Autor Wątek: [Game Gear] Wymiana kondesatorów  (Przeczytany 8276 razy)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2012, 17:25:22 »
Tam jest 5 sztuk, 3 po 100μF (dwa pod blaszką na zdjęciu) i 2 po 47μF. Wymieniłeś wszystkie 5?
Już nie pamiętam dokładnie, bo robiłem to jakiś rok temu, ale chyba tych pod blaszką nie wymieniałem. Najlepiej przelutować wszystkie, żeby dwa razy nie rozkręcać konsoli.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:26:55 »
Dzisiaj naprawiłem jedną konsolkę. Użyłem zwykłych kondensatorów, czyli tych beczułek. Tylko 68uF dałem tantal, bo nie mogłem dostać zwykłego. Ale w sumie teraz myślę, że mogłem dać same tantale, bo dużo mniejsze są i łatwiej je by było upchnąć. Tak to wygląda:
 
Ten niższy 0,47uF musiałem odlutować i przylutować bokiem, bo się konsola nie chciała domknąć. Ale wszystko pięknie gra. Obraz super, mniej smuży niż oryginalnie. Natomiast podświetlenie mocniej świeci. Dawniej grywałem z podświetleniem na maksa, teraz muszę przykręcać trochę, bo jest za jasno. Pewnie to wynika z faktu, że nowe kondensatory mają więcej volt niż oryginalne. Pewnie by na maksymalnym świetle baterie zjadły w trymiga.
Wzmacniacz też zrobiony (nie było dźwięku).
 
Wymieniłem tam wszystkie kondensatory. Tam dopiero by się zdały tantale. Zwykłe setki i 47uF są duże i musiałem je upychać. Musiałem je na leżąco wstawić, bo na stojąco by się nie zamknęła konsola. Ale dźwięk jest teraz super.

Zostały jeszcze dwie konsolki do naprawy. Ale jednej raczej nie naprawię, bo ma uszkodzony ekran:
Zauważcie pęknięcie z prawej strony na tej szybce za ekranikiem. Pewnie się rozlał na tym pasku i po ptokach.

PS. radzę uważać przy odpalaniu rozmonotwanej konsolki (goła płyta główna). Mnie dwa razy prąd popieścił, że aż mi palce zdrętwiały, a na jednym palcu wypaliło mi w skórze maleńką żółtą dziurkę. Poczułem tylko kopnięcie i zaśmierdziało "kurczakiem".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 15:02:26 wysłana przez Rezor »

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 426
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 22, 2012, 17:40:12 »
Gratuluję udanej naprawy!

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 22, 2012, 19:08:33 »
To jakie tam napięcie panuje ? 6 x 1,5V = 9v ? No to fajnie Game Gear odwdzięcza się za wymianę...

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:04:49 »
Tak, 9v. Ale jak ktoś chce się przekonać na własnej skórze to zachęcam do tesowania ;) Wystarczy dotknąć tych zalutowanych nóżek które na ostatnim zdjęciu (tym z ekranikiem) są po prawej stronie od ekranika. niezapomniane doznania. Zapalniczka kopiąca prądem to przy tym zabawka dla niemowląt ;p

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:28:28 »
Jak ktoś lubi, kiedy kopie go prąd polecam ABGymnic. Niezłe jajca w szkole były ^^

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: [Game Gear] Wymiana kondesatorów
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 22, 2012, 22:08:39 »
Zauważcie pęknięcie z prawej strony na tej szybce za ekranikiem. Pewnie się rozlał na tym pasku i po ptokach.

Miałem dokładnie tę samą sytuację, nawet konsultowałem moje boje z Pajdą swego czasu. Niestety tego typu pęknięcia/uszkodzenia są najgorsze bo nie da się ich naprawić i są nie do zdiagnozowania przy skręconej konsolce. Dlatego przy zakupie GG z niedziałającym ekranem istnieje spore ryzyko takiego właśnie bubla.