jakieś powiadomienia / RSS dla frazy wyszukiwania "Game Boy Extreme Green" - będziesz dostawał info o nowych aukcjach.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3437 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:27:08 »
Czasem na allegro są widziałem trudniejsze okazy do zdobycia na polskim allegro.Jak twardo chcesz to proszę, http://www.ebay.pl/itm/GameBoy-Pocket-Konsole-Limited-Extreme-Green-Edition-wie-Neu-mit-neuem-Disp-/290787359530?pt=DE_Konsolen&hash=item43b446fb2a ale ok. 630zł za pocketa to dużo, bo za tyle możesz kupić 2 lighty i trochę ci zostanie http://www.ebay.pl/itm/Game-Boy-Light-Silver-Edition-/161074028298?pt=Video_Games&hash=item2580c29f0a

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3438 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:30:33 »
Czasem na allegro są widziałem trudniejsze okazy do zdobycia na polskim allegro.Jak twardo chcesz to proszę, http://www.ebay.pl/itm/GameBoy-Pocket-Konsole-Limited-Extreme-Green-Edition-wie-Neu-mit-neuem-Disp-/290787359530?pt=DE_Konsolen&hash=item43b446fb2a ale ok. 630zł za pocketa to dużo, bo za tyle możesz kupić 2 lighty i trochę ci zostanie http://www.ebay.pl/itm/Game-Boy-Light-Silver-Edition-/161074028298?pt=Video_Games&hash=item2580c29f0a

Dziękuję, ale obserwuję te aukcję od dawna bo wchodzę regularnie dwa razy dziennie na eBay celem znalezienia tej konsolki :)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3439 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:36:21 »
No to jak mówiłem - kanał RSS wyników wyszukiwania i aplikacja na telefon, która cię powiadomi :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie