Autor Wątek: Ciekawe modyfikacje konsol Game Boy  (Przeczytany 39154 razy)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 27, 2013, 18:59:33 »
Powiem szczerze, że w tej białej budzie i ze zmienioną diodą prezentuje się o wiele lepiej niż dzisiejsze handheldy! Zastanawia mnie jak pracują zawiasy?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:05:55 »
Powiem szczerze, że w tej białej budzie i ze zmienioną diodą prezentuje się o wiele lepiej niż dzisiejsze handheldy! Zastanawia mnie jak pracują zawiasy?

Zawiasy pracują normalnie bo są z orginalnej budy :)

Dzięki wielkie za tak miłe słowa :) niebawem poskładam swoją konsolę w taki sam kolor budy, ale planuje własne smaczki dodatkowo ;p

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:30:28 »
te obudowy były malowane? czy coś z nimi było robione wogóle? wyglądają elegancko.
swojego czasu miałem dwa ds'y pierwszej generacji kupione na alle w opłakanym stanie jeśli chodzi o obudowy.. rozebrałem je do ostatniej śrubki i wypiaskowałem na piaskarce (nie takiej jak mają blacharze czy goście od felg) wszystkie plastiki oprócz dolnego czarnego. ku mojej radości okazało się że pod srebrną farbą jest szary plastik. "deesy" wyglądały jak dmg classic dzięki szarej matowej powierzchni. niestety sprzedałem oba ale mam gdzieś zdjęcia na starym dysku. jak będę miał chwilę czasu to poszukam i wrzucę

DS wygladajacy jak klasyczny GB brzmi bardzo interesujaco, jak znajdziesz zdjecia to smialo je zapodaj.

Az mnie naszla ochota na SP w takiej szarej budzie i z odpowiednimi czarnymi, szarymi i czerwonymi przyciskami. Pierwsza wersja GBA wygladalaby jak Game Fighter, hehe. To bylyby modyfikacje!

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:32:48 »
Zawiasy pracują normalnie bo są z orginalnej budy :)

Pytam, bo GBM_Fan wspominał w recenzji, że trochę słabiej się oryginalne zawiasy trzymają w zamienniku obudowy.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:41:26 »
Zawiasy pracują normalnie bo są z orginalnej budy :)

Pytam, bo GBM_Fan wspominał w recenzji, że trochę słabiej się oryginalne zawiasy trzymają w zamienniku obudowy.

GBM_Fan pewnie dokupił u tego samego gościa zamienniki zawiasów :) bo normalnie w zamiennikach bud nie ma zawiasów, są sprzedawane osobno :) jak widać nie opłaca się ich brać ;P nauczony przypadkiem GBM_Fan'a wyciągnąłem orginalne :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 27, 2013, 20:56:59 »
Zależy co kto nazywa zawiasem :) Mi akurat chodziło o ten elementy obudowy łączący dół z ekranikiem. U mnie był paskudnie wykończony i po włożeniu tych kołeczków/pinów/zawiasów (też oryginalnych) moment skoku był mało wyraźny. Zresztą widoczne jest to w filmiku.

Ja już się przyzwyczaiłem, bo to jest mój egzemplarz do grania :)

A sztuka biała bardzo fajna, z tym, że ja już na zdjęciach widzę te wszystkie odchyły produkcyjne ;D

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:19:17 »
Zależy co kto nazywa zawiasem :) Mi akurat chodziło o ten elementy obudowy łączący dół z ekranikiem. U mnie był paskudnie wykończony i po włożeniu tych kołeczków/pinów/zawiasów (też oryginalnych) moment skoku był mało wyraźny. Zresztą widoczne jest to w filmiku.

Ja już się przyzwyczaiłem, bo to jest mój egzemplarz do grania :)

A sztuka biała bardzo fajna, z tym, że ja już na zdjęciach widzę te wszystkie odchyły produkcyjne ;D

no odchyły niestety są mega kiepskie :P chyba wpadlem na pomysł jak zamaskować ten przy slocie na carty :P Nie wiedzialem ze orginalne wkładałeś. Słuchaj, a wchodziły Ci łatwo czy na wcisk? bo odkryłem że delikatnie mozna je wcisnąć jak klapka jest pod odpowiednim kątem (niektóre poradniki polecają użycie młotka więc się zdziwiłęm) jak było u Ciebie?:P W tym egzemplarzu i klapa klapie jak trzeba i przeskakuje tam gdzie trzeba :P

(wybacz, serio myslalem ze zamawiałeś nieorginalne zawiasy, next time dopytam ;-), wogóle to mega filmik Ci wyszedł :))

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:25:21 »
Dopytuję o zawiasy bo na razie ten etap podmiany obudowy najbardziej mnie hamuje przed zakupem zamiennika.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:32:45 »
no odchyły niestety są mega kiepskie :P chyba wpadlem na pomysł jak zamaskować ten przy slocie na carty :P Nie wiedzialem ze orginalne wkładałeś. Słuchaj, a wchodziły Ci łatwo czy na wcisk? bo odkryłem że delikatnie mozna je wcisnąć jak klapka jest pod odpowiednim kątem (niektóre poradniki polecają użycie młotka więc się zdziwiłęm) jak było u Ciebie?:P W tym egzemplarzu i klapa klapie jak trzeba i przeskakuje tam gdzie trzeba :P

(wybacz, serio myslalem ze zamawiałeś nieorginalne zawiasy, next time dopytam ;-), wogóle to mega filmik Ci wyszedł :))

Masz jakiś defekt przy slocie? :) Ja tam tylko musiałem odkręcić tą blaszkę, bo komuś się nie chciało zdjąć z niej folii przed złożeniem.

Co do zawiasów (tak już będę je nazywał) to wchodziły na lekkie dociśnięcie ustawiając klapkę pod odpowiednim kątem. Zdecydowanie najbardziej namęczyłem się z ich wyciąganiem :)

Dopytuję o zawiasy bo na razie ten etap podmiany obudowy najbardziej mnie hamuje przed zakupem zamiennika.

Jak masz oryginał to śmiało przełożysz zawiasy. Jakby co to mam bardzo dobry filmik instruktażowy, mogę wysłać na PW link.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:38:34 »
Defekt jest ale bardziej dotyczy samego metalu...nie dochodzi do końca :P leniwi Chińscy pracownicy :P ehh... a co do zawiasów to zgodzę się....wyjmowanie to droga przez mękę :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:42:29 »
Defekt jest ale bardziej dotyczy samego metalu...nie dochodzi do końca :P leniwi Chińscy pracownicy :P ehh... a co do zawiasów to zgodzę się....wyjmowanie to droga przez mękę :P

O, nie zwróciłem na to uwagi :)

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:46:44 »
Oj tam zaraz leniwi, Wam by się chciało być dokładnym za michę ryżu?

Offline trawis1983

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 28, 2013, 21:11:45 »
PS. Te DS'y pewnie wyglądały ciekawie :D Czekamy na foty ^_^

znalazłem tylko te które wstawiłem na aukcję jak sprzedawałem konsolki, a są słabej jakości.
kurczę.. wpadł mi do głowy ciekawy pomysł. muszę zapolować na jakiego "deesa".








Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 29, 2013, 08:46:00 »
Ciekawy efekt i na tyle intrygujacy, ze az kusi dodac szare start/select/power i czerwone a/b/x/y. A jakby sie jeszcze czarna obwodke dookola gornego wyswietlacza dalo zmienic na odpowiedni szary, to nowe wcielenie classica gotowe. Tym bardziej, ze pierwszy DS to w porownaniu do nastepcow taka sama cegla, jak pierwszy GB.

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:04:37 »
Ciekawy efekt i na tyle intrygujacy, ze az kusi dodac szare start/select/power i czerwone a/b/x/y. A jakby sie jeszcze czarna obwodke dookola gornego wyswietlacza dalo zmienic na odpowiedni szary, to nowe wcielenie classica gotowe. Tym bardziej, ze pierwszy DS to w porownaniu do nastepcow taka sama cegla, jak pierwszy GB.

^to albo stylizacja na pad do snesa :)

Offline trawis1983

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:39:02 »
albo stylizacja na pad do snesa :)

czytasz w myślach czy jak?

napewno bardzo chciałbym takie przyciski jak na tej ilustracji ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:38:35 »
Classic miał raczej bordowe klawisze a nie czerwone :P Mnie tam się najbardziej podoba biała konsola z czarnymi klawiszami, ot taki minimalizm :)

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 16, 2013, 15:48:46 »
co myslicie o tym?
coraz powazniej sie nad tym zastanawiam...
ma ktos z tym jakies doswiadzczenia??

http://www.ebay.com/itm/Halo-Back-Light-Afterburner-Fuchsia-Gameboy-GBA-/170691638797?pt=Video_Games_Accessories&hash=item27be03b60d

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 16, 2013, 16:32:44 »
co myslicie o tym?
coraz powazniej sie nad tym zastanawiam...
ma ktos z tym jakies doswiadzczenia??

http://www.ebay.com/itm/Halo-Back-Light-Afterburner-Fuchsia-Gameboy-GBA-/170691638797?pt=Video_Games_Accessories&hash=item27be03b60d
zadnych
z tego co wiem daje podobny efekt do zwyklego spka
ma regulowane podswietlenie
wymaga dosc niewygodnego montazu
chyba na allegro jest wlasnie jedna konsolka z czyms
i koszt wynosil mniej wiecej 100zl
moim zdaniem wyglada to nieciekawie i wolalbym jak juz zamontowac ekran od ags 101do swojego gba

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: [Wszystkie] Ciekawe modyfikacje GB
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 22, 2013, 23:07:24 »
ja za to na dniach biorę się za projekt naklejki na mojego GBA SP :) zainspirowała mnie ta fotka - mój projekt będzie podobny do tej co jest po prawej ale to jeszcze zobaczę :) Mam drukarkę laserową, jutro lub pojutrze przyjdzie papier samoprzylepny więc będę działać, jak zrobię dam znać ;)

chyba, że zna ktoś z was stronę, z której można pobrać szablony do druku na game boy SP to by mi ułatwili sprawę :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 23:32:11 wysłana przez matizc »