Autor Wątek: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje  (Przeczytany 412918 razy)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3640 dnia: Październik 30, 2013, 14:55:18 »
Najśmieszniejsze w tym zbieraniu klasycznych GB jest to, że one niczym się od siebie nie różnią tylko kolorem obudowy. Czyli np. pajda zapłacił ponad 300zł za kawał białego ABSu :D
nie rozumiem, czym maja sie roznic?
limity to generalnie inne budy i tyle

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3641 dnia: Październik 30, 2013, 14:56:50 »
Oczywiście, że zapłaciłem ponad 300 PLN za kawałek białego ABSu, ale tych kawałków białego ABSu jest znacznie mniej niż szarego :3. Podobnie niebieskiego.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3642 dnia: Październik 30, 2013, 18:32:28 »
Najśmieszniejsze w tym zbieraniu klasycznych GB jest to, że one niczym się od siebie nie różnią tylko kolorem obudowy. Czyli np. pajda zapłacił ponad 300zł za kawał białego ABSu :D

Mam szczerą nadzieję, że prowokujesz w celu podbicia aktywności na forum :)

Nie rozumiem co jest śmiesznego w zbieraniu różnych wersji kolorystycznych konsol. Argument o racjonalności jest tutaj dość śmieszny, idąc tym tokiem myślenia kupowanie kartridży na Classica wartych parę stówek jest śmieszne, bo różnią się one jedynie nalepką (papier wart parę stów) i zawartością w postaci gry (ogólnodostępnej, darmowej pomijając względy prawne i etyczne). Taniej sobie ściągnąć roma z pierwszego lepszego wyniku wyszukiwania w google. Aha no i w sumie można odpalić na emulatorze, bo ładniej wygląda i nie trzeba marnować pieniędzy na te drogie konsole.

No ogółem dziwne prezentujesz poglądy na forum dla graczy, kolekcjonerów konsol i gier oryginalnych.

Pajda zapłacił za oryginalną konsolę GB Classic w białym kolorze, której to ceny zostały ukształtowane przez rynek w taki a nie inny sposób, na takim a nie innym pułapie. Nie zapłacił za żaden plastik...
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2013, 18:40:01 wysłana przez Antari »

Offline coby6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3643 dnia: Październik 30, 2013, 18:45:47 »
Wydawanie ciężko zrobionej kasy daje masę satysfakcji.  Jak mam dodatkowe  środki finansowe i mogę je wydać  na własne hobby  to dlaczego  nie. Moja żona  również jest graczem dzięki czemu bywa wyrozumiała jak przenoszę do domu jakieś ciekawe gry. 


Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3644 dnia: Październik 30, 2013, 19:30:08 »
Kolekcjonerzy się różnią i to też Fan chciał podkreślić, co kolekcjoner to inne podejście. Podobnie chyba jak Fan jakbym miał wydać 200zł i wybór by był pomiędzy najbardziej limitowaną edycją GB Classic, a konsolą w stanie nowa szara wybrałbym to drugie, bo bardziej od limita kręci mnie idealny (nowy) stan starych przedmiotów. Natomiast pan iksiński nie kupi żadnej w powyższych konsol bo nie ma boxa, dla niego nie liczy się ani stan, ani rzadkość tylko komplet całości. I tak dalej, bo każdy ma swoje widzi mi się i trzeba to uszanować.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3645 dnia: Październik 30, 2013, 19:33:18 »
No właśnie o szacunek głównie chodzi i często o "nie szukanie dziury w całym". Pajda jest znany z kolekcjonowania sporej ilości DMG, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie, że kupił drogi model GB Classic.

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3646 dnia: Październik 30, 2013, 19:46:18 »
Niebieski też jest rzadki?
Wczoraj w szmateksie kupiłem takiego za 10zł ;)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3647 dnia: Październik 30, 2013, 19:55:53 »
Na pewno nie tak jak biały który jest mocno poza jakimkolwiek zasięgiem innych standardowych edycji. Niebieski jednak jest dość rzadki porównując z zielonym, czerwonym, żółtym, czarnym, przeźroczystym i szarym. Znawcy lepiej określą ich kolejność.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3648 dnia: Październik 30, 2013, 19:58:49 »
Pojedź do Japonii i spróbuj znaleźć tam niebieskiego. Potem idź do pierwszego lepszego sklepu w Japonii i kup worek białych DMG.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3649 dnia: Październik 30, 2013, 20:26:09 »
No ale nie da sie zaprzeczyc, ze chodzi o dokladnie taki sam kawalek plastiku, ktorego wartosc zalezy jedynie od rodzaju sypnietego barwnika. Nie chodzi o zadna inna roznice, ani nawet o to, czy wyglada lepiej czy gorzej. Wyznacznikiem wartosci jest jedynie rzadkosc.

Taka wartosc mnie – bardzo delikatnie mowiac – nie przekonuje.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3650 dnia: Październik 30, 2013, 20:40:51 »
A pieniądze to tylko kawałki papieru o różnych kolorach. Znaczki też. Kwestia indywidualnych preferencji, komu na czym zależy. Pytanie czy w dobrym tonie jest prezentowanie swojej opinii w taki sposób.

To trochę tak jakbyś kupił drogi samochód, pełen radości zaprezentował zdjęcia członkom rodziny/przyjaciołom aby podzielić się swoją radością, a oni skwitowaliby twój zakup "ale trupa kupiłeś, hihi".

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3651 dnia: Październik 30, 2013, 20:44:06 »
Czołem rodziono, kupiłem se takiego JDMa as fucka za 20 kawałków. Nie zrozumieją, a gumiak i cytryn nie naprawią. Gdzie sens, gdzie logika? ;D



To przykład, nie mam JDMa :P

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3652 dnia: Październik 30, 2013, 20:54:17 »
Wolałbym zbierać wszystkie konsole, a nie każdy kolor tej właśnie konsoli...

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3653 dnia: Październik 30, 2013, 20:57:23 »
Najśmieszniejsze w tym zbieraniu klasycznych GB jest to, że one niczym się od siebie nie różnią tylko kolorem obudowy. Czyli np. pajda zapłacił ponad 300zł za kawał białego ABSu :D

Mam szczerą nadzieję, że prowokujesz w celu podbicia aktywności na forum :)

Nie rozumiem co jest śmiesznego w zbieraniu różnych wersji kolorystycznych konsol. Argument o racjonalności jest tutaj dość śmieszny, idąc tym tokiem myślenia kupowanie kartridży na Classica wartych parę stówek jest śmieszne, bo różnią się one jedynie nalepką (papier wart parę stów) i zawartością w postaci gry (ogólnodostępnej, darmowej pomijając względy prawne i etyczne). Taniej sobie ściągnąć roma z pierwszego lepszego wyniku wyszukiwania w google. Aha no i w sumie można odpalić na emulatorze, bo ładniej wygląda i nie trzeba marnować pieniędzy na te drogie konsole.

No ogółem dziwne prezentujesz poglądy na forum dla graczy, kolekcjonerów konsol i gier oryginalnych.

Pajda zapłacił za oryginalną konsolę GB Classic w białym kolorze, której to ceny zostały ukształtowane przez rynek w taki a nie inny sposób, na takim a nie innym pułapie. Nie zapłacił za żaden plastik...

Nie napisałem tego śmiejąc się z kogoś, bo w sumie sam mam parę tych samych konsol różniących się tylko kolorem. Ot tak, nagle włączyło mi się racjonalne myślenie i poczułem, że kolekcjonerstwo to zabawne zjawisko :)

Kolekcjonerzy się różnią i to też Fan chciał podkreślić, co kolekcjoner to inne podejście. Podobnie chyba jak Fan jakbym miał wydać 200zł i wybór by był pomiędzy najbardziej limitowaną edycją GB Classic, a konsolą w stanie nowa szara wybrałbym to drugie, bo bardziej od limita kręci mnie idealny (nowy) stan starych przedmiotów. Natomiast pan iksiński nie kupi żadnej w powyższych konsol bo nie ma boxa, dla niego nie liczy się ani stan, ani rzadkość tylko komplet całości. I tak dalej, bo każdy ma swoje widzi mi się i trzeba to uszanować.

O, właśnie. Dziękuję :)

No ale nie da sie zaprzeczyc, ze chodzi o dokladnie taki sam kawalek plastiku, ktorego wartosc zalezy jedynie od rodzaju sypnietego barwnika. Nie chodzi o zadna inna roznice, ani nawet o to, czy wyglada lepiej czy gorzej. Wyznacznikiem wartosci jest jedynie rzadkosc.

To też :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3654 dnia: Październik 30, 2013, 23:22:49 »
Jeśli masz pieniądze to czym one są w porównaniu z posiadaniem rzadkiej konsoli? Jeśli kogoś stać to nie liczy kasy tylko kupuje to co jest rzadkie i zaraz drogie, jest usatysfakcjonowany tym a jego kolekcja nabiera wartości, nie tylko materialnej, jego satysfakcja dalej rośnie. Taki ktoś jest z tej kolekcji dumny i przede wszystkim jest uznawany za większego kolekcjonera niż handlarz, który ma więcej konsol. Na przykład: wiem i jestem szczerze przekonany, że Szalitar ma więcej Classiców niż ja. Pytanie tylko czy jest większym kolekcjonerem niż ja? Czy robi to tylko po to żeby zarobić? Czy robi to tylko po to żeby kolekcjonować? Oczywiście formy kolekcjonowania mamy różne - jedni chcą mieć jak najwięcej modeli jednej konsoli, inni chcą mieć jak najwięcej różnych konsol, a inni chcą mieć konsole tylko nowe. Na tym poziomie nie powinniśmy polemizować ponieważ jest to rzecz gustu. Zbieram Classic'i w takiej ilości w jakiej się da bo nawet na mnie ta kolekcja robi wrażenie... Lubię to i tyle.

PS. Keitaro, chyba w przyszłym miesiącu sobie sprawie to:
http://tablica.pl/oferta/mitsubishi-sapporo-1978-rok-dwie-sztuki-CID5-ID3QLmr.html#741298e6af

a będzie po remoncie wyglądać tak o:
http://www.base4car.com/image-post/10939-mitsubishi-sapporo_key_3.jpg.html

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3655 dnia: Październik 30, 2013, 23:27:34 »
a będzie po remoncie wyglądać tak o:
http://www.base4car.com/image-post/10939-mitsubishi-sapporo_key_3.jpg.html
Szkoda klasyka na taki tuning :D Jak już masz zmieniać oryginalny wygląd to przynajmniej nie staraj się zrobić z niego muscle'a :P

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3656 dnia: Październik 31, 2013, 08:11:12 »
Pajda, a może Szalitar kolekcjonuje cyferki na koncie? :D

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3657 dnia: Październik 31, 2013, 08:33:44 »
Bart, muscule'm on nigdy nie będzie bo nie ma dużych gabarytów, ani nie ma charakterystycznego wyglądu. A tuning polegać będzie jedynie na usztywnieniu i obniżeniu zawieszenia + ładne szerokie felgi. Na tym drugim zdjęciu troszeczkę za nisko stoi, ale w oryginale nie wygląda tak dobrze jak obniżone. Na tym zdjęciu również nie widać przodu. Gdyby było widać mordę to też robiłby inne wrażenie. Wystarczy w grafice wygooglować i zobaczyć jak to wygląda :3.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3658 dnia: Październik 31, 2013, 12:19:01 »
Najśmieszniejsze w tym zbieraniu klasycznych GB jest to, że one niczym się od siebie nie różnią tylko kolorem obudowy. Czyli np. pajda zapłacił ponad 300zł za kawał białego ABSu :D

Dla mnie o wiele śmieszniejsze jest zbieranie znaczków  ;-) Jest dużo znaczków które kosztują tyle co kawał białego ABS'u lub więcej :P

A tak na serio...hobby to hobby :) Widziałem jak ludzie płacą za klawisz do klawiatury mechanicznej 500$ i od tej pory mało co mnie dziwi w kwestii hobby i wydawania kasy :P

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Różnego rodzaju okazje, promocje, aukcje
« Odpowiedź #3659 dnia: Październik 31, 2013, 20:35:01 »
Ja nie widzę sensu w kolekcjonowaniu znaczków, bo... to hobby się nie kończy. Można zebrać wszystkie kolory wszystkich Gameboyów strzelam, że nawet w rok, ale trzeba mieć dużo kasy.