Autor Wątek: [Game Gear] Wymiana kondesatorów  (Przeczytany 8278 razy)

marlo92

  • Gość
[Game Gear] Wymiana kondesatorów
« dnia: Sierpień 02, 2010, 21:36:31 »
Witam posiadam jak w temacie SEGE GAME GEAR mam z nią następujący problem po włączeniu konsoli miga biały lub czarny ekran kiedyś w internecie na jakiejś stronie wyczytałem że wadą tej konsoli są kondensatory ponieważ są słabej jakości i po paru latach a konsola nie jest najmłodsza zwyczajnie wysiadają. Mam wiec do moich kolegów z forum następujące pytanie czy ktoś z was próbował lub wymieniał kondensatory w owej konsoli bo ja mimo że znam się w miarę na elektronice nie wiem które wymienić bo po rozkręceniu żadne nie wyglądają na niesprawne a poza tym gdzie dorwać te zastępcze. Proszę wiec o pomoc za co z góry dziękuję ;]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 11:14:56 wysłana przez Keitaro »

Logan

  • Gość
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2010, 21:57:24 »
Wymieniałem kiedyś kondensatory w SGG. Głównie dlatego że nie działał dźwięk (po wymianie śmigało aż miło), chociaż zauważyłem także niewiele mniejsze smużenie ekranu. Kondensatory kupiłem na allegro, spis jakie znalazłem w tutorialu (wszystko zależy od modelu konsoli)

marlo92

  • Gość
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2010, 22:14:25 »
LOGAN dzięki za podpowiedź ;] a przy okazji jak by ktoś potrzebował to znalazłem ten artykuł który opisuje w wymianę kondensatorów.

http://gooroo-blog.blogspot.com/2008/11/sega-game-game-naprawa-wymiana.html

Logan

  • Gość
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2010, 22:20:23 »
Ja korzystałem z tego:

http://members.optusnet.com.au/eviltim/ggrgb/ggrepair.html

Pomocne okazały się także filmiki na YT

marlo92

  • Gość
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:36:42 »
jeszcze raz wielkie dzięki Logan skorzystam z tego na pewno najpierw wy lutuje  stare kondensatory  i zacznę szukać nowych może pamiętasz od jakiego użytkownika kupowałeś na allegro ?

Logan

  • Gość
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:43:06 »
Od tego, zwykłe kondensatory, nieznacznie większe niż te w SGG jednak wyszło mi to znakomicie (że tak to nieskromnie określę)

http://allegro.pl/show_user.php?uid=4335762\

Niestety konto zawieszone ;/


Edit:
Poszukaj tutaj:
http://allegro.pl/listing.php/search?category=67258&sg=0&string=kondensator&change_view=1

Ja znalazłem usera który miał w ofercie wszystko co potrzebowałem (aby nie kupować u kilku osób na raz) i zamówiłem. Pamiętaj też, że nie musisz mieć idealnie takiego, nie pamiętam już dokładnie jednak z kondensatorami jest tak że możesz śmiało zamontować "większy" jednak kategorycznie nie "mniejszy" (lub na odwrót ! Dlatego nie polegaj na mojej opinii a dopytaj, najlepiej sprzedającego na allegro)

marlo92

  • Gość
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:48:26 »
Więc wszystko wiem i zabieram się do roboty jak wymienię to dam znać jak poszło ;p

Offline Adi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 09, 2010, 21:53:48 »
I jak poszło z tą wymianą?
Sam mam GAME GEARa, okazjonalnie kupionego ale z padniętymi kondensatorami.
Napisz czy były jakieś problemy przy wymianie i gdzie kupiłeś nowe.

marlo92

  • Gość
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2010, 23:27:56 »
roboty wstrzymane konsola rozebrana i wyczyszczona i to na razie na tyle może w końcu  się zbiorę i zamówię kondensatory a co do wymiany to wolał bym komuś zlecić bo sam mam do bani lutownice na na nową szkoda mi jak na razie kasy ;/

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2011, 18:03:37 »
Może trochę odkopię, ale ciekawy jestem czy ci się udało :D
Udało?
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

marlo92

  • Gość
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2011, 19:21:15 »
więc tak był troszkę problem z dostaniem wszystkich  kondensatorów ale znajomy elektronik wszystko załatwił.Wlutował mi tantalowe a nie zwykłe ponieważ są bardzo małe i dobrej jakości (mają dłuższą żywotność od zwykłych ) można je pozyskać także z płytek  które są w dyskach twardych lub starszych napędach CD był jeszcze problem bo stare kondensatory wylały i całą płytę główną trzeba było solidnie wyczyścić z elektrolitu i innego badziewia bo inaczej były zakłócenia. Konsola teraz działa jak nowa niedługo dodam jej zdjęcie w mojej kolekcji ;] 

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [SEGA GAME GEAR] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2011, 19:34:39 »
Gratuluję!
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 25, 2012, 14:19:55 »
Odkopuję. Jak myślicie, czy usterka w tych game gerach to właśnie kondensatory czy może po prostu ekrany padnięte? http://allegro.pl/2-konsole-sega-game-gear-uszkodzone-polecam-i2506888660.html

Offline Nintendowiec

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Who the fuck is a Justin Bieber?!
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2012, 15:08:06 »
Raczej to wina kondensatora ale mogło być tak że wylały i mogły popsuć ekran

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 25, 2012, 20:52:45 »
Zastanawiałem się nad nimi ale odpuściłem. Kondensatory kondensatorami, ale tak porysowany ekran w GG odbiera całą radość z grania. Niestety kupno nowego jest nieopłacalne.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 19, 2012, 12:58:43 »
Mam problem. Dwa z moich trzech game gearów nie mają dźwięku (tylko na słuchawkach mają, na głośniku nie). Przyczyna leży w tej płytce:

Na pewno w tej, bo jak przekładałem do tych konsol (bez dźwięku) tą płytkę od sprawnej konsoli (z dźwiękiem) to w tych bez dźwięku, wracał dźwięk. Teraz kwestia co tam wymaga naprawy? Co to jest ten element który zaznaczyłem strzałką? Po prawej luty są zaśniedziałe, czy to może być przyczyna? Ale z drugiej strony, w rugim game gearze mam tam inny element:

A dźwięk też tam nie działa. czy to zatem wina tego, czy może kondensatorów, czy samego potencjometra?
W jednym z powyższych tutoriali wyłapałem zdanie: "Jeżeli Twoja konsola ma również problem z dźwiękiem, trzeba się zająć również wzmacniaczem zlokalizowanym na oddzielnej płytce, a konkretnie numerem C7 (47μF). ". Czy to znaczy że wystarczy wymienić kondensator 47μF ?

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:03:54 »
Mój GG też nie miał dźwięku (tylko na słuchawkach) i wymiana tych kondensatorów pomogła :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:51:44 »
"Tych" czyli których?

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2012, 16:09:49 »
"Tych" na płytce, którą pokazałeś, 4 szt.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2012, 17:07:41 »
Tam jest 5 sztuk, 3 po 100μF (dwa pod blaszką na zdjęciu) i 2 po 47μF. Wymieniłeś wszystkie 5?